Ergenlik Dönemi ve Ruhsal Yaklaşım

9,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
1 beğeni  · 
10 gösterim
Bu kitapta okuyup farkında olacağınız konular yarınlarımızı emanet edeceğimiz gençlerimizi daha iyi yetiştirmeyi, problemlere zamanında müdahale edebilmeyi, neyin problem olup neyin olmadığının farkına varabilmeyi sağlamanıza yardımcı olacaktır. Bu nedenle klinik ortamdaki tecrübelerimizin ışığında elimizden geldiği kadar anne babalara yardımcı olmak ve olabilecek zorlukları gidermek istiyoruz.

Kitaptaki bilgiler tamamen özgün bilgiler olup kendi klinik tecrübelerimizden elde ettiğimiz bilgilerdir. Amacımız bazı şablonlar oluşturup bunlara herkesin uymasını sağlamak değildir. Her gencin ayrı bir birey olduğunu ve bireysel farklılıkların insan psikolojisinde en önemli unsurlar olduğunu unutmamak gerekir. Bu nedenle benzerini bulamayacağınız bu bilgileri bir solukta, zevkle okuyacağınızı ve kitap bittikten sonra farklı bir bakış açısı kazanacağınızı düşünmekteyiz.
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2012
 • Sayfa Sayısı:
  176
 • ISBN:
  9786054493173
 • Yayınevi:
  Adeda Yayınları
 • Kitabın Türü:
Çalışkanarı Çiğdem Özdemir 
12 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kızımın ergenliğe girişi yaklaştığı için henüz yeni başladım ergenlik kitaplarına. Hatta detaylı anlatım yapan ilk kitap. Fakat oldukça anlaşılır, açıklayıcı, iyi yönlendiren bir kitap. Yazarın Türk olması, Bir çocuk ve ergen psikiyatrı olması, sorunları yakından biliyor olması büyük bir avantaj. Zira oldukça popüler ve beğenilen bir kitaba başladım ama bolca Amerikan gençliğinin sorunları anlatıldığı için henüz bir doyum alamadım kitaptan. Demem o ki. Bu konulara yeni başlayanlar için oldukça iyi bir kaynak.
Ayrıca belirtmeliyim ki O. Abalı Dikkati Güçlendirme Seti ile her yaşa muhteşem katkılarda bulunan bir yazar. Özellikle sınav başarısı isteyen tüm velilerime mutlaka tavsiye ediyorum ve yaklaşık 6 yıldır kendi çocuklarıma da alıyorum.