1000Kitap Logosu
Erdem ve Mutluluk
Erdem ve Mutluluk
Erdem ve Mutluluk

Erdem ve Mutluluk

Ahlak Psikolojisi Üzerine Bir İnceleme

OKUYACAKLARIMA EKLE
7.4
9 Kişi
51
Okunma
21
Beğeni
937
Gösterim
284 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 8 sa. 3 dk.
Adı
Erdem ve Mutluluk (Ahlak Psikolojisi Üzerine Bir İnceleme)
Basım
Türkçe · Türkiye · Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları · Şubat 1999 · Karton kapak · 9789754580529
Erich Fromm, bütün dünyada en çok ilgi gören yazarlardan biri olmuştur. 80 yıl gibi uzun sayılabilecek verimli bir ömür sürmüştür. Enerjisinden hiçbir şey kaybetmeden mutlu bir dünya yaratabilmek için elinden gelen bütün gayreti göstermiştir. Önemli kitaplarının hemen hepsi bütün büyük dillere ve Türkçe'ye çevrilmiştir. Türk okuycusunun çok iyi tanıdığı bu yazarı gene Ayda Yörükân'ın çevirisi olan bu kitapla sizleri başbaşa bırakıyoruz.

Puan ve İncelemeler

7.4
10 üzerinden
9 Puan · 2 İnceleme
Hüseyin Kartal
Erdem ve Mutluluk'u inceledi.
284 syf.
·
Beğendi
·
7/10 puan
Yazarı psikoloji ve psikinaliz alaninda dünyaca sayılı uzmanlardan malum. Eseri de son derece güzel çevrilmiş, kaliteli bir çalışma olmuş. Zaman konu derinliği ve ağırlığı nedeni ile beyniniz zorlanabiliyor ama buna değer. İsmine aldanıp sıradan bir kişisel gelişim kitabı sanilnamali.Daha çok bilimsel bir eser.
Erdem ve Mutluluk
7.4/10
· 51 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
16
Beyzanur
Erdem ve Mutluluk'u inceledi.
284 syf.
·
9 günde
·
Puan vermedi
İyilik de, kötülük de kendi başına ya da bir alınyazısına bağlı olarak gerçekleşen şeyler degildir, Karar, insana bırakılmıştır. Bu karar, insanın kendisini, kendi hayatını ve mutluluğunu ciddi bir şekilde ele alma yeteneğine bağlıdır; kendisinin ve içerisinde yaşadığı toplumun ahlaki problemi ile yüz yüze gelme isteğine bağlıdır. "Kendisi" olma ve "kendisi için" olma cesaretini göstermesine bağlıdır.
Erdem ve Mutluluk
7.4/10
· 51 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
7