En Kısa Andır Mucize

0,0/10  (0 Oy) · 
8 okunma  · 
1 beğeni  · 
832 gösterim
Charles Bukowski, edebiyat dünyasına esas girişini şiirle yapmış, bu nedenle şiirlerini düzyazılarından ayrı bir yere koyuyor ve daha çok önemsiyor. Parantez Yayınlarından türkçede yeni çıkan kitabı EN KISA ANDIR MUCİZE Bukowskinin son şiirlerinden oluşuyor.
24 yaşındayken ilk kısa öyküleri yayınlanan Bukowski, bir yıllık yazarlık deneyiminden sonra, yazdıklarının çoğunun edebiyat dergilerince yayınlanmaya değer bulunmamasından etkilenerek olsa gerek hem yazmaya, hem de dünyaya küsmüş. 10 yıl boyunca sürekli içki içmiş, bir 'barfly' olarak yaşamış.
Aşırı alkol aldığı bir gün öldü endişesiyle hastaneye kaldırılana kadar bu bar kelebeği hayatını sürdürmüş. Hayata dönüp hastaneden taburcu olduktan sonra bir daktilo satın almış ve tekrar yazmaya başlamış. Bu dönemde ilk yazdığı edebiyat ürünleri şiirler...
Edebiyat dünyasına bu ikinci, belki de gerçek girişi de dergilerde şiirlerinin yayınlanması ile oluyor. Bukowskinin yayınlanmış eserlerinin arasında da çoğunluğu şiir kitapları oluşturuyor.
Bukowskinin hayattayken yayınlanmış 45 kitabı var. Yazarın ölümünden sonra da geride kalan dosyalar, mektupları ve günlüğü de yayına hazır oldukça kitaplaştırılıyor. Bukowskinin edebi mirasında da şiirlerin ağırlıklı olarak yer aldığı görülüyor.
EN KISA ANDIR MUCİZE Charles Bukowskinin hayattayken yayınlanmamış şiirlerinden oluşan bir dosya. Bukowski, 1981-1984 yılları arasında yazdığı şiirlerden derlemiş bu kitabı ve ölümünden sonra yayınlanmak üzere ayırmış.
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2013
 • Sayfa Sayısı:
  255
 • ISBN:
  9789752810280
 • Çeviri:
  Avi Pardo
 • Yayınevi:
  Parantez Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 6 Alıntı

At Muhabbeti
insan olmak istiyorum
ama bir türlü izin vermiyorlar.
dünyadaki çoğu erkek gibi
başarısızlıklarının
kendilerinden bağımsız
birçok etkenden
kaynaklandıklarına inanıyorlar.

En Kısa Andır Mucize, Charles BukowskiEn Kısa Andır Mucize, Charles Bukowski

yalnız kalmaktan daha kötü
şeyler de vardır hayatta
ama genellikle
bir ömür alır bunun
farkına varmak
o zaman da
çok geçtir
ve çok geçten
daha kötü
bir şey yoktur
hayatta.

En Kısa Andır Mucize, Charles BukowskiEn Kısa Andır Mucize, Charles Bukowski