Davet Muhasebesi

Eğri Ağacın Gölgesi

Kazım Sağlam

Eğri Ağacın Gölgesi Gönderileri

Eğri Ağacın Gölgesi kitaplarını, Eğri Ağacın Gölgesi sözleri ve alıntılarını, Eğri Ağacın Gölgesi yazarlarını, Eğri Ağacın Gölgesi yorumları ve incelemelerini 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
Kendisi ile barışık olmak; Allah tarafından kendisine bahşedilenlerle kendisinin kazandıkları arasında bir uyum sağlamak ve bir denge kurabilmektir.
Sayfa 26
Kendine ait işi olmayanın kendisi ne kadar var olur?
Sayfa 25
Reklam
Hayatımızı anlamlı kılan, yapıp ettiklerimiz ve geriye bıraktığımız izlerdir.
Sayfa 25
171 syf.
10/10 puan verdi
·
3 günde okudu
Kesinlikle tekrar okunması gereken bir kitap. Yormadan düşündürerek ilerliyor. Anlaşılmayan kelime neredeyse yok denebilir. Kendine, yanlışlarına tepkilerinin orantısının doğru veya yanlış oluşuna yukarıdan bakman gerekir ki bu olgunluktur kitap bu noktada yardımcı olabilir size. Eğri ağacın doğru gölgesi olmaz düsturuyla çocuk eğitimine güzel bir bakış açısıyla yaklaşmış ve kişinin bireysel ve toplumsal fikir yapısı anlamında gelişmesine farkındalık katmaya yardımcı olacak bir kitap diye düşünüyorum.
Kazım Sağlam
Kazım Sağlam
Eğri Ağacın Gölgesi
Eğri Ağacın GölgesiKazım Sağlam · Buruç Yayınları · 201114 okunma
Başkasının yanlışını söyleyerek ömür tüketmek, başkasının hayatını yaşamaktır.
Sayfa 122Kitabı okudu
Allah'ın rızası varılacak yer değildir. Mü'minin hayatı boyunca yapıp ettiklerinin sonucunda kazanılacak bir haldir.
Sayfa 100Kitabı okudu
Reklam
İnsan, kendisi ile, inandıkları arasında bir uyum sağlamalıdır, kendisi ile barışık olmayan, söylediklerine kendi kani olmayan insan çelişki yaşar. Çelişki zıtlığı doğurur zıtlık ilkeyi sarsar, sarsılan ilke ahlâkî zaaf oluşturur.
Putlar birbirini besler, biz eğer içimizdeki enaniyet putunu, kendine taparlık putunu yıkamamış, yıkmamış ve putumuzu yere sermemişsek meydanlardaki putları besliyoruz.
Kendimi evliliğe hazır hissettiğimde, doksanıma basmış olacağım ve iş işten geçmiş olacak. Kim gömecek beni? Ailenin en genciyim, işte insanlar bu yüzden çocuk doğuruyor.