Etkili Öğretmenlik Eğitimi

8,2/10  (6 Oy) · 
22 okunma  · 
6 beğeni  · 
502 gösterim
Tüm Dünyada 1 Milyon'dan Fazla Satan Etkili Öğretmenlik Eğitimi Tekrar Okuyucularla Buluşuyor...
Genişletilmiş ve Güncelleştirilmiş Yeni Baskı !

Her Yaştan Öğrencinin En İyi Özelliklerini Ortaya Çıkarmaları için Öğretmenlere ve Eğitimcilere Yardımcı Olduğu Kanıtlanan Vazgeçilmez Kitap...

Dr. Thomas Gordon'un sıra dışı eğitim programına dayanan Etkili Öğretmenlik Eğitimi (Eöe.) neredeyse otuz yıldır dünyanın hemen her yerindeki öğretmenlere disiplin problemi yaşayan öğrencilerin davranışlarıyla nasıl ilgilenebileceğini gösterdi.

Elinizde gözden geçirilmiş ve güncelleştirilmiş son hali bulunan Etkili Öğretmenlik Eğitimi tüm öğrencilere ve eğitimci, öğrencilerin yeteneklerini nasıl geliştireceğinin ipuçlarını veriyor.

Ayrıca bu kitap sayesinde;

-Öğrenciler size problem getirdiğinde ne yapmanız gerektiğini,
-Öğrenciler sizi dinlemediğinde bunun nasıl önüne geçeceğinizi,
-Öğrencileri incitmeden çatışmaları nasıl çözeceğinizi,
-Öğrencilerin yaratıcılık ve öğrenme kapasitelerini nasıl geliştireceğinizi, öğreneceksiniz.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2013
 • Sayfa Sayısı:
  392
 • ISBN:
  9789759961824
 • Çeviri:
  Sermin Karakale
 • Yayınevi:
  Profil Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Seher 
 22 Nis 14:48 · Kitabı okuyor · Beğendi · 10/10 puan

Eğitim fakültesinde lisans öğrencisi iken okumak isterdim bu kitabı. İlk öğretmenlik tecrübemi düşününce daha az yorgunluk, daha az pişmanlık, daha çok huzur duyardım.. Onaylamadığım hâlde hoşgörü ile yaklaşmak için rol yapmazdım yahut öğrencinin kendi tercihlerini yargılamazdım haddim olmadığı hâlde. Sayın öğretmen, öğrenci ne çiçektir ne de oyun hamuru! Ders sırasında dalgın dalgın pencereden dışarı bakıyorsa inatla ders dinlettirmeye çalışmak neden? Gürültü yapıp öğretmenin işini yapmasını engelleyen öğrenciye "günah keçisi" etiketini yapıştırmak neden?
Daha iyi bir öğretmen olmak için değil, daha keyifli öğretmenlik yapabilmek için yani her gün okula sürüne sürüne gitmemek için, her ders bitiminde "ne ezdim, ne de ezildim" diyebilmek için bu kitap "işimi yaptım, öğrenme ortamını yarattım, dileyen öğrendi" diyebilmek.. Bireyselleşmesine fırsat verilen öğrenci bir gün kendiliğinden gelip açılacaktır.. Dinlenilmeye, anlatmaya ihtiyacı olan bireye başlıyoruz nasihat vermeye, nedense en iyisini ben bilirim havasını atamıyor hemen teselli etmeye, yol göstermeye çalışıyoruz. Hakikaten bu mudur öğretmenlik?

Kitaptan 1 Alıntı