·
Okunma
·
Beğeni
·
3.107
Gösterim
Adı:
Elmayı Yılan Isırdı
Baskı tarihi:
1999
Sayfa sayısı:
172
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789754053413
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Hallowe'en Party
Çeviri:
Gönül Suveren
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Altın Kitaplar
Baskılar:
Elmayı Yılan Isırdı
Elmayı Yılan Isırdı
Elmayı Yılan Isırdı
Elmayı Yılan Isırdı
Poirot'nun cinayetlerinin sırrını çözebilmesi için elinde şu ipuçları vardı:
Elma oyunu
Sahte bir vasiyetname
Gerçek bir vasiyetname
Bir Dilek kutusu
Bir kızın iddiaları
Ortadan kaybolan bir hizmetçi
Cennet gibi bir bahçe
Eski bir bıçaklanma olayı
Büyük bir sevet
Bir mektup.
172 syf.
·2 günde
Agatha Christie okumak sanki sakin bir evde şöminenin karşısında battaniye altında yanında sıcacık kahve varken yaşanılan tatlı bir his gibidir benim için. İnce bir zekanın ürünüdür eserleri. Ne kadar farklı tarzda kitap okusam da Agatha Christie'nin yeri hep farklıdır bende.
Yine akıcı ve acaba katil kim diye sonuna kadar beyin jimnastiği yapacağımız bir polisiye romanı. Polisiye yazarı olan Adriadne Oliver bir cadılar bayramı partisine katılır. Gençlerin davet edildiği bu parti normal bir şekilde başlarken Parti'nin bitmesine yakın işlenen cinayet herkesi korkutur. Oliver bunun üzerine en çok güvendiği insanı yani kahramanımız Hercule Poirot'u çağırır. Kıvrak zekasıyla müthiş dedektifimiz cinayeti çözmeye çalışır. İnce ve akıcı bir roman. Tavsiye ederim. Keyifli okumalar....
172 syf.
·Beğendi·9/10 puan
Oldukça güzel bir Hercule Poirot romanı. Ariadne Oliver bir Cadılar bayramı eğlencesine davet edilir. Burada Joyce adında bir kız zamanında bir cinayete tanık olduğundan bahseder. Ancak kimse ona inanmaz. Gecenin sonunda onu elma yakalama oyunundaki kovada suyun içinde boğulmuş olarak bulurlar. O gece evde olanlardan biri katildir. Ariadne, Poirot'tan yardım ister. Poirot, Joyce'un gördüğünü iddia ettiği olayın ne olduğunu araştırmaya başlar. İşin içinde sahte bir vasiyetname, ölen bir öğretmen, kayıp bir hizmetçi vardır. Sonra Joyce'un erkek kardeşi Leo da öldürülür. Katil hiç beklenmedik bir isimdir ancak Hercule Poirot'tan kurtulabilecek midir? Soluksuz okunan bir roman.
172 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Merhaba 1k ailesi! Bugün sizlere Agatha CHRISTIE'nin Elmayı Yılan Isırdı kitabını yorumlayacağım.. Kitabı PDF olarak okudum. Kitabı bu sitede görmüştüm ve merak ettim ve okudum.. Kitap güzeldi, ciddi anlamda.. Soluksuz, tek nefesle okunacak kitaplardan biriydi..

Kitap, Cadılar Bayramı'nda yapılan partide elma dolu kovanın içine boğularak öldürülen bir kız etrafında başlıyor asıl hikaye.. Okuyacaklara keyifli okumalar.
172 syf.
·3 günde·8/10 puan
Joyce, herkes tarafından yalancı olarak bilinen 12 yaşında bir çocuktu. Joyce, bir partide Bayan Oliverla (ünlü bir cinayet romanı yazarı )sohbet ederken bir cinayete tanık olduğunu söyler. Fakat ona kimse inanmaz. Parti bitiminde Joyce ortadan kaybolmuştur ve cesedi evin kütüphanesinde bulunur. İçi elma dolu bir kovanın içinde boğularak öldürülmüştür. Bayan Oliver, çocuğun söylediği sözleri hatırlar ve arkadaşı Hercule Poirot'tan yardım ister.
172 syf.
·Beğendi·10/10 puan
bir Agahta klasiği siz katili tahmin etmeye çalışırken katil unlu dedektifimiz sayesinde farklı bir kişilik olarak karsınıza çıkar.Mrs. Marple ya da Hercule Poirot her zamanki zekiliğini konuştururlar.
172 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Hellooooo, Ding Dong'da, Kedi kuyuda! Evet öyleymiş. Valla hikaye beni yine sardı sarmaladı. Sonu gelene kadar elimden bırakamadım. Mesai saatleri ve ev işleri saatleri haricinde tabi ki. Keşke çalışırken de her an okuyabilsek ama imkanı yok. Neyse yine çok gizemli, çok güzeldi. Okumanın en güzel yanı tüm hayal gücümüzle her karaktere, her eşyaya, her şeye ama her şeye bir görünüm atfetmemiz. Buna bayılıyorum. Nedense Agatha okurken daha da bir bayılıyorum. Yine hayal gücümü çokça kullandım. Güzel bir Londra, güzel bir köy inşa ettim. Bahçeli evler kurdum. Cennet gibi bir bahçe yaptım. Sonra gün batımları, ağaçlar, arabalar, evler, balkabakları, oyunlar, insanlar... Cinayet çözmeye çalıştım ama tabi ki tahmin edemedim. 🤭
.
Uzatmadan önerimdir diyor, kaçıyorum. Bu güzel Agatha kitabımı bu defa @hunharcaokuyanlarkulubu #kadınyazarlarahunharcadestek kapsamında son etkinlik olarak okudum.
.
#kitap #book #okudumbitti #kitapyorumu #kitaptavsiyesi #booksofbetinkitapları #booksofbetinönerileri #booksofbetblog #agathachristie
172 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10 puan
Cadılar bayramı partisinde içi elma dolu bir kovada boğulan küçük bir kız. Polisiye romanları yazarı olan Adriande Oliver ve Hercule Poirot cinayeti çözmeye çalışıyor. Elmayı yılan ısırdı sürükleyici bir Agatha Christie romanı. Sonu yine şaşırtıcıydı. Okumanızı tavsiye ederim.
172 syf.
·6 günde·Puan vermedi
Klasik bir Agatha Christie romanı.
Bir Cadılar Bayramı toplantısı, birbirinden bağımsız gibi görünen cinayetler-ölümler, suçluyu bulması için bir müfettişten yardım isteyen bir cinayet romanı yazarı ve son cinayeti çözmek için çok gerilerdeki bir ölüme kadar gidip bağlantı arayan bir polis müfettişi..
Bakmayın benim 6 günde okuduğuma. Çok rahat, bir solukta okuyabileceğiniz bir kitap. İyi okumalar dilerim.
172 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10 puan
Rowena Drake evinde bir 'cadılar bayramı' partisi düzenler, bu parti bitiminde, Joyce Reynolds isimli bir küçük kız öldürülür. Ve bu cinayeti aydınlatması için yine Hercule Poirot'a başvurulur. Şaşırtıcı olayların birbirini izlemesi ve Poirot'un muhteşem zekası ile birleşen roman tipik Agatha Christie romanı olarak son bulur. Ben katili başlarda buldum aslında ancak kitapta bir de sürpriz vardı benim için.. Christie sevenler mutlaka okuyacaktır..
172 syf.
·4 günde·Beğendi·7/10 puan
Adı yalancıya çıkmış küçük bir kızın elma dolu küvette ölü bulunmasının esrarı, diğer detaylarla birlikte çözülmeye çalışıyor. Poirot serisinin kitaplarından biri aynı zamanda. Lakin dili bana ağır geldi biraz. Ya da konu akışlarında o bütünlüğü yakalayamadım. O yüzden zar zor bitirebildiğimi söyleyebilirim.
172 syf.
·Beğendi·8/10 puan
(Hercule Poirot)
Bayan Ariadne Oliver o ara arkadaşı Judith Butler'da kalıyordu. Genç kadınla birlikte çocuklar için tertiplenen ve akşam verilecek o partinin hazırlıklarına katılmaya gitmişlerdi.
Ortalık karmakarışıktı. Bir takım kadınlar telaşla içeri girip, çıkıyor, sandalyelerin, küçük masaların, vazoların yerlerini değiştiriyor, kucaklarında taşıdıkları iri balkabaklarını uygun noktalara yerleştiriyorlardı.
Bir Halloween partisiydi bu. Toplantıya on ile yedi yaş arasındaki çocuklar davetliydiler.
172 syf.
·2 günde
Polisiye roman yazarı Ariadne Oliver, Woodleigh'de düzenlenen bir Cadılar Bayramına katılır. Burada bir çocuk ilginç bir şekilde öldürülür.
Hercule Poirot katilin peşinde düşer ve olayları kanıtlarıyla bir sonuca bağlar.
Çok akıcı, sürükleyici ve kurgusuyla muhteşem. Agatha Christie okumayanlar eserleriyle mutlaka tanışsın isterim.
Ben kendi fikirlerimi tatbik eder ,fakat bunu beni tutan kimseye sanki onun kendi istekleriymiş gibi satarım.
Agatha Christie
Sayfa 80 - Michael Garfield
Poirot,eski bir atasözünü tekrarladı."Geçmişteki günahların gölgeleri uzun olur .Yaşımız ilerledikçe bu sözün ne kadar doğru olduğunu anlarız ."
Agatha Christie
Sayfa 76 - Altın kitaplar ,Poirot.
Kötü bir gruba karıştın mı,onların hoşuna gitmeyecek bir şekilde hareket ettiğin zaman bıçağı sırtına yersin.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Elmayı Yılan Isırdı
Baskı tarihi:
1999
Sayfa sayısı:
172
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789754053413
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Hallowe'en Party
Çeviri:
Gönül Suveren
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Altın Kitaplar
Baskılar:
Elmayı Yılan Isırdı
Elmayı Yılan Isırdı
Elmayı Yılan Isırdı
Elmayı Yılan Isırdı
Poirot'nun cinayetlerinin sırrını çözebilmesi için elinde şu ipuçları vardı:
Elma oyunu
Sahte bir vasiyetname
Gerçek bir vasiyetname
Bir Dilek kutusu
Bir kızın iddiaları
Ortadan kaybolan bir hizmetçi
Cennet gibi bir bahçe
Eski bir bıçaklanma olayı
Büyük bir sevet
Bir mektup.

Kitabı okuyanlar 724 okur

  • selamet özdemir
  • Ayşe Cengiz
  • amnat
  • Begüm
  • Burcu Kayaalp
  • clk33
  • Kübra Gürel
  • Afet Xalıqova
  • Alper ŞAHİN
  • Gamze

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-12 Yaş
%0.9
13-17 Yaş
%4.4
18-24 Yaş
%23
25-34 Yaş
%33.6
35-44 Yaş
%24.8
45-54 Yaş
%8.8
55-64 Yaş
%2.7
65+ Yaş
%1.8

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%74.8
Erkek
%25.2

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%16 (28)
9
%13.1 (23)
8
%29.7 (52)
7
%21.1 (37)
6
%13.1 (23)
5
%1.1 (2)
4
%1.1 (2)
3
%1.1 (2)
2
%0
1
%0