Esrarengiz Ar Lö Ken

10,0/10  (1 Oy) · 
7 okunma  · 
3 beğeni  · 
527 gösterim
Bay Quin'in Gelişi
Yılbaşıydı. Royston Köşkündeki konuklardan yaşça büyük olanlar geniş salonda toplanmışlardı.
Bay Satterthwaite gençler gidip yattıkları için memnundu. Sürüyle genci birarada görmekten hoşlanmazdı. Onların basit, incelikten yoksun kimseler olduklarını düşünürdü. Bay Satterthwaite artık inceliği olan her şeyden git gide daha çok hoşlanmaya başlıyordu.
Bay Satterhwaite altmış iki yaşındaydı, biraz kamburu çıkmış, kupkuru bir adamdı. Merak dolu yüzü garip biçimde sanki cinmiş gibi bir ifade taşırdı. Başkalarının yaşamlarına karşı oldukça yoğun bir ilgi duyardı. Sözün gelişi bütün yaşamı boyunca ön sıralarda oturmuş ve gözlerinin önünde sergilenen insana ilişkin bütün dramları seyretmişti. Her zaman bir seyirci rolü oynamıştı. Ama şimdi, yaşlılık onu pençesine aldığı için artık hiçbir şeyi beğenmez olmuştu. Artık daha farklı şeyler istiyordu.
Bay Satterthwaite'in bu açıdan gerçekten yetenekli olduğu kuşku görmezdi. Yaşlı adam çevresinde gelişen her ayrıntıyı hemen sezerdi. Neredeyse bir savaş atı gibi kokuyu alırdı. Satterthwaite o gün öğleden sonra Royston'a geldiğinden beri o garip önsezi canlanmış ve ona hazır olmasını fısıldamaya başlamıştı. İlginç bir şeyler oluyordu. Ya da olacaktı.
 • Baskı Tarihi:
  1963
 • Sayfa Sayısı:
  235
 • ISBN:
  Yok
 • Orijinal Adı:
  The Mysterious Mr. Quin
 • Çeviri:
  Bülent Teoman
 • Yayınevi:
  Akba Yayınları
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
22 May 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Son derece güzel bir Akba polisiyesi daha.
Altın Kitaplar tarafından Ölümün Tam Zamanı olarak yeniden basılan bu kitapta, bir İngiliz aristokratı olan Mr. Satterthwaite ile esrarengiz bir adam olan Harley Quin'in (Ar Lö Ken) bazı olaylara farklı bir bakış açısı ile bakarak olayların ne kadar değişebileceğini gösterdiği 9 adet farklı hikayeden oluşan bir kitap.
Her hikayenin içinde bir cinayet olmayabilir, ya da her çözümleme okuyucuyu tatmin etmeyebilir, ancak gerçekten çok güzel bir polisiye roman olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
Polisiye severlerin mutlaka okuması gereken bir kitap.