Einstein'ın Son Sırrı

6,0/10  (5 Oy) · 
16 okunma  · 
2 beğeni  · 
684 gösterim
Dünyadaki en güzel şey, gizemli olandır.
ALBERT EINSTEIN

Kartpostalı çevirdim. Aynı titiz el yazısından çıkmış bir adres, tarih ve saat vardı.
Altında ise imzasız bir cümle:

Son bir yanıt gerçekten var.
Álex Rovira ve Francesc Mirallesin kaleme aldıkları Einsteinın Son Sırrı adlı kitap, Einsteinın sırlarla dolu hayatını gözler önüne seriyor.

Ölümünden kısa bir süre önce, Albert Einstein devrim niteliği taşıyan bir keşifte bulunur; belki de her şeyin anahtarı olan yeni bir formüldür bu. Ama Einstein bu formülü açıklamaz ve bir sır olarak kendine saklar.
Sarah Brunet, Einsteinın biyografisini yazan genç ve güzel bir kadındır. Araştırmacı gazeteci Javier Costa ile birlikte büyük dehanın sakladığı sırrın peşine düşerler. Bir yandan Einsteinın geçmişini inceleyen bir yandan da peşine düştükleri büyük gizemi çözmek için dünyanın dört bir tarafına seyahat eden ikili, karşı konulamaz bir biçimde birbirlerine yaklaştıklarını hissederler. Sarah ve Javierin yolu Einsteinın hayatında büyük önem taşıyan ve dehanın yaşamının akışını değiştirmiş biriyle kesişecektir. Acaba bu yabancı kimdir

Àlex Rovira ve Francesc Miralles okuyucuyu büyük bir merak içinde bırakıp, düşünmeye sürüklüyor. Heyecan düzeyinin ve temponun son sayfaya kadar hiç düşmediği Einsteinın Son Sırrı, İspanyanın en prestijli edebiyat ödülü olan Premio de Novela Ciudad de Torreviejaya layık görülmüştür.
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2013
 • Sayfa Sayısı:
  360
 • ISBN:
  9786055381295
 • Orijinal Adı:
  L'ultima Risposta Di Einstein
 • Çeviri:
  Özge Özköprülü
 • Yayınevi:
  Akılçelen Kitaplar
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 5 Alıntı

Gülsüm Büyükkılıç 
18 Şub 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ben hüzünlü melodileri severim; intiharla flört eden karanlık zihinleri; kocaman gözleriyle gökyüzünde yanıtlar araya narin kızları. ..

Einstein'ın Son Sırrı, Alex RoviraEinstein'ın Son Sırrı, Alex Rovira
Gülsüm Büyükkılıç 
18 Şub 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Birdenbire anladım ki insanların kendi evrenine dair umutları tükendiğinde, düşünü kurduğu hayatı başka bir evrende yaşayabilme umudu tek teselli haline geliyor

Einstein'ın Son Sırrı, Alex RoviraEinstein'ın Son Sırrı, Alex Rovira

"Einstein'ın en meşhur teorisine göre izafiyet her hareketimizde geçerlidir. Uçakla Amerika'nın üzerinden geçen bir yolcu, yerdeki Amerikalılardan saniyenin on milyonda biri kadar gençtir."

Einstein'ın Son Sırrı, Alex Rovira (Sayfa 341)Einstein'ın Son Sırrı, Alex Rovira (Sayfa 341)