Eğrisi Doğrusu-Görgülü Ol Hoş Yaşa

0,0/10  (0 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
913 gösterim
İnsansız, ilişkisiz bir çalışma yaşamı ve ortamı düşünülemez. Sokakta, sinemada, tatilde, hastanede, okulda, misafirlikte,
davetlerde kısacası ev ve işyeri dışındaki ortamlarda da başkalarıyla birlikte oluruz. Evimizde tek başına yaşıyor olsak bile, bu böyledir. Dolayısıyla birlikte yaşamakla ilgili kurallar son derece önemlidir.
MESS, üyesi işyerleri çalışanların için 2005 yılbaşı armağanı olarak verdiği, seçtiğimiz "Eğrisi Doğrusu Görgülü Ol, Hoş Yaşa" adlı kitap, günümüz Türkiye'sinin günlük, sosyal ve çalışma yaşamında geçerli olan en yaygın görgü kurallarının başlıcalarını örnekleriyle gözler önüne seriyor.
Görgü kuralları; bir toplumdaki insanların birbirleriyle münasebetlerinde olgun ve medenî davranışlar içinde bulunmalarını sağlayarak fert ve toplumun huzurunu, rahatını temin eder. Görgünün temeli; her zaman, her yerde, herkese karşı güler yüzlü, tatlı dilli olmak, haddini bilmek, eliyle ve diliyle hiç kimseyi incitmemektir. Kitabımızın amacı, bildiğimiz bu kuralları tekrarlamak değil, bunların altında yatan temel mantığa dikkat çekmektir.
Okuma ve bilgilenme sürecinin tadını çıkarmanız dileğiyle...
 • Baskı Tarihi:
  2005
 • Sayfa Sayısı:
  220
 • ISBN:
  975-6589-54-x
 • Yayınevi:
  Mess Yayınları
 • Kitabın Türü: