Eva Luna Anlatıyor

8,0/10  (1 Oy) · 
3 okunma  · 
1 beğeni  · 
488 gösterim
Savaşın izlerini taşıyan fotoğrafçı Rolf Carle, sevgilisi Eva Luna'ya: Bana bir masal anlat, diyor. Nasıl bir masal istiyorsun? Şimdiye dek kimseye anlatmadığın bir masal olsun. Sevgililer seviştikten sonra dinleniyorlar ve Eva Luna, Binbir Gece Masalları'ndaki Şehrazad gibi anlatmaya koyulduğunda, tutku, şiddet, esrar yüklü yirmi üç öykü dökülüyor dudaklarından. Isabel Allende, bundan önce yayımladığımız Ruhlar Evi ve Eva Luna adlı romanlarında rastlanan o görkemli ağırlığından sıyrılarak, bu öyküler kitabında neşeli ve beklenmedik bir hıza kavuşuyor. Sanki yazarın anlatacak pek çok öyküsü varmış, yazacak pek çok romanı sıradaymış, canlandıracak pek çok kahramanı sıralarını beklermiş gibi bu kez gene bir masal anlatıcısı olan Eva Luna'ya başvuruyor.
 • Baskı Tarihi:
  1991
 • Sayfa Sayısı:
  256
 • ISBN:
  9789755102528
 • Orijinal Adı:
  Cuentos de Eva Luna
 • Çeviri:
  Metin Celal
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ebru Ince 
13 Ağu 20:28 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Aslında ,belkide en sevmediğim edebiyat şekli hikayeler ..bana göre kitap denince uzun uzun anlatmalı ne var yok ..bu kitabı bitirdigimde ise bir nebze fikrim yörüngesinden kaymış oldu Allende nin dünyasından gelen hikayeler hiç bir yerde duymadığım dinlemediğim masallar tadında. ..kadınsal yönü ağır basan ,yormadan, kelimeleri akıp giden nehir misali ...bir pazar gününde bitirebilirsiniz
Pazartesine keyifle adım atmak için :)
Mutlu kalın ve fırsat varken kendi hilayelerinizide karalamayı ihmal etmeyin ..hâlâ fırsat varken ...

Kitaptan 1 Alıntı

Ebru Ince 
13 Ağu 09:41 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Belisa Crepuscolario. .
"Kadın o sevimsiz ve kuru sözcükleri ayırdı,o pek çiçekli olanları da seçip attı, çok kullanılmaktan eskiyenlerden de kaçındı, o olası olmayan vaatler sunanları ,gerçeklik tasimayıp, karmaşık olanları bir kenara itti, sonunda erkeklerin düşüncelerine kesinlikle dokunacak ,kadınların heveslerini uyacak sözcükler kullandı "

Eva Luna Anlatıyor, Isabel Allende (Sayfa 16 - Can yayınları)Eva Luna Anlatıyor, Isabel Allende (Sayfa 16 - Can yayınları)