Envarü'l Aşıkın (Hak Aşıklarının Nurları)

·
Okunma
·
Beğeni
·
1.746
Gösterim
Adı:
Envarü'l Aşıkın
Alt başlık:
Hak Aşıklarının Nurları
Baskı tarihi:
1983
Sayfa sayısı:
592
Format:
Ciltli
ISBN:
9789758514069
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Bedir Yayınları
Baskılar:
Envâr-ül Aşıkîn
Envâr-ül Aşıkîn
Envarü
Envâr-ül Aşıkîn
Envâr-ül Aşıkîn
Envarü'l Aşıkın'da dini ve ahlaki konular çok tatlı bir dil ve üslup ile anlatılmıştır.
632 syf.
Şimdiye kadar okuduğum en iyi eserlerden bir tanesi. Çok şey öğrendim. Okuduktan sonra bi güzel silkelendim ve değişmeme vesile oldu. Şiddetle tavsiye ediyorum.
Ne olduğumu öğrendiğim... Maddeyi manadan ayırabilen...
Çok şey olğumu sanıpta hiçbir şey olmadığını beynine daaaan! Diye vuran mükemmelliklerle dolu bir eser.
Yaradılış ancak bukdar kelimeleştirilirdi mübarek.
632 syf.
·92 günde·Beğendi·10/10
kitapta çok çok beğendiğim bir kısım var ki, Hz İsa'nın ölüleri diriltmesi üzerinedir.Hz İsa'nın ölüleri gerçekten diriltmediğini ve Allah'ın gücü-kudreti ile çevredeki tüm insanların bunu gerçekten yaptığı şekilde göstermesini nihayet söyleyen biri çıkmış ! çok şükür zira "yeniden diriltmek" Allah'a mahsustur, bu vurgulanmış
%31 (190/632)
·10/10
Dînin doruğa ulaştığı yüzyıllarda gerçekten islâmı yaşayan bir kalemden...Okurken yaradılış gününüze gidiyor,evrenin yaradılışına tanık oluyorsunuz.Heyecanla okunacak bir islam eseri.
600 syf.
·13 günde·Beğendi·9/10
Bu kitap beş bölümden oluşmakta olup,birinci bölümde dünyanın oluşumu,ikinci bölümde peygamberler tarihi,melekler ve görevleri ise üçüncü bölümde,dördüncü bölümde kıyamet günü ve son bölümde de Cennet,Cehennem,Cin,Huri ...vs. gibi kelimeler anlatılıyor.

Oldukça kapsamlı ve aydınlatıcı bilgiler içeren bu kitabı tavsiye eder, iyi okumalar dilerim.
610 syf.
·23 günde·Beğendi·10/10
Din tarihi, İslam ve peygamberlerin hayatlarını anlatan ; Osmanlı devletinde en çok okunan dini eser. Her bir sayfası ruhu doyuruyor. Şiddetle tavsiye ediyorum.
610 syf.
·Puan vermedi
Dünyaya gelmiş tüm peygamberlerin hayatını ve yaşadıklarını sonra İslam dininin kaidelerini doğru ve akıcı bir biçimde ele almış harika bir eser. İçinden kendimize çok büyük hazineler bulabiliriz.. Geniş bir bilgi birikimi ve doğru şekilde ele almasıyla herkesin okumasını tavsiye ediyorum...
632 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
okuması gereken bir şaheser. Gönül'lerin mest olduğu ,aşkı en derin manalarıyla açıklayan, gayenin ona ulaşmak olduğunu zihinlere kazıyan,sürükleyici bir kitap
632 syf.
·63 günde·Beğendi·10/10
Kalın kitapları okumayı sevenler iin kesin okuması gerekli olan bir kitap .Yaratılıştan başlayarak Ahirete kadar olan ve olacağı bildirilen olayları anlatan detaylı bir kaynak...
632 syf.
Okuyan arkadaşlar beğenmişler doğal olarak çünkü bende çok beğenmiştim okurken . Ama içinde geçen bazı mevzuların rivayet olduğu unutulmamalı ve bu şuurla okunmalı. Ayrıca başka sıkıntılar da vardı benim aldığım baskıda , sonraki baskılarda Semerkand düzeltti sanırım bakamadım yeni baskıya henüz ama meleklerle ve birkaç konuyla alakalı sıkıntılı kıssalar vardı.

Bütün bunları da hocalara sorup emin olduktan sonra yazıyorum kesinlikle yanlış anlaşılmasın. Zaten bütün dini kitaplarım Semerkand yayınlarından oluşuyor neredeyse. Bu kitap değil de İmam Gazali'nin kalplerin keşfi kitabını önerebilirim konular neredeyse aynı zaten. Iyi okumalar. Kalplerin Keşfi
632 syf.
·1/10
Tamamen israiliyat kaynakları ile yazılmış bir kitap. Ben çok uzun zaman önce hiç birşey bilmeden okumaya başlamıştım ve aklımı kirletmesine neden olmuştu.
632 syf.
·36 günde·Beğendi·10/10
Kurtuluş diler isen boyuna bak!Benimde ululuğumu anla.Bastığın yerlerin mezar olacağını düşün.Çünkü mezar benim hapishanemdir.Sağına bakınca cenneti an. O benim ikramımdır. Soluna bak cehennemi an.Zira o benim gazabımdır.Önüne bak ölüm meleğini hatırla.Çünkü o benim elçimdir.

Allah'ın Musa (a.s)'a sözleri
Resûl-i Ekrem Efendimiz şöyle buyurmuşlardır: "Hikmet, gönüllere gökten iner. Fakat ertesi günün rızkı için gam ve kaygı çekenlerin kalplerine inmez."
Peygamber Efendimiz şöyle buyurmuşlardır: " İlim, yağmura benzer; yerlere yağdığı zaman otlar bitirir. Denizlere yağdığı zaman sedeflere inci olur."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Envarü'l Aşıkın
Alt başlık:
Hak Aşıklarının Nurları
Baskı tarihi:
1983
Sayfa sayısı:
592
Format:
Ciltli
ISBN:
9789758514069
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Bedir Yayınları
Baskılar:
Envâr-ül Aşıkîn
Envâr-ül Aşıkîn
Envarü
Envâr-ül Aşıkîn
Envâr-ül Aşıkîn
Envarü'l Aşıkın'da dini ve ahlaki konular çok tatlı bir dil ve üslup ile anlatılmıştır.

Kitabı okuyanlar 69 okur

  • Muhammed Fatih

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%2.5 (1)
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0