Erkekleri Tavlama Günlüğü

6,8/10  (12 Oy) · 
28 okunma  · 
9 beğeni  · 
2.350 gösterim
Bir dergi yazarı olan Kızıl, "Ben de varım. Ben de bu dünyadayım. İyiyim, yetenekliyim, güzelim. Eğer başarırsam beni de sevebilirsiniz," diyor. Amacı ülkenin en büyük holdinginin sahibi Ateş'i tavlayabilmek. Onu tavlayacak ve gizli bir kimlikle başından geçenleri dergi okurlarına sunacak ama bu gizli macerada sınanmanın en büyüğünü kendisi yaşayacaktır.

Erkekleri Tavlama Günlüğü, bir kadının kendi kendini yeniden var edişinin hikâyesini anlatıyor. Kızıl'ın varoluş kavramını bir erkeği tavlama üzerinden tanımlamasının ve sınavının heyecanını keyifle okuyacaksınız.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2015
 • Sayfa Sayısı:
  392
 • ISBN:
  9786059021302
 • Yayınevi:
  Müptela Yayınları
 • Kitabın Türü:

Arkadaşlarım önerisiyle bilgisayardan okuduğum nadir kitaplardan biri.Tam genç kurgu işi kitabı bastırmadan önce yazarın, sanal kitap okuma sitesinde yayımladığından bu yana baya ilgi gören bir kitap.

büşra yıldız 
30 Oca 2017 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Kurgusuyla kendi yazın dönemindeki yaşıtlarına fark atan bir kitap. Farklılıklar iyidir. Zaten kurgusu standartları aşmamış bir aşk romanına tekabül ediyor olsaydı okunmaya değer olmazdı.

Duygu 
23 Oca 2016 · Kitabı okudu

Kitabin adına bakıp da aldanmayın. Okuduğunuzda sizde hak vereceksiniz. Kızıl'ın ailesi, kendisi ile mücadelesi anlatıyor. Ah bir de tabiki de aşk. Olmazsa olmaz. Kitabın içinde aşk entrika her şey var. Yazarın gayet güzel bir anlatımı var. Sadece bana entrikalar biraz fazla geldi.

Merve 
 30 Nis 2017 · Kitabı okudu · 2 günde

Kitabı satın aldığım için o kadar üzgünüm ki. Kitaplığımın önünden her geçerken bu kitaba gözüm kayıyor. Minik çaplı sinir krizleri geçiriyorum. Kesinlikle almayın, okumayın.

Kitaptan 7 Alıntı

"Bir anda hayatıma nasıl dahil olduğunu merak ediyorum."
"Kader." Bu kısa cevabım komik gelmiş olacak ki inanmayan bir ses çıkararak güldü. İç aynadan bakarken, kahverengi gözleri parlıyordu.
"Kader diye bir şey yoktur, insanlar yalnızca fırsatlar oluşturur ve bunu iyi kullananlar kazanır."

Erkekleri Tavlama Günlüğü, Deniz ÇalışkanErkekleri Tavlama Günlüğü, Deniz Çalışkan
Duygu 
 30 Oca 2016 · Kitabı okudu · İnceledi

Kader yakandan tutunca, istediğin kadar çırpın, istediğin kadar didin hiçbir yere kaçamıyorsun. Gittiğin her yol, vazgeçip de döndüğün her dönemeç seni aynı yola çıkarıyor.

Erkekleri Tavlama Günlüğü, Deniz Çalışkan (Sayfa 187 - Müptela)Erkekleri Tavlama Günlüğü, Deniz Çalışkan (Sayfa 187 - Müptela)
Duygu 
 30 Oca 2016 · Kitabı okudu · İnceledi

Umut
En kötü anlarda bile ufak da olsa umut ışığını söndürme. Bir bakışmışsın küçücük bir ses seni hayata döndürmüş veya bir makas darbesi içindeki büyük kuşku ve kırgınlıkları budamış.

Erkekleri Tavlama Günlüğü, Deniz Çalışkan (Sayfa 372 - Müptela)Erkekleri Tavlama Günlüğü, Deniz Çalışkan (Sayfa 372 - Müptela)
Duygu 
 30 Oca 2016 · Kitabı okudu · İnceledi

Ve şunu anladım ki, aslında onların kalplerindeki kilitleri biz zorla sökemeyiz; onların çıkartmasını sabırla beklememiz lazım.

Erkekleri Tavlama Günlüğü, Deniz Çalışkan (Sayfa 317 - Müptela)Erkekleri Tavlama Günlüğü, Deniz Çalışkan (Sayfa 317 - Müptela)
Duygu 
 30 Oca 2016 · Kitabı okudu · İnceledi

Öncelikle kendini asla değiştirmeye uğraşma, önemli olan kendini sevilmeye bırakmak. Böyle olunca insanların sana yaklaşımı değişiyor. Sonra kendinden ödün verme, çünkü kendine saygısı olmayan insana kimse saygı duymuyor.

Erkekleri Tavlama Günlüğü, Deniz Çalışkan (Sayfa 186 - Müptela)Erkekleri Tavlama Günlüğü, Deniz Çalışkan (Sayfa 186 - Müptela)