Ergenekon Gölgesinde İhaneti Yaşamak

5,0/10  (1 Oy) · 
7 okunma  · 
2 beğeni  · 
436 gösterim
İddia ediyoruz, Ergenekon davasına hiç böyle bakmamıştınız?

Varolduğu iddia edilen Ergenekon Terör Örgütü kimilerine göre darbecileri ortaya çıkaran asrın davası, kimilerine göre ulusalcıları kodese tıkma planı. Ya da askeri sistem dışı bırakmanın legal yolu. Acaba öyle mi?

"Şemdinli'de Sınırı Aşmak", "Ya Gazi Paşa Duyarsa", "İhaneti Gördüm" gibi sıra dışı kitaplara imza atan Emekli Albay Erdal Sarızeybek bu kez Ergenekon dosyasını aralıyor. Ergenekon'un tarihsel arka planından yola çıkan Sarızeybek bu davanın kime hizmet ettiğini, tanıklarını, yargının izlediği yolu, yargısız infazları ve bu işin nereye varacağını çarpıcı bir dille anlatıyor.

Sarızeybek her zamanki gibi kimlerin bilmeden ya da bilerek ihanet içinde olduğunu, neler yapılması gerektiğini ve çözüm önerilerini ortaya koyuyor. İddia ediyoruz "Ergenekon Gölgesinde İhaneti Yaşamak" şimdiye kadar okuyacağınız en farklı ve zihin açıcı Ergenekon yorumu...
(Tanıtım Bülteninden)

Kitaptan 4 Alıntı

Aliye Arslan 
24 Şub 03:33 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Adalet bir gün herkese gerekebilir,hatta gücünü koltuktan ve kalemden alanlara da...

Ergenekon Gölgesinde İhaneti Yaşamak, Erdal Sarızeybek (Sayfa 105)Ergenekon Gölgesinde İhaneti Yaşamak, Erdal Sarızeybek (Sayfa 105)
Aliye Arslan 
 24 Şub 23:45 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Hukuka saygı duymak demek;hukukun üstünlüğüne ve yargı bağımsızlığına inanmak demektir.Aksi halde hukuka saygı duymamak anlamına gelir ki bu ,suçtur ve yetkili makamlarca yasal işlem yapılması gerekir....

Ergenekon Gölgesinde İhaneti Yaşamak, Erdal Sarızeybek (Sayfa 170 - Pozitif Yayınları)Ergenekon Gölgesinde İhaneti Yaşamak, Erdal Sarızeybek (Sayfa 170 - Pozitif Yayınları)