1000Kitap Logosu
Emici Zihin
Emici Zihin
Emici Zihin

Emici Zihin

OKUYACAKLARIMA EKLE
9.1
20 Kişi
65
Okunma
21
Beğeni
497
Gösterim
320 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 9 sa. 4 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Kaknüs Yayınları · 2015 · Karton kapak · 9789752564473
Büyük bir potansiyelle, ancak (…) neredeyse bomboş bir zihinle doğan ve altı yıldan kısa bir süre içinde diğer türlerin hepsini geride bırakan çocuğun bu başarısı, yaşamın en büyük gizemlerinden biridir. Bu kitapta Dr. Montessori, insan yaşamının bu ilk, ancak en belirleyici dönemine dair yakın gözlemlerini ve değerlendirmelerini (…) anlatmakla kalmıyor, aynı zamanda yetişkin insanların bu yöndeki sorumluluğunu da ortaya koyuyor. (…) Bugün evrensel anlamda kabul görmüş olan "doğumdan itibaren eğitim" yaklaşımı, eğitimin "yaşama yardım" hâline gelmesiyle ve bilgi ya da idealleri bir zihinden diğerine doğrudan aktarmanın ve öğretimin dar sınırlarını aşarak verilebilir. "Çevreyi hazırlama" Montessori yönteminin en tanınmış ilkelerinden biridir. -Dr. Mario Montessori - 1909'da Maria Montessori'nin seminerlerine dayanan ilk kitabı Monessori Metodu, çok satanlar arasına girmiş, yirmi dile çevrilmiş ve dünya genelinde yeni bir eğitim hareketinin başlamasına sebep olmuştu. Sadece ABD'de beş binden fazla devlet okulu ve özel okul, Montessori Eğitim Modeli'ni uygulamaya başlamıştı. 1940'larda Hindistan'da verdiği seminerlere dayanan Emici Zihin ise gözlem ve uygulamaya dayanan tecrübelerinin ışığında metodolojisini ve felsefesini derinlemesine açıkladığı son kitabı ve başyapıtıdır. Günümüzde yapılan bilimsel araştırmalar ve uygulamalar Montessori'nin özellikle duyarlı dönemler ve dil kazanımı üzerine düşüncelerinin doğruluğunu ve eğitim modelinin başarısını kanıtlamaya devam etmektedir. 1929 yılında Dr. Maria Montessori tarafından kurulan ve hâlâ dünya genelinde Montessori Eğitimi'nde en yetkin otorite kabul edilen Association Montessori Internationale (AMI-Uluslararası Montessori Derneği) ile Montessori'nin kültürel mirasını temsil eden torun çocuklarının iş birliğiyle titizlikle yayıma hazırlanan bu kitabı Türkçeye kazandırmaktan memnuniyet duyuyoruz. (Tanıtım Bülteninden)
7 mağazanın 6 ürününün ortalama fiyatı: ₺29,92
9.1
10 üzerinden
20 Puan · 5 İnceleme
Ynji
Emici Zihin'i inceledi.
320 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Çocuk kavramını insandan ayrirarak bambaska bir varlık olarak anlatıyor. Çocuğun emici zihnini, fevkalede ruhunu mucizesini, bilimsel ornek ve makale alıntıları ile anlatıyor. Kadinin bilgi ve tecrübesine yaşadığı dönem göz önüne alindiginda hayran olmamak elde değil. Her kitabini okumak istiyorum.
Emici Zihin
9.1/10
· 65 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
Güllü Kahraman
Emici Zihin'i inceledi.
320 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Okul öncesinin anası Maria Montessori' nin çocuk zihninin dünyayı nasıl kavradığına dair muazzam bir kitabıdır. Okudum tekrar okuyacağım ve şiddetle annelere, babalara, öğretmenlere, herkese tavsiyemdir. Ben keyifle okudum. Çocuğunuzu, çocuklarımızı daha iyi anlamak için okuyun lütfennn! Herşey çocuklar için, çünkü onlar bizim geleceğimiz!!!!
Emici Zihin
9.1/10
· 65 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
7
Hatice Tabanlı
Emici Zihin'i inceledi.
320 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Maria Montessori’nin güzel eserlerinden olan bu kitap, eğitim metodu hakkında bizlere güzel bilgilerin ışığını tutmakta. Kitabı okurken eğer bir eğitmenseniz sizler için çeşitli ve zihninizin kreatif yönünü harekete geçirecek güzel fikirler oluşacaktır. Çocuklar ile ilgili edinilmesi gereken birçok bilgiyi ve ince nüansları bünyesinde barındıran bu kitabı özellikle meslektaşım olan tüm anaokulu öğretmenlerine tavsiye ediyorum. İyi okumalar...
Emici Zihin
9.1/10
· 65 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
4