End of Watch

·
Okunma
·
Beğeni
·
1428
Gösterim
Adı:
End of Watch
Baskı tarihi:
7 Haziran 2016
Sayfa sayısı:
368
Format:
Karton kapak
ISBN:
9781473634008
Dil:
English
Ülke:
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
Yayınevi:
Hodder & Stoughton
Baskılar:
Son Nöbet
End of Watch
The cell rings twice, and then his old partner in his ear... 'I'm at the scene of what appears to be a murder-suicide. I'd like you to come and take a look. Bring your sidekick with you, if she's available...'

Retired Detective Bill Hodges now runs a two-person firm called Finders Keepers with his partner Holly Gibney. They met in the wake of the 'Mercedes Massacre' when a queue of people was run down by the diabolical killer Brady Hartsfield.

Brady is now confined to Room 217 of the Lakes Region Traumatic Brain Injury Clinic, in an unresponsive state. But all is not what it seems: the evidence suggests that Brady is somehow awake, and in possession of deadly new powers that allow him to wreak unimaginable havoc without ever leaving his hospital room.

When Bill and Holly are called to a suicide scene with ties to the Mercedes Massacre, they find themselves pulled into their most dangerous case yet, one that will put their lives at risk, as well as those of Bill's heroic young friend Jerome Robinson and his teenage sister, Barbara. Brady Hartsfield is back, and planning revenge not just on Hodges and his friends, but on an entire city.

The clock is ticking in unexpected ways ...

Both a stand-alone novel of heart-pounding suspense and a sublimely terrifying final episode in the Hodges trilogy, End of Watch takes the series into a powerful new dimension.

The extract above is abridged from End of Watch.
376 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Ve üçlemenin son kitabı..
Dört gözle okumayı beklediğim kitap bitince üzülmedim değil. Ben seri kitaplar bitince üzülüyorum biraz.. Çünkü karakterlerin yeni maceralarını düşünüp heyecanla beklemeyi seviyorum galiba ben..
Mercedes Katili'nin acımasız saldırısıyla başlayan üçleme, Son Nöbet'te yine Mercedes Katili'ne odaklanmış. Benim ve sanırım diğer okuyucuların da beklediği şeydi bu. Her ne kadar Brady Hartsfield'i sevmesem de, yazarın yarattığı karakter gerçekten nefes kesici çünkü gözümde canlandırabildiğim, her hareketinden farklı anlamlar çıkarabildiğim karakterlerden Brady!

Biraz kitaptan bahsetmek gerekirse, Stephen King üçlemeyi çok dikkat çekici şekilde sonlandırıyor bir kere.. Kim Bulduysa Onundur'u okurken kitabın son bölümünde şüphelendiğim olayı, son kitapta görmek beni çok sevindirdi. Hatta aradaki ilişkiyi kurunca heyecanıma engel olamadım! Harika dedektifimiz Billy Hodges, ortağı Holly Gibney ile yeniden Mercedes Katili'nin peşine düşüyorlar ve bu kez onu durdurmaya kararlılar.. E biz de artık Brady'nin durmasını istiyorduk :)
Kitapta ilgimi çeken diğer bir detay da Brady'nin yapabildiği şeyler ( tabi ki neler yaptığını anlatmayacağım o zevki size bırakıyorum dostlar :))
King yine efsane bir iş çıkarmış.. Beklentilerimizin karşılığını fazlasıyla veriyor demeliyim.

Üçlemeyi okumayanlar için de şunu söyleyeyim;
Isterseniz kitapları bağımsız şekilde de okuyabilirsiniz. Küçük detaylarla olayların üzerinde durmuş King. Ancak benim tavsiyem, sırayı bozmadan her sayfanın tadını çıkararak okumak.
376 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
"Son Nöbet" her zaman olduğu gibi zekice hazırlanmış bir Stephen King kitabı. Aynı zamanda Bill Hodges üçlemesinin de son kitabı. Zaten serinin diğer iki kitabında (Bay Mercedes ve Kim Bulduysa Onundur) King'in polisiye üzerinde de kalemini ne kadar iyi konuşturduğunu görmüştük. Fakat, Son Nöbet polisiye çerçevesinin biraz daha dışında bir kitap. Başlamadan önce araştırdığımda biraz da doğaüstü muhabbetlerle karşılaşağım hakkında duyumlar almıştım. Nitekim biraz öyle oldu, fakat tam anlamıyla değil.

Neden tam anlamıyla değil? King'in doğaüstü kalemini bilen bilir; Son Nöbet'tekinden çok daha farklı bir üsluptadır. King burada tamamen mistik bir kalem kullanmamış, serinin başından beri benimsediği gerçeğe yakınlık algısını korumuş. Bunu yaparken kesinlikle zorlanmamış fakat diğer iki kitabın izlediğinden çok daha farklı bir yol izleyen Son Nöbet, alışması zor bir kitap olabilir.

İki kitapla yeteri derinliğe ulaşmış olan karakterleri iyi tanıyoruz. Zamanın da geçmesiyle karakterlerin geçirdikleri değişimler güzel yansıtılmış. Bill, Jerome ve Holly üçlüsü yine oldukları gibi bizlerle, biz de onları iyi tanıyoruz. Bu sefer göğüs gerdikleri zorluklar ise biraz daha zorlayıcı. Bu yüzden aralarındaki bağları iyi tutmalılar, birbirlerini korumalılar.

Son Nöbet, diğer iki kitaba göre daha kısa. Bu yüzden midir bilemem ama sanki birkaç bölüm aceleye gelmiş ya da kısa kesilmiş gibi geldi bana. İkinci kitaba göre bu kitapta, serinin ilk kitabına yapılan göndermeler daha fazla olduğu için aşina olduğumuz birtakım olayları yeniden görüyoruz. Belki de bunun nedeni budur, ya da bana bu yüzden böyle düşündürmüştür. Her halükarda; şikayet ettiğim bir durum değil.

King'in kalemi Hodges üçlemesinde biraz daha farklı gelmişti bana. Eminim sizde de aynısı olmuştur. Anlatım tarzı, kullandığı dil... Sanki farklı bir tarza her şekilde uyum sağlamış gibi. Yalnızca tarza değil zamana da aynı şekilde uyum sağlamış. Ki bunu diğer iki kitaptan da biliyorsunuz. Gelişen teknolojiye ayak uydurmak King için zor değil, fakat elbette yaşı ilerlemiş her birey gibi o da bazı gelişmeleri tuhaf karşılayabiliyor. Bu yüzden kitapta bazı yerlerde karşımıza çıkan "kafası karışmış Bill Hodges" tiplemesine King'in kendinden esintiler kattığını da söyleyebiliriz.

Son Nöbet, hem kendi serisinin diğer kitaplarına; hem de ucunun dokunduğu tarzın diğer kitaplarına göre fazlasıyla farklı bir kitap. King'in ilk iki kitapta yarattığı gerçeklik algısını bu kitapta ortaya çıkardığı doğaüstü olayları aktarırken bile korumayı başarması takdir edilesi bir durum. Serinin kendi içinde değerlendirme yapacak olursak ilk kitabın yeri bende ayrıdır. Fakat, Son Nöbet'in bizleri sürükleyici bir film gibi koltuğa mıhladığı gerçeğini göz ardı etmemek gerek.
376 syf.
·Beğendi·10/10
Yok King polisiye yazamıyor, yok bu kitap korku olmamış, yok çok sıradan, vay efendim kendi tarzından uzaklaşmış türlü türlü çeneleri kapamış serinin son kitabı. Okurken insanı 1974te yazdığı ilk romana bile götüren son kitap, Son Nöbet. Pembe balıkları takip et sadık okuyucu... birini bile atlama... müziği duyuyor musun?...
376 syf.
·2 günde·10/10
Yazarımız serinin son kitabında farklı bir yöne gitmesi beni sinir etse de güzel ve Akıcı bir kitaptı.Üstün yeteneklerinin geliştiğini fark ederek uyanan ana karakterimizin peşine düşen dedektifimiz ve ortağının kovalamacasına tanık oluyoruz.Ayrıca Blogumdan da yorumumu okuyabilirsiniz.(http://sadeceyagmurr.blogspot.com/...g-son-nobet.html?m=1) ederim.Keyifli okumalar.
376 syf.
·29 günde·Beğendi·10/10
İlk defa bir king kitabını bu kadar uzun zamanda okudum. Tabii bunda kitabın bir suçu yoktu. Tamamen kişisel nedenlerden uzattım da uzattım. Ama hiç bir anında bi kopukluk veya enerji düşmesi yaşamadım.
Kitap bildiğimiz gibi Bay Mercedes ve Kim Bulduysa onundur un devamı ve seruvenimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Ben etkilendim yer yer farklı sonuçlar beklesem de genel olarak kitap ana fikrinden uzaklaşmamış. King hala favori yazarlarimdan ve tavsiye edebileceğimiz bir kitap.
Keyifli okumalar. ..
368 syf.
·14 günde·Beğendi·9/10
Muhtesem serinin son kitabi... (Yakin zamanda "The Outsider" diye bir kitap cikardi, onda da bu seriye gondermeler var) Ve kesinlikle okurken en zorlandigim kitabi oldu. Kitap kotu degil, aksine cok guzel ve yine kitabin basinda, Bill hakkinda kotu bir sey ogreniriz, kitabin nasil bitecegini anlariz ve kitap bitmesin diye okumak istemeyiz... Zorlanmamin sebebi, o aci gercegin gelmesini geciktirmek istememdi.

Neyse, gelelim kitaba... Ilk iki kitaptan farkli olarak, saf bir polisiye kitabinin cizgilerinin biraz disinda. Cunku yine doga ustu bir olay soz konusu. Ama bundan 15 yil evvelinin King romanlarindaki gibi imkansiz doga ustu olaylar degil, aksine son yillardaki King romanlarinda sikca gordugumuz bilim kurgu karisimi doga ustu olaylar. Yani, su an icin henuz mumkun olmadigini biliyoruz ama ilerde olmamasi icin bir sebep de yok...

Yine bu kitapta ilgimi ceken bir sey daha oldu... (Orjinalinden okudum, cevirisinde de benzer bir detay var midir bilmiyorum) Ikinci kitabin sonlarinda hikaye bitip de karakterler degerlendirmesini yaparken italik harflerle "End of Watch" tabiri kullanilmisti. Tatli bir rastlanti diyerek gulup gecmistim. Ancak bu sefer de bu kitabin sonunda yine karakterlerin sohbeti esnasinda italik yazilarla "The Outsider" tabiri geciyordu. Devam kitabinin gelecegi, daha o zamandan belliymis yani.
376 syf.
·Beğendi·8/10
Merhabalar Arkadaşlar bir Stephen KING kitabı yorumunda yine birlikteyiz.
KING hayranları bilirler,Bill HODGES üçlemesi Bay Mercedes'le başlamış sonrasında Kim Bulduysa Onundur'la devam etmişti.

Açıkcası ben bir KING hayranı olarak Bay Mercedes'te aradığımı bulamamıştım.(Konu KING olunca beklenti çok büyük oluyor)

Emekli Polis HODGES'in peşinde,değişik düşünceleri olan,gayet sıradan bir psikopatın peşine takılmıştık,sıkıcı demeyeyim ama durağandı,sonrasında serinin ikinci kitabı olan Kim Bulduysa Onundur'la devam ettik,ikinci kitapta dolu dolu değildi,oradada Morris BELLAMY'nin işlediği cinayet(Sevdiği bir yazarın kitap taslaklarını ve parasını çalmak için) Bill HODGES'i işin içine çekiyordu,ilk kitaptaki Psikopat Brady'nin hastanede yatışı ara ara ele alınıyordu.

Ve gelelim üçüncü kitap Son Nöbet'e.Serinin son kitabı ilk kitabın psikopat kahramanı Brady'i tekrar ele alıyor,HODGES'in ortağının içi bilye dolu bir çorapla kafasını dağıttığı,ancak öldüremediği Brady hastanede bitkisel hayatta yatmaktadır,HODGES hemen hemen hergün Brady'i ziyaret etmekte sıkı takip altında tutmakta ama bir yere kadar.Yakınlarınında telkiniyle HODGES Brady saplantısından vaz geçer ve hastane ziyeretlerini bırakır.

Bu arada Brady ile uzak yakın ilişkisi olan herkes tek tek intihar etmeye başlar.SEBEB?(Kitapta oku kardeşim hepsini benmi yazayim ;) )
Acaba Brady gerçekten bitkisel hayattamı yoksa?

Bakalım olay nerelere varacak derken ilk kitaptan daha KING vari bir hikaye ortaya çıkıyor.Bağımsızda okunabilir ancak kitabın bazı yerlerinde Bay Mercedes'e dönüşler ve göndermeler olduğu için ve hikayede boşluk bırakmayı sevmeyen arkadaslarım varsa ilk iki kitabıda okusunlar.

Her ne kadarda durağanda olsa KING farkı var.


Haa unutmadan önümüzdeki yıl sanırım bu üçlemenin dizisi yapılacakmış ve SÜRPRİZZ! aynı yıl ülkemizdede yayınlanacakmış(KING hayranlarına duyuru)

Üçlemeden hadi ilk iki kitabı diyeyim pek KING tarzı değil,yani fazla korku gerilim beklemeyin,Polisiye yazmıs .

Bu adam ne yazarsa yazsın okunuyor arkadaş.
376 syf.
·9 günde·Beğendi·7/10
Polisiye severler için bir tavsiyem var, Poirot'un birbirinin aynı kurgularıyla dolu tekdüze Agatha Christie kitaplarını falan okuyacaklarına Stephen King Usta'nın Bay Mercedes üçlemesini okusunlar. Daha fazla keyif alıp, satır satır film izler gibi okuyacağınıza ve vakit kaybı yaşamayacağınıza eminim. Korku-gerilim türü romanların Master Sensei derecesindeki efsanevi yazarı King, bu Polisiye üçlemesinin altından da çok iyi kalkmış. Herkese iyi okumalar.
376 syf.
·7 günde·Beğendi·9/10
Psikopat katilimiz Brady Hartsfield,nam-ı diğer Mercedes Katili,bu sefer hastane odasından insanları intihara teşvik ederek öldürmeye çalışıyor.Hareketli ve sürükleyici olay kurgusu ve eğlenceli diyaloglarla çok kısa sürede okunacak bir roman.Serinin ilk kitabının aksine bu kez King,doğaüstü elementler ekleyerek kendi tarzına dönüş yapmış.
376 syf.
·9 günde·9/10
Her Stephen King romanı gibi çok sürükleyici ve merak uyandırıcı. Bay Mercedes serisinin sonuncusunu yine bir solukta okudum. Hatta son sayfaları okurken bir ara es verdim çok heyecanlandığım için. Ama yine de Mercedes üçlemesinin en çok hangisini sevmiştin derseniz, ilkini derim.
376 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
Üçlemenin son kitabı #sonnobet bitti ,ama niye bitti,neden bitti ,bitmemeliydi ,biteceksede bu şekilde bitmeseydi .....evet bittiği an bu sorularla kendime eziyet ettim ....Kitabın sonları beni çok üzdü,seri kitaplarda sevdiğim karaktere bir şey olunca etkileniyorum ...Neyse.....Son kitap yine çok hareketli,sürükleyici ve eğlenceli anlatım ile özellikle aralara serpiştirilmiş meşhur King espirileriyle birlikte benim için yine muhteşemdi....İlk iki kitaba göre King bu kitapta eski King ligine dönüp gizemi ve sıradışı olayları da katarak eski kitaplarına olan özlemimi biraz dindirdi.....Adam King ... ne yazsa okurum.....
Bay Mercedes ve Kim Bulduysa Onundur ile süren Bill Hodges üçlemesi bu kitapla son buluyor...
King kuşkusuz edebiyat dünyasının en önemli isimlerinden bir tanesi ve korku gerilim romanı denilince akla gelen ilk isim. Fakat serinin ilk iki kitabı gibi saf polisiye beklerken eski tarzına dönmesi beni biraz hayal kırıklığına uğrattı. Keşke aynı çizgide devam edip seriyi sonlandırsaydı. Son Nöbet'in polisiye tutkunları ya da King sevenler için pek tatmin edici bir kitap olacağını düşünmüyorum. Zira ben kitabın ortasına gelince sıkıldığımı itiraf edeceğim
Kitap 372 sayfa, 210'da bıraktım.
Yatağına uzanıp gözlerini karanlığa dikerek uyumayı veya sabahın olmasını bekliyor, hangisi daha önce gelirse...

Kitabın basım bilgileri

Adı:
End of Watch
Baskı tarihi:
7 Haziran 2016
Sayfa sayısı:
368
Format:
Karton kapak
ISBN:
9781473634008
Dil:
English
Ülke:
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
Yayınevi:
Hodder & Stoughton
Baskılar:
Son Nöbet
End of Watch
The cell rings twice, and then his old partner in his ear... 'I'm at the scene of what appears to be a murder-suicide. I'd like you to come and take a look. Bring your sidekick with you, if she's available...'

Retired Detective Bill Hodges now runs a two-person firm called Finders Keepers with his partner Holly Gibney. They met in the wake of the 'Mercedes Massacre' when a queue of people was run down by the diabolical killer Brady Hartsfield.

Brady is now confined to Room 217 of the Lakes Region Traumatic Brain Injury Clinic, in an unresponsive state. But all is not what it seems: the evidence suggests that Brady is somehow awake, and in possession of deadly new powers that allow him to wreak unimaginable havoc without ever leaving his hospital room.

When Bill and Holly are called to a suicide scene with ties to the Mercedes Massacre, they find themselves pulled into their most dangerous case yet, one that will put their lives at risk, as well as those of Bill's heroic young friend Jerome Robinson and his teenage sister, Barbara. Brady Hartsfield is back, and planning revenge not just on Hodges and his friends, but on an entire city.

The clock is ticking in unexpected ways ...

Both a stand-alone novel of heart-pounding suspense and a sublimely terrifying final episode in the Hodges trilogy, End of Watch takes the series into a powerful new dimension.

The extract above is abridged from End of Watch.

Kitabı okuyanlar 111 okur

  • Elif mukan
  • Mithril / Mia

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%1.7 (1)
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0