Eibeck Dosyası - Operasyon Kartopu

0,0/10  (0 Oy) · 
0 okunma  · 
0 beğeni  · 
293 gösterim
4 Ekim'de Alman polisiye yazarı Jürgen Ebertowski'den yeni bir polisiye roman.

Roman küçük bir Alman kasabası olan Einbeck'te geçiyor. Japon mafyası olan Yakuza'nın bu küçük kasabayı merkez seçerek bastıkları çok kaliteli sahte Avro'ları, Avrupa'nın çeşitli kentlerinde, bu arada İstanbul'da da açtıkları Suşi restoranlarını paravan olarak kullanarak piyasaya sürmeleri anlatılıyor. Bu işlemde Yakuza finans durumu kötü olan Rudolph Shulz isimli şahsın nakliye firmasından yararlanıyor... Bu olaylara Einbeck Tasarruf Kasasında önemli bir pozisyonu olan Ulrich Şem Öztürk istemeden karışıyor. Annesi Alman, babası Türk olan Öztürk aynı zamanda Aikido'da 4º Dan sahibi ve Einbeck'teki Aikido salonunda sensei'lik (eğitmen) yapmakta... Öztürk ve Aikido salonundaki arkadaşı Ken Tadayama Yakuza'nın Einbeck'teki faaliyetlerini açığa çıkarmak için maceradan maceraya koşuşturuyorlar.

"Türkçede ilk kez Boğazın Altınları romanıyla okuduğumuz Jürgen Ebertowski'nin İstanbul'da uzun bir süre yaşadığı, kentin kültürüne ve sorunlarına aşina olduğu hemen anlaşılıyor. Yabancı yazarlar için Türkiye'nin taşıdığı kriminal potansiyeli işaret etmesiyle de dikkate değer bir roman." -Radikal kitap A.Ömer Türkeş-

"Japon Dili ve Edebiyatı eğitimi alan ve Berlin'de Türkler'in yoğun yaşadığı Kreuzberg'de bir Aikido okulu işleten yazarla yakından tanışmak için yeni kitaplarının da dilimize çevrilmesini sabırsızlıkla bekleyeceğiz."
-Akşam kitap Selin Özsavcı-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2010
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • ISBN:
  9789944338851
 • Orijinal Adı:
  Die Acte Einbeck
 • Çeviri:
  Orhan Veli Cansever
 • Yayınevi:
  Erko Yayıncılık
 • Kitabın Türü: