En Büyük Megaloman Başka Büyük Yok

0,0/10  (0 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
468 gösterim
Prof. Dr. Haluk Şahin’in benden önce ve sonra yazdığı köşe yazılarında ve diğer alanlarda makaleleri bir arada toplayan ebat olarak fazla kalın olmasa da,içerdiği fikirler bakımından gerçekten cüsseli bir kitap.Bu yazıyı okuyanların aklında magalaman nedir sorusu olabilir.Magaloman kelimesi aslında megalomani kelimesinden türemiştir.Megalomani ya da büyüklük hezeyanı, kişinin kendisine gerçekle uyuşmayan üstün nitelikler yakıştırmasıdır. Derin bir ruhsal sorunun belirtisidir. Megalomani, kendi başına bir hastalık değilse de oldukça şaşırtıcı bir psikolojik durumdur. Büyüklük hezeyanları kişinin, yetenekleri, nitelikleri ve yaşantısı hakkındaki mantıksız inançlara dayanır. Megalomani, kendini önemseme duygusunun gerçekliğe dayanıp abartılı bir biçim alan, aşırı bir özgüven değildir.Megaloman da bu hastalığa yakalanmış kişidir.
Kitabımız aslında dört bölümden oluşmakta ve bunlardan 1.’sinin adı kitap adı olarak seçilmiş.Yani kitap genel bir yazılar bütünü.Hani kısa kısa hikayeler olur ya işte öyle bir güzellikte.Bahsettiğim bölümlerin tam adları;
En Büyük Magaloman,Başka Büyük Yok!
Yoksa Hayat Organize Bir Tur mu?
Cilalı İnsan Devri
Burası Türkiye
bu bölümler de kendi aralarında düzineye ayrılmakta.Her makalede ayrı bir farklı bakış açısı,düşünme yeteneği kazandırıyor ve bir sonraki bölümü okumak için can atıyorsunuz.Genelde üstü kapalı veya açık olarak eleştirilerine yer verdiği kitabın yıllar önce yazıldığı gerçeğine inanmıyacaksınız.Çünkü günümüz problemlerini yıllar önce yakalamış olarak bize hem 20 yıl önceyi hem de şimdiyi sunuyor.Gerçekten çok ilginç çağrışımlar yapacak bu sizler için.
 • Baskı Tarihi:
  1990
 • Sayfa Sayısı:
  157
 • ISBN:
  9754800324
 • Yayınevi:
  Cep Anlatı Yayınları
 • Kitabın Türü: