Eldivenler, Hikâyeler

8,3/10  (26 Oy) · 
89 okunma  · 
20 beğeni  · 
1.128 gösterim
Murathan Mungan'ın yaşama dair derin ve incelikli gözlemlerle zenginleştirdiği bu öyküler, kadınlar hakkında, erkekler hakkında, ilişkilerin gerilimi hakkında, ebeveynler hakkında, zamanın geçiciliği ve bazen de "oturup kalması" hakkında, tesadüfler hakkında, kısacası hayat hakkında... Eldivenler, Hikayeler on öyküden oluşuyor. Eldivenler, Ansızın her şey, Kaset, Yaz gibisi var mı? Kötü adamla kötü kadının aşkı üzerine küçük bir film, Krepen'in duvarı, Islık, Çarpışma, Tabut ve Geçici kesinlikler.
Semih 
 30 Ara 2017 · Kitabı okudu · 5 günde · 9/10 puan

1 ay içerisinde okuduğum 5. Murathan Mungan kitabı. Hayatıma bir yazar daha katmış olmanın mutluluğu içerisindeyim. Tam olarak sevdiğim türden bir yazar kendileri. Okuduğum hiçbir kitabında hayal kırıklığına uğramadım ve diğer kitaplarını da zamanı geldiğinde okuyacağım.

Sevgili Murathan Mungan bu kitabında tam 10 adet öyküye yer vermiş. Bütün öyküleri kendi içerisinde ayrıca güzel bir tat bırakıyor damağınızda. Ben de aldığım keyfi benliğime yayarak okudum. Hiç acele etmedim. Bıraktım kendimi Murathan Mungan'ın büyülü cümlelerine. En beğendiğim öyküleri, Eldivenler, Çarpışma ve Geçici Kesinlikler öyküleri oldu.

Kitabı tavsiye etmekten ziyade Murathan Mungan'ı tavsiye ediyorum. Gerçekten de bu dönemde sayısı az bulunan cinsten bir yazar. Bambaşka diyarlara götürüyor insanı. Böyle, nasıl anlatsam, keyifli bir üslubu, yormayan bir dili ve merak uyandıran bir anlatış tarzı var. Hadi gidin bir Murathan Mungan kitabı alın ve siz de bu keyfe ortak olun.