Elhamdülillah Müslümanım

9,0/10  (5 Oy) · 
9 okunma  · 
6 beğeni  · 
81 gösterim
Dünya bizim için gurbettir. Biz bu gurbete bile isteye gelmedik. Rabbimiz bizi bu gurbet diyârına, âhiret yurdumuza hazırlanalım diye gönderdi.
Bu gerçeği bize önce Peygamber Efendimiz, sonra da onun mirasçısı olan âlimlerimiz hep hatırlattılar. Kendilerini din kardeşlerine karşı sorumlu hissettiklerinden, onlara dinlerini öğretmek için çeşitli eserler verdiler.
Âlimlerimiz, din kardeşlerini hem eserleriyle, hem de câmilerdeki sohbetleriyle diri tutmaya gayret ettiler. Halkımız da onların bu eserleri sâyesinde dinlerini daha bir coşkuyla yaşadılar.
Bendeniz işte bu düşünceyle, bir zamanlar âlimlerimizin Müslümanlara dinlerini öğretmek için yazdığı birçok kitabı gözden geçirdim. Sonra da günümüzün dert ve ihtiyaçlarını tesbit etmeye çalıştım.
Dinimizi yaşatmak, Müslüman halkımıza sahip çıkmak ve onları yetiştirmekle mümkündür. İşte bu düşünceyle elinizdeki kitabı, elimden geldiği ölçüde sâde bir üslupla ve sohbet tarzında yazmaya gayret ettim
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2017
 • Sayfa Sayısı:
  504
 • ISBN:
  9786059494434
 • Yayınevi:
  Tahlil Yayınları
 • Kitabın Türü:
Özge 
20 Mar 20:47 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Elhamdülillah bitti Bir kitap ancak bu kadar zarif, naif hissettirebilirdi. Müslümanlığın temellerini imani, ahlaki boyutta ele alıp her konuya o kadar güzel açıklama getirilmiş ki.. İman esaslarından, ilmihal bilgilerine, ahlaki değerlerimizden, Efendimizin dualarına kadar ele alınmış konular, geniş bir yelpazesi var yani. Demem o ki , mutlaka ama mutlaka okuyun ,kalınlığı göz korkutmasın sayfaların nasıl ilerlediğini anlamayacaksınız bile. Acizane tavsiyemdir efenim :)