Efendimizin Nurlu Hayatı

10,0/10  (3 Oy) · 
19 okunma  · 
2 beğeni  · 
566 gösterim
İnsanlığın İftihar Tablosu Hz. Muhammed (s.a.s), aradan asırlar geçmesine rağmen dipdiri ve taptaze yaşıyor. Bütün insanlık için ideal bir örnek olan Efendimiz'in getirdiği mesaj bir huzur kaynağı. Zaman yaşlanıyor, ihtiyarlıyor; bazı düşünceler eskiyip köhneleşiyor ve tarihe karışıyor; fakat Nebiler Serveri'nin (s.a.s) açtığı çığır, her gün açan bir tomurcuk gibi daima yenilenip tazeliğini koruyor. Onun huzur iklimini insanlığa götürmenin yegâne çaresi, insanımıza O'nu ve O'nun getirdiği nûru tanıtabilmek. Zira O, tanındığı nispette sevilecek ve o sevgi sayesinde hülyalarımızı süsleyen Muhammedî bir nesil ortaya çıkacak.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2013
 • Sayfa Sayısı:
  328
 • ISBN:
  9786054721436
 • Yayınevi:
  Muştu Yayınları
 • Kitabın Türü:
melek meriç bayburt 
13 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Peygamberimizin nurlarla dolu hayatını biz okurlara açık anlaşılır bir dille anlatan bu kitabı tüm okurlara tavsiye ediyorum. Doğumundan itibaren etrafını aydınlatan sevgili peygamberimizin hem peygamber olmadan önceki örnek hayatı ve adaleti hem peygamber olduktan sonraki yaşayışı günümüz insanını huzura kavuşturacaktır. Her döneme hitap edebilecek yegane lider örnek insan günümüze de ışık tutacaktır.

Hilmi 
05 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kitabın akışı çok güzeldi. Anlatılan kişinin hayatı zaten bu kitabı mükemmelleştirenlerdendi. Olayların diziliminde bir sıkıntı görmedim. Okunması gereken bir kitap. Tavsiyelerim arasında!

Kitaptan 1 Alıntı