Eldivenler, Hikâyeler

7,8/10  (12 Oy) · 
47 okunma  · 
6 beğeni  · 
756 gösterim
Murathan Mungan'ın yaşama dair derin ve incelikli gözlemlerle zenginleştirdiği bu öyküler, kadınlar hakkında, erkekler hakkında, ilişkilerin gerilimi hakkında, ebeveynler hakkında, zamanın geçiciliği ve bazen de "oturup kalması" hakkında, tesadüfler hakkında, kısacası hayat hakkında... Eldivenler, Hikayeler on öyküden oluşuyor. Eldivenler, Ansızın her şey, Kaset, Yaz gibisi var mı? Kötü adamla kötü kadının aşkı üzerine küçük bir film, Krepen'in duvarı, Islık, Çarpışma, Tabut ve Geçici kesinlikler.
Arzu Bozdemir 
16 May 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Özellikle ilk hikaye mest etmişti, hikaye sonunda sorduğu sorunun cevabını bulduğumu düşünmüştüm, hem acı hem tatlıydı. Ara ara açıp hala altını çizdiğim cümleleri okuduğum kitaplardandır.

Kitaptan 3 Alıntı

Nurgül TUNÇBİLEK 
 09 Oca 14:10 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Ne tuhaf ,bütün duygular ve anların ,kaderin bir noktasında birbirine dönüşmesiyle ilerliyor hayat !..

Eldivenler, Hikâyeler, Murathan Mungan (Sayfa 24)Eldivenler, Hikâyeler, Murathan Mungan (Sayfa 24)

Malum, hepimiz kendimizi karşı taraftan daha zeki ve uyanık sanırız. Başkalarının numaralarını gören gözlerimiz, kendi numaralarımızın kolay görünmeyeceğine inanır. Ne de olsa insanoğlu zaafları olduğunu bilir, ama onları tanımak istemez.

Eldivenler, Hikâyeler, Murathan Mungan (Sayfa 77)Eldivenler, Hikâyeler, Murathan Mungan (Sayfa 77)

Kitapla ilgili 1 Haber

Kitaba Dönüşen Murathan Mungan
Kitaba Dönüşen Murathan Mungan Geçtiğimiz yıl yazın hayatının 40. yılını kutlayan Murathan Mungan, SALT ve Robinson Crusoe 389 iş birliğinde düzenlenen “Kitaba Dönüşmek” serisinin altıncı programının konuğu oluyor.