En Yakın Arkadaşımın Kızı

8,8/10  (6 Oy) · 
10 okunma  · 
7 beğeni  · 
507 gösterim
Birbirlerinin en yakın dostu olan Kamryn Matika ve Adele Brannon, aralarına hiçbir şeyin giremeyeceğini düşünürdü -ta ki Adele düşünülemezi yapıp Kamryn'nin nişanlısı Nate ile birlikte olana kadar... Daha da kötüsü, hamile kalacak ve doğuracaktı. Kamryn bu ihanet hakkındaki gerçeği keşfettiğinde onları bir daha görmeyeceğine yemin etti.

Birkaç sene sonra Kamryn, Adele'den onu hastanede ziyaret etmesini rica eden bir mektup aldı. Adele ölecekti, Kamryn'e, kızı Tegan'ı evlat edinmesi için yalvarıyordu. Oysa harika bir işi ve hareketli bir sosyal hayatı olan Kamryn'in beş yaşındaki bir çocuğa ihtiyacı hiç yoktu. Özellikle de ona Nate'i hatırlatan bir çocuğa. Fakat Tegan'a bakacak başka kimse olmadığına ve Adele de ölüm döşeğinde yattığına göre, Kamryn'in seçim şansı var mıydı ki? Genç kadının affedişe, aşka, sorumluluğa ve en önemlisi de kendi kendini anlamaya doğru uzanan zor yolculuğu böylece başlamış oldu.

"Duygu yüklü, son derece zeki bir modern dram." -Heat

"Her satırı gerçek duygularla yüklü, yürek burkan bir hikâye... " -New Woman

"İlk sayfadan itibaren hem gülüyor hem de ağlıyordum. Koomson yetişkin sorunları ile yüzleşiyor: Dostluk, ölüm, ihanet ve bağışlama... Çok etkileyici." -Adele Parks

"Çok renkli ve sıradışı" -Company
(Tanıtım Yazısından)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2007
 • Sayfa Sayısı:
  492
 • ISBN:
  9789944485456
 • Orijinal Adı:
  My Best Friend's Girl
 • Çeviri:
  Karen Alguadiş Çelikoğlu
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Özge Uzun 
11 Tem 13:23 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

https://expectokitabum.blogspot.com.tr/...hy-koomson.html#more
Bilenler bilir benim gönlümün kraliçesi Jodi Picoult'tur. Bu değişmedi tabi. Ama Dorothy Koomson'u onunla karşılaştırabilecek kadar sevmiş olmam bemin için ne kadar değerli bir yazar olduğunu anlatmaya yeter.

Yıllar önce bir sitede kitabın yorumunu görmüştüm. Hiç adını duyduğum, karşılaştığım bir yazar değildi. Zamanında 22 dile çevrilmiş falan ama şimdilerde unutulmuş, en azından popülerliğini kaybetmiş. Benim bununla bir derdim yok tabi ama insanlık olarak biraz kıymet bilir olmamızı ümit ederdim.

Hülya ince 
07 Oca 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Romanın oyuncusu gibi hissediyorsun ve kızıyor kıskanıyor üzülüyor seviniyorsun sen olsan ne yapardını düşünüyor allak bullak oluyorsun.