Elhamdülillah Müslümanım

8,0/10  (2 Oy) · 
3 okunma  · 
3 beğeni  · 
51 gösterim
Dünya bizim için gurbettir. Biz bu gurbete bile isteye gelmedik. Rabbimiz bizi bu gurbet diyârına, âhiret yurdumuza hazırlanalım diye gönderdi.
Bu gerçeği bize önce Peygamber Efendimiz, sonra da onun mirasçısı olan âlimlerimiz hep hatırlattılar. Kendilerini din kardeşlerine karşı sorumlu hissettiklerinden, onlara dinlerini öğretmek için çeşitli eserler verdiler.
Âlimlerimiz, din kardeşlerini hem eserleriyle, hem de câmilerdeki sohbetleriyle diri tutmaya gayret ettiler. Halkımız da onların bu eserleri sâyesinde dinlerini daha bir coşkuyla yaşadılar.
Bendeniz işte bu düşünceyle, bir zamanlar âlimlerimizin Müslümanlara dinlerini öğretmek için yazdığı birçok kitabı gözden geçirdim. Sonra da günümüzün dert ve ihtiyaçlarını tesbit etmeye çalıştım.
Dinimizi yaşatmak, Müslüman halkımıza sahip çıkmak ve onları yetiştirmekle mümkündür. İşte bu düşünceyle elinizdeki kitabı, elimden geldiği ölçüde sâde bir üslupla ve sohbet tarzında yazmaya gayret ettim
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2017
 • Sayfa Sayısı:
  504
 • ISBN:
  9786059494434
 • Yayınevi:
  Tahlil Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sema 
07 Şub 09:46 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Gayet güzel, hem akıcı hem bilgilendirici bir kitap. Yazarın üslubunu da çok beğendim, samimi bir şekilde yazılmış. Her konu başlığından sonra bir hikâyeciğin olması güzel olmuş.

Yar 
09 Oca 14:26 · 8/10 puan

Sohbet tarzında güzel akıcı bir kitap sıkılmadan okunacak niteliklere sahip
Hocamıza Allah sağlık afiyet versin daha nice eserlerini okumayı nasip etsin inşallah

Rabia 
19 Şub 20:20 · Kitabı okudu · 10 günde · Puan vermedi

Enfes bir kitap olmus Dili sade,okumasi keyifli.Bitmesini istemedigim kitaplardan oldu.Yasar Kandemir hocanin serhlerini de cok begeniyordum bu da favorilerim arasinda.

Papatyahane 
12 Şub 22:01 · Kitabı okudu · 22 günde · Puan vermedi

Sayfa sayısı fazla olmasına rağmen akıcı ve dopdoluydu. Herkesin anlayacağı sade ve anlaşılır bir dile sahip kitap kimelerinin bilgilerini tazeleyeceği kimilerinin bilmediklerini öğreneceği keyifli bir kitap okunmasını ve okutulmasını tavsiye ederim ️