Elmayı Yılan Isırdı

7,8/10  (26 Oy) · 
114 okunma  · 
19 beğeni  · 
1.084 gösterim
Poirot'nun cinayetlerinin sırrını çözebilmesi için elinde şu ipuçları vardı:
Elma oyunu
Sahte bir vasiyetname
Gerçek bir vasiyetname
Bir Dilek kutusu
Bir kızın iddiaları
Ortadan kaybolan bir hizmetçi
Cennet gibi bir bahçe
Eski bir bıçaklanma olayı
Büyük bir sevet
Bir mektup.
 • Baskı Tarihi:
  1999
 • Sayfa Sayısı:
  172
 • ISBN:
  9789754053413
 • Orijinal Adı:
  Hallowe'en Party
 • Çeviri:
  Gönül Suveren
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
17 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Oldukça güzel bir Hercule Poirot romanı. Ariadne Oliver bir Cadılar bayramı eğlencesine davet edilir. Burada Joyce adında bir kız zamanında bir cinayete tanık olduğundan bahseder. Ancak kimse ona inanmaz. Gecenin sonunda onu elma yakalama oyunundaki kovada suyun içinde boğulmuş olarak bulurlar. O gece evde olanlardan biri katildir. Ariadne, Poirot'tan yardım ister. Poirot, Joyce'un gördüğünü iddia ettiği olayın ne olduğunu araştırmaya başlar. İşin içinde sahte bir vasiyetname, ölen bir öğretmen, kayıp bir hizmetçi vardır. Sonra Joyce'un erkek kardeşi Leo da öldürülür. Katil hiç beklenmedik bir isimdir ancak Hercule Poirot'tan kurtulabilecek midir? Soluksuz okunan bir roman.

EZGİ AYKUT 
03 Şub 13:59 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

bir Agahta klasiği siz katili tahmin etmeye çalışırken katil unlu dedektifimiz sayesinde farklı bir kişilik olarak karsınıza çıkar.Mrs. Marple ya da Hercule Poirot her zamanki zekiliğini konuştururlar.

fazilet özdiker 
23 Oca 01:41 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Rowena Drake evinde bir 'cadılar bayramı' partisi düzenler, bu parti bitiminde, Joyce Reynolds isimli bir küçük kız öldürülür. Ve bu cinayeti aydınlatması için yine Hercule Poirot'a başvurulur. Şaşırtıcı olayların birbirini izlemesi ve Poirot'un muhteşem zekası ile birleşen roman tipik Agatha Christie romanı olarak son bulur. Ben katili başlarda buldum aslında ancak kitapta bir de sürpriz vardı benim için.. Christie sevenler mutlaka okuyacaktır..

Adı yalancıya çıkmış küçük bir kızın elma dolu küvette ölü bulunmasının esrarı, diğer detaylarla birlikte çözülmeye çalışıyor. Poirot serisinin kitaplarından biri aynı zamanda. Lakin dili bana ağır geldi biraz. Ya da konu akışlarında o bütünlüğü yakalayamadım. O yüzden zar zor bitirebildiğimi söyleyebilirim.

Betül Bayrak 
23 Ara 2013 · Kitabı okumadı · Puan vermedi

Açık noktaları olan kitapları sevmem normalde ama Poirot benim favorim.. Ve bu kitapta Poirot'nun karakteri üzerinde fazla durulmuş. Okurken sırıtmaktan kendimi alamadım. Sevdim :)

Kitaptan 3 Alıntı

Zagor 
14 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Michael Garfield, "İnsanın hayatta mutlu olabilmesi için" diye başladı. "İstediği mesleğe girmesi, artistik arzularını arzularını tatmin etmesi ve aynı zamanda bir tüccar gibi de davranması gerekir. Malınızı satmanız şarttır. Yoksa düşünceleri sizinkine hiç uymayan insanların emirlerini yerine getirmekten öteye gidemezsiniz. Ben kendi fikirlerimi uygular ve bunu beni tutan kimseye sanki onun istekleriymiş gibi satarım. Öğrenilmesi hiç de güç olmayan bir sanattır bu. Bir çocuğa beyaz yerine kahverengi yumurta satmak kadar basittir bu iş. Müşteriyi bunların en iyi, en doğru olduğuna inandırınız. Yoksa 'canım işte hepsi de yumurta, yumurtalar arasında bir tek fark vardır. Tazeler ve bayatlar' derseniz', o zaman satış da yapamazsınız."

Elmayı Yılan Isırdı, Agatha ChristieElmayı Yılan Isırdı, Agatha Christie