Erkek Psikolojisi

6,5/10  (2 Oy) · 
7 okunma  · 
1 beğeni  · 
498 gösterim
Erkek,zayıf görünüp istenmemekten korkar... Erkek,kadını kendine bağlasın diye hissetmediği halde çok sevmiş gibi görünür,kendini de kadını da buna inandırmaya çalışır... Evdeki eşe ilgi,sevgi göstermeyen,onunla ilgilenmeyi yük gören erkeğin,dışarıdaki kadına romantik olması nedendir? Kıskanmaktan korkan erkek yasaklar,kurallar koyarak kadını ilişkide silikleştirir ancak kadının bu halini zayıf bulur,bundan şikayet eder... Dışarıdaki kadın;seveceği kadın,evdeki kadın;kendini güvende hissettirecek kadındır.Erkek güven ve sevgi arasında sıkışır kalır... Duygularının sorumluluğunu alamayan,kendine güvenmeyen erkek farklı ilişkilerde farklı kişiliklerle var olur,kendini de kadını da mutsuz eder...

Suç erkeğin doğasında vardır ve bu potansiyel,onu erkek yapan unsurlardan biridir... Erkek yetersiz görülmekten,eksiklik duygusu yaşamaktan korkar,o kadar ki içinde oluşmasına bile izin vermez.. Kadındaki cinsel sapmalar sorun,problem,hastalıktır.Erkekteki cinsel sapmalar ahlaksızlık olarak değerlendirilir,neden?
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2008
 • Sayfa Sayısı:
  160
 • ISBN:
  9786050062007
 • Yayınevi:
  Karma Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Aysel Allahverdiyeva 
21 Ara 2016 · Kitabı okudu · 4 günde

Özgürlük kadınlarla karşılaştırmada erkeklerde daha çok gözlemlenir.Özgürlük anlayışını farklı alqılıyanların hayatı karmakarışık olur.Nasılmı? Çünki onlar hep mutluluk peçinde olurlar.Mutluluklarını bulduklarında bile onu fark etmezler.Onu yine ararlar.Özgürlük anlayışını doğru alqılıyanlar daha çok mutlu olanlardır.Mutluluk idrak edilince mutluluk olur.