Er Mektubu Görülmüştür Balyoz Mağduru Türk Subaylarına Gönderilen Destek Mektupları

9,1/10  (16 Oy) · 
39 okunma  · 
14 beğeni  · 
942 gösterim
"Eskiden inanılmaz olaylara genellikle polisiye romanlarda veya filmlerde rastlardık. Günün birinde benzer olayları ülkemizde yaşayabileceğimizi, örneğin sahte dijital verilerle kitlesel tutuklamalar yapılabileceğini, bakire kadınlardan fahişe, körlerden ve okuma yazması olmayanlardan casuslar üretilebileceğini hiç düşünemezdik. Yaşadığımız coğrafyanın en caydırıcı donanmasına sahip olan, milli gemisini ve denizaltısını üreten Deniz Kuvvetlerimizin, gün gelip, küçük bir römorkörü denize indirirken 10 şehit verecek kadar aciz duruma düşürebileceğini aklımızın ucundan bile geçiremezdik.

Ama ne yazık ki bunların hepsi oldu. Türk Silahlı Kuvvetlerinin Genelkurmay Başkanı başta olmak üzere çok değerli generalleri, amiralleri, pırıltılı subayları, biliminsanları gazetecileri ve yurtsever aydınları, akıl almaz suçlamalarla tutsak edildi. Tarihe "Kumpas Davaları" olarak geçen yargı süreçlerinde sahte deliller ve gizli tanık (!) ifadeleriyle müebbete kadar uzayan hükümler verildi.

Büyük acılar, yürek yakan dramlar yaşandı, yuvalar dağıldı, hayatlar söndü. Ama hakikatin topallayarak da olsa günün birinde mutlaka hedefine ulaşacağından emin olanların inançları hiçbir zaman kaybolmadı. Değerli Yılmaz Özdil kardeşimin "Maltepe'deki Arkadaşlarım" dediği tutsak subaylar için başlattığı mektup kampanyasına hakikati arayanların verdiği destek, inanılmaz boyutlara ulaştı. Ve çok geçmeden tünelin ucundaki umut ışığı oldu.

Yarınların özgür ve aydınlık günlerinde hep birlikte olabilmek dileğiyle…"
-UĞUR DÜNDAR-

"Balyoz adı verilen davanın, millet vicdanında beraat ettiğinin kanıtıdır bu mektuplar."
-YILMAZ ÖZDİL-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2014
 • Sayfa Sayısı:
  304
 • ISBN:
  9786054927029
 • Yayınevi:
  Kırmızı Kedi Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Çarkcı Rıfat 
06 Mar 18:52 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Sy özdil in gazete köşesinde başlattığı bu mücadelede kitap haline getirilmiş. Balyoz mağduru türk subaylarına gönderilen mektuplar okurken dişlerimi sıktığım anlar çok olmuştu

Ayşen 
01 Ara 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

İçerisindeki her bir mektubu ağlaya ağlaya okumak. Kimine derin üzüntüden kimine ise içimizdeki tükenmez umut için gözyaşı dökmek. Kitaplığımızda mutlaka yer almalı ve arada bir çıkarıp rastgele bir sayfa okunmalı, hissedilmeli diyorum.

crocus 
02 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 31 günde · 8/10 puan

TSK'ya kurulan kumpasa inanmayan binlerin-onbinlerin destek yazıları... "Kumpas Davaları"nın gerçekten kumpas olduğu ispatlandı ama ne fayda... Onca kişi, ailenin yaşadığı acılar geri döndürülebildi mi, döndürülebilir mi?

Ülfet Çağlıbulanık Şahin 
10 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Okurken bu kadar ağladığım çok kitap yoktur, ağladığım şey aslında gerçekler. Canım Ülkem, daha güzel günler göresin. Adaletin çok olduğu günler...

Çalışkanarı Çiğdem Özdemir 
26 Ara 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Bazen sadece sessiz atılan çığlıktır okumak...tek yapabildiğiniz, tek verebildiğiniz tepki, elinizden gelen tek şey..............................................................................

şule uzundere 
09 Ara 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Er Mektubu Görülmüştür, Balyoz mağduru Türk subaylarına gönderilen destek mektuplarından oluşuyor. Balyoz Operasyonu ile tutuklanan ve yıllarını hapishanede geçiren askerlerin masum olduğunu şimdi biliyoruz ama bunu o zamandan bilen insanların mesajlarını okumak ve insanların boş yere çektikleri acıları düşünmek insanı sarsıyor. Bugünleri, bu olayları unutmamak ve ders çıkarmak için her kütüphanede olması gereken bir kitap.