Evelyn Hugo’nun Yedi Kocası

·
Okunma
·
Beğeni
·
347
Gösterim
Adı:
Evelyn Hugo’nun Yedi Kocası
Baskı tarihi:
9 Ocak 2020
Sayfa sayısı:
432
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786257973038
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yabancı Yayınları
Sana tüm hikâyeyi anlatacağıma söz vermiştim. Hazırsan başlayalım.
Sevgilerimle,
Evelyn.

Hollywood’un en parlak ikonlarından olan Evelyn Hugo, şaşaalı ve skandallarla dolu hayatıyla ilgili gerçekleri anlatmaya nihayet hazırdı. Fakat bunun için tanınmamış bir muhabir olan Monique Grant’i seçtiğinde, buna ne iş ne aşk hayatında başarılı olabilmiş Monique’ten daha fazla kimse şaşıramazdı. Ancak Evelyn’in neden onu seçtiğine kafa yormaktansa bunu bir sıçrama tahtası olarak kullanmanın tam sırasıydı.

Evelyn, kendisini 50’li yıllarda Los Angeles’a sürükleyip 80’lerde şov dünyasından ayrılmasına yol açan sebepleri ve tabii ki bu süreçteki yedi evliliğinin ardındaki sır perdesini kaldırırken, büyük yasak aşkların ve onulmaz hırsların gerçek yüzü ortaya çıkacaktı. Efsanevi yıldızla arasında bir bağ kurulurken Monique, kendi yaşamını da yepyeni bir bakış açısıyla gözden geçirmek zorunda kalacaktı.

“Evelyn Hugo, gecenin sonunda yüzünden makyajını siler gibi en karanlık sırlarından kurtuluyor. İçimizdeki Marilyn Monroe’ya sesleniyor.” —Kirkus

“Hollywood’un eski şaşaalı günleriyle dolu sürükleyici bir hikâye.” —Buzzfeed

“O kadar merak uyandırıcı ve duygusal ki elinizden bırakamayacaksınız. Taylor Jenkins Reid’in açık ara en iyi romanı.” —Associated Press

“Taylor Jenkins Reid bu baş döndürücü hikâyede, Hollywood’un altın çağını Elizabeth Taylor’ı andıran bir başkarakter üzerinden anlatıyor. Sinema yıldızı Evelyn Hugo, 79 yaşını bitirmek üzereyken göz kamaştırıcı yaşamını ve skandallarla dolu yedi evliliğini gözler önüne seriyor.” —Us Weekly

“Gösteriş, dedikodu ve şok edici sır ihtiyacınızı tamamen karşılayacak.” —People

“Ağlamaktan tüm makyajınızın akıp gitmesine hazırsanız bu kitaba başlayabilirsiniz çünkü beklentilerinizin ötesinde bir duygusallıkla karşılaşacaksınız. Evelyn’in her evliliği kalp kırıklığı, ihanet ve aile içi şiddet gibi içinizi paramparça edecek bir acıyla yüzleştiriyor. Fakat gerçek aşkını gördüğünüzde, artık eski siz olmayacaksınız.” —Bustle

“Evelyn’in hayatı boyunca başından geçen muhteşem maceralar, okuyan herkesi büyüsüyle avucunun içine alacak.” —PopSugar

“Evelyn Hugo’nun Yedi Kocası, bir kitaptan bekleyebileceğiniz her şeyi size sunuyor: Hollywood entrikaları, çarpıcı bir ters köşe, dokunaklı bir anlatım.” —Anne Helen Petersen

“Taylor Jenkins Reid, bu nefes kesici hikâyesiyle alanında bir numara olduğunu tekrar kanıtlıyor.” —Redbook

“Okuru ilk sayfada avucunun içine almayı Taylor Jenkins Reid’e bırakın.” —Working Mother

“Reid’in karakterleri, geçmişin sırlarla dolu hikâyeleri ve yüzleşmek zorunda kalacakları gerçekler boyunca okurları peşlerinden sürükleyecek.” —Real Simple

“Bitirmenizin üzerinden aylar geçse bile etkisi sürecek.” —Brit&Co
432 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
BA-YIL-DIM. Tek kelimeyle bayıldım. Bitsin istemedim, kitap 430 sayfadı ama bir 430 sayfa daha olsa seve seve okurdum. Yabancı yayınevinin yeni gözdesi olan bu kitabı zaten her yerde görüyordum ben de bekletmeden okumak istedim. Kesinlikle beklentilerime değdi. Yazarın kalemini o kadar sevdim ki! İlk sayfadan itibaren kitabın içinde hissettim. Evelyn’i anladım, bazen ona kızdım, bazen çok üzüldüm. Hikaye o kadar gerçekti ki kitabın sonunda sanki onu tanıyormuşum gibi hissettim. Şöhretin dışarıdan gözüktüğü gibi büyülü olmadığını fark ettim. Evelyn muhteşem güçlü bir karakterdi. İstediklerini elde etmek için yanlış seçimler de yapsa bunu kabul eden, amacına ulaşmak için çoğu şeyi araç olarak kullanan ve bunun farkında olan, insanları manipüle edebilen, zeki... Her şeyiyle sevdim. Acısını, pişmanlığını, bencilliğini hissettim. Yazar başından beri bir gizemde koymuştu kurguya. Aslında bir iki ipucunu kaçırmazsanız kolaylıkla çözebileceğiniz bir gizemdi fakat hikayeyle bağdaşıyordu ve anlamlıydı. Kısacası çok çok çok güzeldi! Okumadığınız her gün çok şey kaçırıyorsunuz.
432 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10
Evelyn Hugo’nun Yedi Kocası kısacık sürede okundu bitti. Bazı kitaplar vardır karakter sizin karşınıza geçer ve bütün hikayesini iyisiyle kötüsüyle, yalansız tüm duygularıyla size anlatır. Sizde her anlattığını kızarak, duygulanarak, gülümseyerek ve gözleriniz dolarak dinlersiniz. İşta bu kitap okurken tamamen size bunları verecek.
Hiç bir yorum ve düşünceye bakmadan başladım ben kitaba. Evet farklı şeyler hissedeceğimi biliyordum ama bu kadar duygusal olacağını, bu kadar gerçek hissettireceğini hiç düşünmemiştim. Bir kere en başta her sayfa merak uyandırıyor. Bu sebeple elinizden bırakamıyorsunuz. Sayfaları çevirdikçe ‘acaba ne olacak?’ sorusu aklınızdan çıkmıyor. Aşk, dostluk, sevgi, fedakarlık, aile bağları, ihanet, kırılan kalpler... Benim için kitapta aradığım her şey var. Daha ne olsun dediğiniz anda okumaya devam edin, emin olun Evelyn sizi çok şaşırtacak.
Hikaye; herkese eminim bir yerden dokunacaktır diye düşünüyorum.
Yazarın kalemine aşinayım. Zaten hep böyle bir kalp sızlatan yanı var. Ama bu kitapla patlama yaratmış bence.
İnanılmaz severek okudum. Akşam başlayıp gündüz bitirdim ve bir 425 sayfa daha olsa emin olun okurdum.
Ben bazı alıntılar not aldım. Onlarıda paylaşmak istedim ama bildiğiniz gibi bu düzeltilmemiş kopyaydı. Orijinal kitaptan da bir çok alıntı paylaşacağım.
Kesinlikle şans verin. 🤎
Ahmet Şahin
Ahmet Şahin Evelyn Hugo’nun Yedi Kocası'ı inceledi.
@sonkahvebukucu·12 Şub 18:42·Kitabı okumadı
Bu hayatta aynı anda bir kaç sevgiliyi birden idare edebilen insanları hep gıptayla istemişimdir. Hayır! İşin midesizlik boyutuyla ilgilenmiyorum. Ben bazen kalkıp su içmeye bile üşeniyorum siz nasıl yapıyorsunuz?

Dünyaca ünlü hollywood starı Evelyn Hugo’nun yedi kocası tartışmasız ki kariyerinden daha çok merak ediliyor. Şimdi ışıltılı kariyerinden oldukça uzak olan aktrist içinde sakladığı sırları açığa çıkarıyor.

Yalan söylemeyeceğim kitabı okuduğum yorumların ardından “fazla abartıldı ya!” diye düşünerek aldım. Yazar bize Marilyn Monoore gibi bir divanın bilinmeyen hayat hikayesini anlatıyor gibi görünse de hikayenin altında çok başka şeyler var. Okuduğumuz kadın karakter fazlasıyla hırslı olan ve hayattan ne beklediğini bilen ve istediğini elde eden biri. Yazar bu tarz bir betimlemenin üzerine 60’lı yılların nostaljik dünyasını çok güzel oturtmuş. Sayfaları okurken o dünyanın nostaljsine kapılıp gitmedim desem yalan söylemiş olurum. Evelyn’in her bir evliliği aslında fazlasıyla önemli bir ders içeriyor ve bu ders Kadın, erkek herkesi etkiliyor. Genel kurgunun üzerine oturtulurmuş entrika ve aşkın gerçek tanımı da kesinlikle kitabın çıtasını çok daha fazla yukarı çıkarıyor. Kitabı bitirdiğinizde ne kadar mükemmel olduğunu ve yayın evinin en iyi kitabı olduğunu düşünmezseniz gelin beni bulun.
432 syf.
Evelyn size kimi anımsatıyor? Belki bir okul arkadaşı belki tanıdık bir komşu... Aslına bakarsan sıradan bir kadın ismi de denebilir.
Peki ya Evelyn Hugo? O sıradan olmayacak kadar mükemmeldi. 50’lerin başında kulağına çalınan genç bir hayalperest olabilirdi. Ama onu yıldız yapan başka bir şey! Hayaller ne kadar olumsuzluklarda yaşamak zorunda kalsanda seni ayakta tutan yegane kavramlardan biri! İşte Evelyn’de tam o dönem aklına yazdığı nasihatleri, kalbinde taşıdığı acıyı ve annesinin emanetini yüklenerek Hollywood’un parıldayan yaşamına doğru sürüklendi.

50’ler acemi şansı, 60’lar parıltılı bir şöhrete koca bir merhaba, 70’ler alkışların onun için varolduğu bir devir ve 80’ler... 70’lerinde olan bir kadının hayatını okurken yutkunacağın pek çok yer olacak. Çömez muhabir Monique Grant’ın hayatı tamda Evelyn ile tanıştığında değişti. Röportaj için gelen Evelyn ısrarla Monique’e röportaj vermek istiyordu. Elbette ki çok geçerli bir nedeni vardı.
7 evlilik, 7 boşanma, 7 aşk hikayesi, 7 yitip gitmiş hikaye ve Hollywood yıldızı olan Evelyn Hugo! Sadece bunlar mı var dersin? Büyük düşünmelisin okur; aşk, entrika, hırs, acı, güç, para, kıskançlık... İşte tam karşınızda çekinmeksizin kendi hayatını anlatan Evelyn Hugo. Hadi sende bir sandalye çek ve kulak ver!
#evelynhugonunyedikocası #sevenhusbandsofevelynhugo #taylorjenkinsreid #yabanciyayinlari
432 syf.
·10/10
Evelyn Hugo, Hollywood'un en ünlü aktristidir. 50'li yıllardan 80'li yılların sonuna kadar pek çok filmlerde oynamış, Oscar dahil birçok ödül almıştır. Artık 79 yaşına gelmiştir ve bir gazeteciyi arayarak insanların sahte hayat hikâyesinin detaylarını yakından takip ettiklerini ama artık gerçek hikâyesini bilmelerini gerektirdiğini düşündüğü için biyografi yazmasını ister. Gazetecinin karşısına geçince Evelyn Hugo, gerçeğin etrafına ağları sıkı sıkı örmüş fakat hayat hikayesini anlatmak için o ördüğü ağları tek tek sökmekte zorlandığı için hayat hikayesiyle yani geçmişle yüzleşmeye hazır hissetmediğini düşünse de, kendini toparlar ve yavaş yavaş kelimeler ağzından dökülmeye başlar.

Sanki Evelyn karşımda benimle sohbet ediyormuş gibi o anlattı, anlattıkça ben dinledim. Bazen kaşlarımı çattım, bazen öfkelendim, bazen de hüzünlendim...
Hugo herkesten çok daha zeki ve üst basamağa çıkmak için insanları kullanmaktan da çekinmiyor. Ehhh ünlü aktris olmak o kadar kolay değildir yani. “Başarıya giden her yol mubahtır" sözü tam bu kitabı özetleyen bir cümle.
Hugo, en çok para kazanan aktrislerinden biri olmuştur artık, dağın en zirvesine tırmanmış ve sonunda o zirveye bayrağını dikmiştir. Zengin ve ünlü olduğunda, zamanla şöhretin değersiz olduğunu anlar fakat çok geçtir çünkü mutluluk parayla alınmıyordur.

Kaç kez sepete atıp atıp çıkardım hatırlamıyorum ama iyi ki alıp okudum dediğim kitaplardan biri oldu. Çok beğendim. Kendimi okurken Hollywood'un içinde buldum, o sihirli dünyanın ne kadar sahte olduğuna şahit oldum. En çok kameralara gülümseyen ünlülerin mutlu gibi göründüklerini, ancak içlerinin kor gibi alev alev yandığına da...
432 syf.
·4 günde·9/10
Çıktığı ilk günden beri okumak için delirdiğim bir kitabın yorumuyla geldim.
Evelyn Hugo’ nun Yedi Kocası gerçekten merak ettiğim kadar vardı.Yazarın kalemi o kadar başarılı ki 430 sayfayı ne ara okuduğumu anlamadım bile.Daha uzun olsa yine aynı zevkle okurdum.Çok çok güzeldi.Bir kitaptan ne bekliyorsanız hepsi vardı içinde.Karşınızdaki karakter öyle biri ki ne tam olarak sevebiliyor ne de nefret edebiliyorsunuz.Kitabın yarısından çoğunda Evelyn karakterini pek sevmemiş olsam da sonuna geldiğimde yüreğime fazlaca dokunan bir karakter okuduğumu anladım.
.
.
Hollywood’un şaşalı günlerinde geçen bir hikaye veriyor size kitap.1957 yılında camiaya adım atan ve aslen Kübalı olan Evelyn Herrera’nın,Hollywood’un en seksi ikonlarından biri olan Evelyn Hugo olma yolunda kendinden,sevdiklerinden vazgeçiş hikayesini,skandallarla dolu yaşantısını ve hayatına giren 7 erkeği,onların hayatına girmesine niçin izin verdiğini ama aslında gerçeğin görünenin çok ötesinde olduğunu okuyorsunuz.Tüm bunları da,öldükten sonra biyografisini yayınlamak üzere bir gazeteciye anlatırken öğreniyorsunuz.
.
.
Evelyn Hugo karakteri,kendisinin de söylediği gibi iyi bir insan değil.En azından gençliğinde.Ama zafere giden yolda yapılan her şeyin mübah olduğunu düşünüp,tüm adımlarını planlı atmış biri.Başarıyı seven ve ona ulaşmak için kendinden dahi vazgeçebilecek bir karakter.Tuttuğunu koparması,aklına koyduğunu yapması çok hoşuma gitti ama her yolun mübah olduğunu düşünmesi pek benlik bi durum değil.Zaten Evelyn de geriye dönüp baktığında birçok şeyin pişmanlığını yaşıyor.O kısımları okurken bi an kendinizi de sorguluyorsunuz.
.
.
Okurken sanki hayranı olduğum Marilyn Monroe’nin hayatını okuyor gibi hissettim.Çok sevdiğim ve ilgi duyduğum bir dönemi anlatması kitabı daha da çok sevmemi sağladı.İlginizi hiç yitirmeden son sayfasına kadar büyük merakla okuyacağınız bir kitaptı.İnsana keşke daha uzun olsaydı dedirten nadir kitaplardan biriydi.Çok öneriyorum
432 syf.
·4 günde·Beğendi
I have always wondered about the celebrity life. Not that I believe there is a particular pattern to being one, aside from having talent and the guts to expose their personal lives to all of us. Evelyn’s life is a classic celebrity myth, at least that is what I believe. All that drama and jazz is so stereotypical in a sense, but intriguing at the same time. So, we follow her as she opens up about her secrets and we keep wondering what the heck will surprise us. To be honest, I wasn’t that impressed by one of the surprises the writer offered, because I already had a guess right when I saw the title of the book. Maybe the title makes the book predictable or maybe I connected the dots with something else I had in mind, but certainly didn’t impress me as much as it should’ve.

The book tells more than a simple life, it focuses on Evelyn Hugo; the astonishing princess of Hollywood. A woman you would think as perfect, a person who would have zero problems because she can get anything anytime, she is rich, and successful. But the background is painfully complicated and full of sacrifices (cliché as it is). Evelyn lives solely for her desire to accomplish her goal. Although she loves and enjoys life on the way, she sacrifices so much, even those things that bring her love and joy, for a stupid golden statue. This woman is no saint but at least she is aware of it and she doesn’t act innocent or blame it on others.
I wasn’t really satisfied with the end. That’s why I’m not giving it five stars. I did not predict it but I wasn’t touched either. Obviously it wasn't gonna be light considering she labels herself as an evil person/ All those chapters Evelyn keep saying it was something horrible. Anyone could and would do what she did so… But the book was absorbing, it didn't require much energy to hold on to because it kept making you wonder about Evelyn's whereabouts. Who's she gonna marry now? What's gonna happen now? Is she gonna get the Oscar now? Will they find out about her true self?
432 syf.
·1 günde·Beğendi·Puan vermedi
Evelyn Hugo’nun Yedi Kocası

Yılın ilk kitabından hepinize selamlar.
Hollywood filmlerini sevmeyen yoktur diye düşünüyorum. Bu kitapta dönemin yıldızlarının şaşaalı hayatlarının yanı sıra biraz da Hollywood’un karanlık yüzünü görüyoruz aslında. Evelyn Hugo da eski Hollywood oyuncularından. Oyunculuğu, yaşadığı evlilikler olsun adını sıklıkla zikretmeyi başarmış bir kadın.
Kitap günümüzde geçiyor ve 79 yaşındaki Evelyn’nin hayatını tüm gerçeklikleriyle ele alması için bir yazarla anlaşmasınının ardından geçmişe uzun bir yolculuk başlıyor.
Para, zenginlik, şöhret gibi kavramların yanı sıra aile içi şiddet, ihanet, yasak aşklar gibi bir çok olayla karşılaşıyoruz.
Okunması kolay, elinize aldığınızda başından kalkamayacağınız bir kitap. Ben zevkle okudum ve kitap boyunca daha nelere şahit olacağımın merakını yaşadım.
Genç yetişkin kitaplar okumayı seviyorsanız muhakkak listenize ekleyin, pişman olmayacaksınız.
432 syf.
·Puan vermedi
Son 300 sayfasını 1 günde okudugum bir kitap oldu. Gerçekten asırı sürükleyici ve her sayfada baska bir olayla karsılasıyorsunuz. Cok fazla ovulmus bir kitap oldugunu biliyorum ama asla neden oldugunu anlamadim. Sevdim ama bu yıl ki favorilerime girmez...
432 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Merhaba sevgili kitap dostlarım ️ Bugün sizlere @yabanciyayinlari son güzelliklerinden olan ve yılbaşı hediyesi olarak düzeltilmemiş bir kopyası bize gönderilerin Evelyn Hugo’nun Yedi Kocası’ndan bahsetmek için geldim. Kitap geçtiğimiz hafta ciltli harika bir baskı ile raflardaki yerini aldı. Her zamanki gibi önce konusundan bahsedeyim size: Hollywood’un en parlak ikonlarından olan Evelyn Hugo, şaşaalı ve skandallarla dolu hayatıyla ilgili gerçekleri anlatmaya nihayet hazırdı. Fakat bunun için tanınmamış bir muhabir olan Monique Grant’i seçtiğinde, buna ne iş ne aşk hayatında başarılı olabilmiş Monique’ten daha fazla kimse şaşıramazdı. Ancak Evelyn’in neden onu seçtiğine kafa yormaktansa bunu bir sıçrama tahtası olarak kullanmanın tam sırasıydı. Evelyn, kendisini 50’li yıllarda Los Angeles’a sürükleyip 80’lerde şov dünyasından ayrılmasına yol açan sebepleri ve tabii ki bu süreçteki yedi evliliğinin ardındaki sır perdesini kaldırırken, büyük yasak aşkların ve onulmaz hırsların gerçek yüzü ortaya çıkacaktı. Yükselmek için yapılan her şeyin mübah olduğu, söylenen yalanlarla ve dedikodularla köşe kapmaca oynanan bir hayat. Şaşalı ve büyüleyici görünen hayatların arkasındaki gerçekler ve hüzünler.. Çok akıcı ve ustaca bir dil kullanılarak anlatılmıştı bütün bunlar. Ne ara 100 e geldim ne ara bitti kitap anlamadım bile. Evelyn için yeri geldi üzüldüm ama niyeyse çok sevemedim kendisini. Favorim Harry oldu, onun hayatını okurken kalbim kırıldı. Kısacası çok ama çok severek okuduğum bir kitap oldu. Özellikle ağır kitapların arasında hem hızlıca okunacak hem de sizi etkileyecek bir kitap arıyorsanız tavsiyemdir. Mutlaka inceleyin. Şimdiden keyifli okumalar
432 syf.
·8/10
Merhabalaarr! Çıktığı ilk günden beri okumayı dört gözle bekledigim bir kitabın yorumuyla geldim.Kız kardeşimin hediye almasıyla okumaya başladım ve 3 günde bitirdim. Kelimenin tam anlamıyla harika bir kitaptı ve Evelyn'in yedi kocasıyla olan evlilik hikayelerini okumak çok zevkliydi. Sonunda beri gerçekten çok şaşırttı. Kitapta Evelyn Hugo'nun yedi kocasının her biri için ayrı ayrı yazılmış bölümler var. Yani her kocasıyla olan tanışma ve evlilik hikayesi anlatılıyor. Kitabın sayfa sayısı en başta gözümü korkutsa da 400 küsur sayfanın nasıl bittiğini anlamadım. Yazarın dili çok sade ve akıcıydı.
Aslen Kübalı olan Evelyn Herrera'nın Hollywood'a adım atmasıyla nasıl Evelyn Hugo olduğunu anlatıyor bize kitap. Evelyn'in oyunculuk yönünde olan kendini kanıtlama isteğiyle kendinden ve sevdiklerinden vazgeçişini, yaptığı fedakarlıkları, hayatında yaşanan skandalları göz önüne seriyor. Karakterimizin hayatındaki olayları tüm gerçekliğiyle okuduktan sonra, toplumca bilinen Evelyn Hugo'nun hayatının aslında bilinenden çok ötede olduğunu görebilirsiniz. Ve tüm bunları Evelyn'in ölümünden sonra hayatını bir gazeteciye yayınlatmak üzere anlatırken öğreniyorsunuz.
Okurken gerçekten büyük bir zevk aldığım kitabı son sayfasına kadar büyük bir ilgiyle okuyacağınızı tahmin ediyorum..
432 syf.
·2 günde·9/10
Herkesin elinde gördüğüm ve hakkında çok iyi yorumlar gördüğüm bir kitaptı. Merak ediyordum ama bunun yanı sıra genç yetişkin kitaplarına karşı bir önyargım olduğundan okumasam mı diyordum. Ama hiç öyle olmadı aksine bayıla bayıla 2 gün gibi bir sürede okudum.
Yazarın anlatımı, kullandığı dil çok yalın ve akıcı olduğundan kolaylıkla okuyorsunuz. Aynı zamanda hikayenin nereye varacağını merak ettiğiniz için de elinizden bırakamıyorsunuz.
Konusuna gelecek olursak aslında çok mükemmel görünen bir hayatın hiç öyle olmadığını, dönemin yıldızlarından olan Evelyn Hugo’nun neden 7 evlilik yaptığını, bu evliliklerin ardında olan asıl sebepleri ve neden bir türlü mutluluğu yakalayamadığını okuyoruz. Sonunda Evelyn’in yaptığı itirafta şok olmanıza neden oluyor. Bana okurken sanki Marilyn Monroe‘nun hayatını okuyormuşum hissini verdi.
Benim için çerezlik bir kitaptı. Keyifli vakit geçirmek isterseniz okumanızı öneririm.
“Bu da sevdiğin birine yapabileceğin en zalimce şeydir. Ona, bir sürü kötülüğe katlanmasını sağlayacak kadar iyilik gösterirsin yalnızca.”
İnsanlar mahremiyetin seksle ilgili olduğunu düşünür.
Ama mahremiyet aslında gerçekle alakalıdır.
Dizilerde kendi gerçeğini anlatabileceğini, kendini onlara gösterebileceğini fark ettiğinde, onların karşısında çırılçıplak durduğunda "Benimle güvendesin" karşılığını vermeleri. Mahremiyet budur.
Taylor Jenkins Reid
Sayfa 131 - Yabancı Yayınları
Eğer karşına hayatını değiştirecek bir fırsat çıktıysa, o fırsatı kaçırmamak için ne yapman gerekiyorsa yapmaya hazır olmalısın. Dünya sana isteklerini vermez, sen onları alırsın.
Taylor Jenkins Reid
Sayfa 45 - Yabancı Yayınları

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Evelyn Hugo’nun Yedi Kocası
Baskı tarihi:
9 Ocak 2020
Sayfa sayısı:
432
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786257973038
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yabancı Yayınları
Sana tüm hikâyeyi anlatacağıma söz vermiştim. Hazırsan başlayalım.
Sevgilerimle,
Evelyn.

Hollywood’un en parlak ikonlarından olan Evelyn Hugo, şaşaalı ve skandallarla dolu hayatıyla ilgili gerçekleri anlatmaya nihayet hazırdı. Fakat bunun için tanınmamış bir muhabir olan Monique Grant’i seçtiğinde, buna ne iş ne aşk hayatında başarılı olabilmiş Monique’ten daha fazla kimse şaşıramazdı. Ancak Evelyn’in neden onu seçtiğine kafa yormaktansa bunu bir sıçrama tahtası olarak kullanmanın tam sırasıydı.

Evelyn, kendisini 50’li yıllarda Los Angeles’a sürükleyip 80’lerde şov dünyasından ayrılmasına yol açan sebepleri ve tabii ki bu süreçteki yedi evliliğinin ardındaki sır perdesini kaldırırken, büyük yasak aşkların ve onulmaz hırsların gerçek yüzü ortaya çıkacaktı. Efsanevi yıldızla arasında bir bağ kurulurken Monique, kendi yaşamını da yepyeni bir bakış açısıyla gözden geçirmek zorunda kalacaktı.

“Evelyn Hugo, gecenin sonunda yüzünden makyajını siler gibi en karanlık sırlarından kurtuluyor. İçimizdeki Marilyn Monroe’ya sesleniyor.” —Kirkus

“Hollywood’un eski şaşaalı günleriyle dolu sürükleyici bir hikâye.” —Buzzfeed

“O kadar merak uyandırıcı ve duygusal ki elinizden bırakamayacaksınız. Taylor Jenkins Reid’in açık ara en iyi romanı.” —Associated Press

“Taylor Jenkins Reid bu baş döndürücü hikâyede, Hollywood’un altın çağını Elizabeth Taylor’ı andıran bir başkarakter üzerinden anlatıyor. Sinema yıldızı Evelyn Hugo, 79 yaşını bitirmek üzereyken göz kamaştırıcı yaşamını ve skandallarla dolu yedi evliliğini gözler önüne seriyor.” —Us Weekly

“Gösteriş, dedikodu ve şok edici sır ihtiyacınızı tamamen karşılayacak.” —People

“Ağlamaktan tüm makyajınızın akıp gitmesine hazırsanız bu kitaba başlayabilirsiniz çünkü beklentilerinizin ötesinde bir duygusallıkla karşılaşacaksınız. Evelyn’in her evliliği kalp kırıklığı, ihanet ve aile içi şiddet gibi içinizi paramparça edecek bir acıyla yüzleştiriyor. Fakat gerçek aşkını gördüğünüzde, artık eski siz olmayacaksınız.” —Bustle

“Evelyn’in hayatı boyunca başından geçen muhteşem maceralar, okuyan herkesi büyüsüyle avucunun içine alacak.” —PopSugar

“Evelyn Hugo’nun Yedi Kocası, bir kitaptan bekleyebileceğiniz her şeyi size sunuyor: Hollywood entrikaları, çarpıcı bir ters köşe, dokunaklı bir anlatım.” —Anne Helen Petersen

“Taylor Jenkins Reid, bu nefes kesici hikâyesiyle alanında bir numara olduğunu tekrar kanıtlıyor.” —Redbook

“Okuru ilk sayfada avucunun içine almayı Taylor Jenkins Reid’e bırakın.” —Working Mother

“Reid’in karakterleri, geçmişin sırlarla dolu hikâyeleri ve yüzleşmek zorunda kalacakları gerçekler boyunca okurları peşlerinden sürükleyecek.” —Real Simple

“Bitirmenizin üzerinden aylar geçse bile etkisi sürecek.” —Brit&Co

Kitabı okuyanlar 36 okur

  • Minel
  • Sema
  • Y. Yılmazer
  • Fatmanur
  • Sude
  • Aliye Sarsılmaz
  • Nuray Takaz Durmuş
  • Feyzanur Bağbaşı
  • C
  • Merve senem kaya

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%24.1 (7)
9
%31 (9)
8
%20.7 (6)
7
%24.1 (7)
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0