Endgame:Oyun Kuralları

7,3/10  (8 Oy) · 
17 okunma  · 
6 beğeni  · 
116 gösterim
KAZANMAK İÇİN OYNA. YAŞAMAK İÇİN SAVAŞ.Dünya ve Gök Anahtarları bulundu. Geriye tek bir anahtar kaldı:

Güneş Anahtarı. Oyuncular için Oyun Kuralları değişti.

Ne için oynuyor olursa olsunlar geriye kalan tüm Oyuncuların tek bir ortak noktası var:

Hepsi görevlerini yerine getirmek için ölmeye hazır.

TEK BİR KİŞİ KAZANABİLİR.

ENDGAME GERÇEK.

ENDGAME SON BULACAK.Sarah, Jago, Aisling, Maccabee, Shari, An ve Hilal Endgame’in son aşamasına geldi. Dünya Anahtarı ve Gök Anahtarı bulundu. Geriye tek bir anahtar kaldı: Güneş Anahtarı.Bir Oyuncuyla soyunu kurtarmak arasındaki tek engel bu.

Diğer tüm soylar yok olacak ve sadece tek bir kazanan olabilir.Endgame’de olan her şeye rağmen Aisling’e yardım edenler var. Sarah, Jago, Shari ve Hilal onunla aynı amacı paylaşıyor. Güneş Anahtarı bulunmamalı.Bu Oyuncular için kurallar değişti.

Endgame steroid almış Açlık Oyunları gibi...

-Voice of Youth Advocates (Voya)-Gerçek dünyayla bağları olan distopik bir macera... kültürel bir fenomen olma yolunda...

-Ala Booklist-Aksiyon hızlı, dünyanın etrafında, Oyuncudan Oyuncuya durmadan hareket ediyor.

-Voice of Youth Advocates (Voya)Dikkatim resmen sende, James Frey. Bu kitabı okuyan herkes için mücadele başlıyor.

-Bustle.com-Bu kitap fantastik. Her anlamda. Lütfen okuyun ve mümkünse bana katılmadığınızı söyleyin. Size meydan okuyorum.

-The Guardian-
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2017
 • Sayfa Sayısı:
  392
 • ISBN:
  9786059441087
 • Çeviri:
  Uğur Mehter
 • Yayınevi:
  Pena Yayınları
 • Kitabın Türü:
Deniz Atakan Çamlıca 
 12 Şub 20:35 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Yine güncelleme yapmama rekoru kırmışım :D İlginç bir seriydi. Hikayenin dünyanın farklı yerlerinde geçiyor olması ne kadar güzel olsa da serinin temposu giderek düştü. Bu da bizim için seriyi sıkıcı hale getirdi diyebilirim. Bu nedenle de kitap deyim yerindeyse elimde süründü diyebiliriz. Tek diyebileceğim okumakta ısrarcıysanız karakterlere pek bağlanmayın. Başrol gibi gördüğünüz, bölümlerce hikayesini okuduğunuz karakterler bir anda ölebiliyor. Herkese iyi okumalar :)

Selin K. 
04 Nis 13:22 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 9/10 puan

Okuduğum bilim kurgu kitapları arasında en sıradışı olanlardan biriydi. Bana göre eğlenceli ve düşündürücü, bulmacaları çözmek için baya bi bilgi birikimi gerektiği kesin. Kitabın serisini uzun aralarla okuduğum için bazı yerlerde kopukluklar yaşadım. Tavsiyem seriyi ara vermeden okuyun.

Gün İlke Yıldırım 
06 Şub 15:28 · Kitabı okudu · 1 günde · 5/10 puan

Bir seriye bağlı olmasaydı, yani tek kitap olsaydı birazdan yapacağım yorumum daha insaflı olabilirdi inanın. Birinci kitaptaki uçuştan sonra ikincide her ne kadar düşe kalka ilerlemiş olsam da üçüncünün beni bu kadar süründüreceğini bilemezdim. Korkunçtu! Final kitabının bomba üstüne bomba patlatmasını beklerken, düşük bütçeli filmler gibi saçma ortamlarda saçma aksiyonlara girilmiş olması kitaptan aldığım hazzı sıfırladı. Kitabın başındaki 12 oyuncudan belki de en akla gelmeyecek olanlar sağ kalırken, geri kalanlar sapır sapır döküldü ama bunun sırf ters köşe beklentisiyle yapıldığı o kadar belliydi ki, birçok zorluğu aşmış oyuncu/oyuncular çok saçma bir şekilde öldü. Kitabın görselleri ikinci kitaptakinden bile kötüydü, konuyla ilgisizdi ve bazıları çok koyu basıldığı için görünmüyordu bile. Velhasılı kelam, sadece seri bitsin diye okunabilir ama ilk defa seriyi bitirmemek belki de daha iyidir diyorum. =)