En Güzel Aşk Hikayemiz

2,0/10  (2 Oy) · 
5 okunma  · 
2 beğeni  · 
613 gösterim
"Yere uzanıyor, yıldızlara bakıyoruz. Bu yıldızların birinde çok eski bir hasreti yaşayabiliriz diyorum. Biz yüzyıllardır orada, o hikayedeydik diyorsun. Bir yudum daha alıyorum içkimden. Alkolün damarlarımda dolaşmasından, bedenimi kaçınılmaz bir biçimde uyuşturmasından mı bu hayale yolculuğum, seninle bu yıllanmış hikayeyi bir kez daha düşünebiliyor olmamdan mı bilemiyorum. Ama dalgalar o hikayede, o eski romanlarda da böylesine etkileyiciydi sanırım. Uzun, çok uzun bir geceye hazırlanabileceğimizi düşünüyorum öyle olunca da, güneşin doğuşunu biraz da bu yüzden kaçırmamalıyız, hiç olmazsa bu kez kaçırmamalı, buruk bir sevinçle de olsa karşılamalıyız diyorum. Susuyorum, o yıldıza kayıyor gibi oluyorsun durup dururken. İşte o anda yeniden başlıyor hikayemiz."
Bu hikaye bir arayışı dile getirir. Anlatıcı, kahramanlarının iç dünyasında ve yaşadığı şehrin en gizli köşelerinde, ulaşamadığı bir sevgilinin izini sürer. Aşkın tarihi, hikayesinde gizlidir. Soru da ister istemez kendisini bir kez daha dayatır: en güzel aşk yaşanamayan, en dokunulmamış, hayallerle beslenen aşk mıdır yoksa?..
(Tanıtım Yazısından)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2005
 • Sayfa Sayısı:
  194
 • ISBN:
  9786051116372
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
Serdar Özmısırlı 
05 Eyl 01:33 · Kitabı okudu · 58 günde · Beğendi · 3/10 puan

İstanbul'lu yazar Mario Levinin ilk kitabı. Çok yoğun duygularla ulaşılamıyan sevgiliye söylenenler. Sanıyorum aynı duygu yoğunluğunu yakalayamazsanız (ki yakalamak gerçekten zor) bu ince kitabı bitirmek oldukça sabır ve çaba istiyor.

ahmet köroğlu 
31 Mar 2015 · Kitabı yarım bıraktı · 1/10 puan

eski kız arkadaşım hediye ettiği için okumaya başladım ama hiçbir şey anlayamadığım için 65. sayfada pes ettim. galiba yeteri kadar zeki değilim...

Kitapla ilgili 1 Haber

Mario Levi: Edebiyat hayatın ta kendisidir
Mario Levi: Edebiyat hayatın ta kendisidir Mario Levi, aşkı en derin kelimelerle, içinden geldiği gibi anlatır. Kahramanlarının yaşadıkları dünyanın içinde, şehrin gizemli köşelerinde ulaşamadığı sevgilinin izini sürer gibi… Mario Levi, şehri, acıyı, aşkı, hüznü, hayatın karmaşasını ustaca dile getiren, Türkiye’yi eserleriyle dünyaya en iyi şekilde tanıtan bir yazar…