Ermiş, Sörfçü ve Patron Yüreğinin Peşinden Gidenlere Muhteşem Bir Hikaye

8,6/10  (46 Oy) · 
139 okunma  · 
51 beğeni  · 
2.081 gösterim
"Robin Sharmadan muhteşem, yaşam değiştiren bir eser..."
-Mark Victor Hansen, Yazar-

"Harika bir hayat yaşamaya hazırsanız, bu sıradışı kitabı okuyun!"
-Richard Carlson, Yazar-

Bu sıradışı kitabın sayfaları arasında, hayatınızı baştan yaratmanın ve kişiliğinizin en iyi haliyle tekrar bütünleşmenin pratik ve güçlü sürecini keşfedeceksiniz. Etkileyici hikâyesiyle Ermiş, Sörfçü ve Patron size derin bir bilgelik ve kaderinizi keşfetmenize yarayacak pratik öğretiler sunuyor. Varoluş sebebinizi bulun ve aradığınız sonsuz mutluluğa erişin.
Hayatınızı en iyi şekilde yaşamanıza rehber olacak bu devrim niteliğindeki kitapta:

Gerçek niteliklerinizi açığa çıkarıp hünerlerinizi sergilemeye,
Korkularınızı özgürlüğe, yaralarınızı bilgeliğe çevirmeye,
Zihninize hükmedip kalbinizi açmaya ve ruhunuzu beslemeye,
Gerçek sevgiyle dolu, güzel ilişkiler yaşamaya,
Macerayı, gizemi ve eğlenceyi yaşamınıza tekrar katmaya,
Kariyerinizde başarıya ulaşıp refaha kavuşmanıza yardımcı olacak bilgiler bulacaksınız.

Robin Sharmanın çarpıcı kurgu stiliyle yazılmış olan bu kitap, hayatta tuttuğu yol Robin Sharmanınkine oldukça benzeyen Jack Valentine isimli bir adamın hikâyesini anlatıyor. Hayatında bir şeylerin eksik olduğunu hisseden Jack daha mutlu, daha sağlıklı ve daha güzel bir hayat yaşayabilmek uğruna yola koyularak üç etkileyici öğretmenin öğrencisi oluyor. Son derece güçlü bir felsefenin varlığını keşfederek içinde yaşadığı gerçekliği değiştirmek ve kaderine ulaşabilmek için adımlar atıyor.
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2012
 • Sayfa Sayısı:
  264
 • ISBN:
  9786055289539
 • Orijinal Adı:
  The Saint, The Surfer And The Ceo
 • Çeviri:
  Filiz Gülerkaya
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Yasee 
 29 Oca 10:06 · Kitabı okudu · 4 günde · 8/10 puan

DİKKAAT ! BU İNCELEME SPORA GİDERKEN VE AÇ KARNINA YAZILMIŞTIR. VERİLEN HER TÜRLÜ SPOİLERDEN YA DA İMLA HATALARINDAN SORUMLU DEĞİLİZ.

Bir Robin Sharma kitabının daha sonuna gelmiş bulunmaktayım. (Geç de olsa)
Olay örgüsü beş kişiden oluşan ve tamamen hayal ürünü olan bir kitap Ermiş, Sörfçü ve Patron.

Kaza yapıp hastaneye kaldırılan Jack'in tanıştığı oda arkadaşı Cal'ın o gece ölmesi ve Jack'e bıraktığı bir kutu ve kutunun içinden çıkan mektup, Peder Mike (ermiş) Sörfçü Moe ve Patron Tess ile tanışmasına ve geri kalan hayatının yeniden şekillenmesine vesile olur Jack'in.

Keyif alarak kısa bir sürede okuyabileceğiniz ve bir önceki kitap Ferrasini Satan Bilge'de olduğu gibi, eksik yönlerinizi keşfedeceğiniz, hayatınıza yön verebileceğiniz ve kendinizden bir şeyler bulacağınız bir çok cümle ile karşılaşacaksınız.

Kısa da olsa açıklayıcı bir inceleme olduğunu düşünüyorum. Detaylar için lütfen okuyunuz  ^_^

Nurhan Işkın 
07 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Okuduğum en iyi "Kişisel Gelişim" kitabıydı.Ermiş ve Sörfçü'nün hikayelerinin biraz daha uzun olmasını isterdim.Kitabı bitirdiğiniz de üzerinizde ki etkisi uzun zaman hafızanızdan ve hayatınızdan silinmeyecek....

Sümeyye Çuhadar 
30 Kas 2017 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kusurlu oluşumuz hayatımıza anlam katar." Bu kitabın sayfalarında korkularını özgürlüğe, yaralarını bilgeliğe dönüştürmenin; zihnini eğitmenin, yüreğini açmanın ve maneviyatını güçlendirmenin yöntemlerini; gerçek sevgiyle kutsanmış güzel ilişkilere uzanan yolları öğreneceksiniz. Tavsiye ederim :)

kesifci 
02 Şub 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hayatın iniş ve çıkışları vardır. Çoğumuz bu oyuna kapılır gideriz. İşler yolundayken kendimizi mutlu hissederiz, bozulunca üzülürüz. Yaşama bu tür bir yaklaşım güçsüz bir yaşama biçimidir. Dalgalarla sürüklenen dal parçası gibisin demektir. Akıntıya göre gidersin: Şu anda bir yönde gidiyorsun, bir sonraki anda başka bir yöne. Oyunu oynamanın çok daha bilgece bir yolu, tüm yargılardan kurtulmaktır.(Okumak bakış açınızı da değiştirir)

Kitap okumak 
31 May 2017 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Hayata farklı açılardan bakmamız gerektiğini her kitabında bize hatırlatan yazar bu kitabında da her zaman ki akıcı üslubu ile benzer mesajları vermekte. Kitabın bir solukta okunuyor olması ve hayata olumlu yaklaşımları ile zaman ayırmaya değer bir kitap. Tabii bireysel gelişim tarzı sizin için çok anti patik gelmiyorsa.

ŞİRİN TOYLAK 
19 Oca 09:03 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Kendini gerçek dünyaya kanıtlamak için yaşayanlara ve dünyaya bir miras bırakmak isteyenler için yazılmış bir kitap.
" Ben neden yaşıyorum?" diye kendine sorup bunun cevabını veremeyenler okumalılar.
"Güven"

Gülden Erdoğan 
01 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitap beni oldukça etkiledi, özellikle verdiği örnekler insanın bildiklerinin aslında sadece görünen bir aldatmaca olduğu tek ve en gerçek mutluluğun insanın kendinde ve içinde başlayabileceğini akıcı bir dille ifade etmiş. İçerisinde aklıma kazınan en güzel kısım ne derseniz; Jack'ın küçücükken onu ve annesini terk edip giden babasıyla geçen bir konuşma sırasında Cal'ın verdiği bir örnek ;( Cal bu arada Jack'ın babası :))
---Cal'in basit ama güçlü gösterisi beni etkilemişti. Demek istediği çok açıktı:birine doğru yönelttiğimiz bir parmağa karşılık, diğer üç parmak ️bizi gösteriyordu. Bunu anladığımı ona da söyledim. ---"İşte kavradın!" dedi neşeyle." Hayatında beğenmediğin şeyler için başkalarını suçlamaktan vazgeç. Aynaya bak, hayatının hesabını vermeyi kabullen. Kişisel değişim ve hayat liderliği böyle başlar." İşte küçücük bir örnek de bile kitabın insanı etkileyebiliyor, kitap bence Harika, ben çok beğendim ve kesinlikle tavsiye ediyorum. Alın ve okuyun derim.

Ahmetcan öz 
26 Kas 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Yazar akıcı bir dille, hayat hakkında fikirlerini görüşlerini olaylar ile anlatmış fakat biraz üzerinde düşünülmesi sindirilmesi gereken bi kitap.kitapı bitirdikten sonra hayatımda köklü deişimler yapmaya başladım. Umarım kitaptan sizde bişeyler çıkartabilirsiniz.kitap süperdi ama sörfçü kısmı biraz daha detaylandırılabilirdi

Osman Çağrı Oğuz 
07 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 31 günde · Beğendi · 9/10 puan

her ne kadar sayfa sayısından dolayı bölümler kısa tutulmuş olsa da kitabın kurgusu ve özellikle sörfçü bölümü harikaydı...Hikayesi sayesinde klasik kişisel gelişim kitaplarından daha etkileyici ve sürükleyici olmuş

sibel kunt 
07 Oca 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bilgece hazırlanmış bir kitap. Hayata farklı bir penceren bakmak isteyenler okuyabilir

2 /

Kitaptan 123 Alıntı

Yasee 
28 Oca 12:52 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

İnsanların çoğu, habire koşup duruyor, tüm sorunları çözeceğine, içlerini sevinçle dolduracağına inandıkları o yere varmayı umuyorlar. Kendilerine, " Şunu ya da bunu elde eder etmez mutlu olacağım" diyorlar. Ama ben, mutluluğun ulaşılacak bir yerde olduğuna inanmıyorum.

Ermiş, Sörfçü ve Patron, Robin Sharma (Sayfa 105)Ermiş, Sörfçü ve Patron, Robin Sharma (Sayfa 105)
Yasee 
 29 Oca 10:10 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Namaste
Tess iki avucunu göğsü hizasında birleştirip Hindistan usulü selam verir gibi yaptı.
Anlamı, senin içindeki en yüce ve en yüksek şeylere saygı duyuyorum.

Ermiş, Sörfçü ve Patron, Robin Sharma (Sayfa 186)Ermiş, Sörfçü ve Patron, Robin Sharma (Sayfa 186)

...ben henüz kusursuz bir insanla karşılaşmadım. İnsan olma durumunun kendisi bile bir kusur taşır ama ben aslında kusurlarımızla kusursuz olduğumuza inanıyorum. Zayıf yanlarımız olmasa, hayat yolculuğumuz sırasında üzerinde çalışmamız gereken bir şeyimiz olmazdı.

Ermiş, Sörfçü ve Patron, Robin Sharma (Sayfa 58 - Pegasus Yayınları)Ermiş, Sörfçü ve Patron, Robin Sharma (Sayfa 58 - Pegasus Yayınları)
Yasee 
26 Oca 20:29 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Milton Erickson bir yazısında şöyle demiş: "Hayat size acıyı zaten getirir. Sizin sorumluluğunuz neşeyi yaratmaktır."

Ermiş, Sörfçü ve Patron, Robin Sharma (Sayfa 60)Ermiş, Sörfçü ve Patron, Robin Sharma (Sayfa 60)

'Çoğu insan şarkılarını içlerinden söyleyerek ölür. '
- Thoreau

Ermiş, Sörfçü ve Patron, Robin Sharma (Sayfa 91 - Pegasus Yayınları)Ermiş, Sörfçü ve Patron, Robin Sharma (Sayfa 91 - Pegasus Yayınları)
Yasee 
28 Oca 20:27 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Tanrım, bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabullenecek metanet, değiştirebileceğim şeyleri değiştirecek cesaret, ikisinin farkını bilecek kadar hikmet ver.

Ermiş, Sörfçü ve Patron, Robin Sharma (Sayfa 143)Ermiş, Sörfçü ve Patron, Robin Sharma (Sayfa 143)
Yasee 
 25 Oca 20:02 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Antonie de Saint-Exupery
Belki de sevgi, seni yavaşça kendine doğru yönlendirmemin yoludur. Olmanı istediğim kişiye değil, gerçekte olduğun kişiye doğru.

Ermiş, Sörfçü ve Patron, Robin SharmaErmiş, Sörfçü ve Patron, Robin Sharma