Evelyn Hugo’nun Yedi Kocası

·
Okunma
·
Beğeni
·
2.116
Gösterim
Adı:
Evelyn Hugo’nun Yedi Kocası
Baskı tarihi:
9 Ocak 2020
Sayfa sayısı:
432
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786257973038
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yabancı Yayınları
Baskılar:
Evelyn Hugo’nun Yedi Kocası
The Seven Husbands of Evelyn Hugo
The Seven Husbands of Evelyn Hugo
Sana tüm hikâyeyi anlatacağıma söz vermiştim. Hazırsan başlayalım.
Sevgilerimle,
Evelyn.

Hollywood’un en parlak ikonlarından olan Evelyn Hugo, şaşaalı ve skandallarla dolu hayatıyla ilgili gerçekleri anlatmaya nihayet hazırdı. Fakat bunun için tanınmamış bir muhabir olan Monique Grant’i seçtiğinde, buna ne iş ne aşk hayatında başarılı olabilmiş Monique’ten daha fazla kimse şaşıramazdı. Ancak Evelyn’in neden onu seçtiğine kafa yormaktansa bunu bir sıçrama tahtası olarak kullanmanın tam sırasıydı.

Evelyn, kendisini 50’li yıllarda Los Angeles’a sürükleyip 80’lerde şov dünyasından ayrılmasına yol açan sebepleri ve tabii ki bu süreçteki yedi evliliğinin ardındaki sır perdesini kaldırırken, büyük yasak aşkların ve onulmaz hırsların gerçek yüzü ortaya çıkacaktı. Efsanevi yıldızla arasında bir bağ kurulurken Monique, kendi yaşamını da yepyeni bir bakış açısıyla gözden geçirmek zorunda kalacaktı.

“Evelyn Hugo, gecenin sonunda yüzünden makyajını siler gibi en karanlık sırlarından kurtuluyor. İçimizdeki Marilyn Monroe’ya sesleniyor.” —Kirkus

“Hollywood’un eski şaşaalı günleriyle dolu sürükleyici bir hikâye.” —Buzzfeed

“O kadar merak uyandırıcı ve duygusal ki elinizden bırakamayacaksınız. Taylor Jenkins Reid’in açık ara en iyi romanı.” —Associated Press

“Taylor Jenkins Reid bu baş döndürücü hikâyede, Hollywood’un altın çağını Elizabeth Taylor’ı andıran bir başkarakter üzerinden anlatıyor. Sinema yıldızı Evelyn Hugo, 79 yaşını bitirmek üzereyken göz kamaştırıcı yaşamını ve skandallarla dolu yedi evliliğini gözler önüne seriyor.” —Us Weekly

“Gösteriş, dedikodu ve şok edici sır ihtiyacınızı tamamen karşılayacak.” —People

“Ağlamaktan tüm makyajınızın akıp gitmesine hazırsanız bu kitaba başlayabilirsiniz çünkü beklentilerinizin ötesinde bir duygusallıkla karşılaşacaksınız. Evelyn’in her evliliği kalp kırıklığı, ihanet ve aile içi şiddet gibi içinizi paramparça edecek bir acıyla yüzleştiriyor. Fakat gerçek aşkını gördüğünüzde, artık eski siz olmayacaksınız.” —Bustle

“Evelyn’in hayatı boyunca başından geçen muhteşem maceralar, okuyan herkesi büyüsüyle avucunun içine alacak.” —PopSugar

“Evelyn Hugo’nun Yedi Kocası, bir kitaptan bekleyebileceğiniz her şeyi size sunuyor: Hollywood entrikaları, çarpıcı bir ters köşe, dokunaklı bir anlatım.” —Anne Helen Petersen

“Taylor Jenkins Reid, bu nefes kesici hikâyesiyle alanında bir numara olduğunu tekrar kanıtlıyor.” —Redbook

“Okuru ilk sayfada avucunun içine almayı Taylor Jenkins Reid’e bırakın.” —Working Mother

“Reid’in karakterleri, geçmişin sırlarla dolu hikâyeleri ve yüzleşmek zorunda kalacakları gerçekler boyunca okurları peşlerinden sürükleyecek.” —Real Simple

“Bitirmenizin üzerinden aylar geçse bile etkisi sürecek.” —Brit&Co
432 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10 puan
BA-YIL-DIM. Tek kelimeyle bayıldım. Bitsin istemedim, kitap 430 sayfadı ama bir 430 sayfa daha olsa seve seve okurdum. Yabancı yayınevinin yeni gözdesi olan bu kitabı zaten her yerde görüyordum ben de bekletmeden okumak istedim. Kesinlikle beklentilerime değdi. Yazarın kalemini o kadar sevdim ki! İlk sayfadan itibaren kitabın içinde hissettim. Evelyn’i anladım, bazen ona kızdım, bazen çok üzüldüm. Hikaye o kadar gerçekti ki kitabın sonunda sanki onu tanıyormuşum gibi hissettim. Şöhretin dışarıdan gözüktüğü gibi büyülü olmadığını fark ettim. Evelyn muhteşem güçlü bir karakterdi. İstediklerini elde etmek için yanlış seçimler de yapsa bunu kabul eden, amacına ulaşmak için çoğu şeyi araç olarak kullanan ve bunun farkında olan, insanları manipüle edebilen, zeki... Her şeyiyle sevdim. Acısını, pişmanlığını, bencilliğini hissettim. Yazar başından beri bir gizemde koymuştu kurguya. Aslında bir iki ipucunu kaçırmazsanız kolaylıkla çözebileceğiniz bir gizemdi fakat hikayeyle bağdaşıyordu ve anlamlıydı. Kısacası çok çok çok güzeldi! Okumadığınız her gün çok şey kaçırıyorsunuz.
432 syf.
·7 günde·10/10 puan
Kitabın goodreads puanı olsun, hakkında yapılan yorumlar olsun beni çok büyük bir beklentiye sürükledi ve bunu söylemekten memnuniyet duyuyorum ki 5/5 puan verdiğim canım kitabımda bütün beklentilerim tamamen karşılandı, özellikle sonunda yaşadığım şaşkınlık ve genelinde hissettiğim merak duygusu beni oldukça tatmin etti. Okurken asla bitmesin istedim, aylarca okumaya devam etsem yine de bitmesin isteyebilirdim!
Kitapta 1950'li yıllardan itibaren Hollywood'u kasıp kavuran, imzası olan zümrüt yeşili elbisesi ve geçirdiği tam yedi tane evlilikle adından söz ettiren bir efsanenin, Evelyn Hugo'nun hayatını okuyoruz.
Hayatı derken bunu normal bir biyografi/otobiyografi gibi düşünmeyin! Bu hayat hikayesini, asıl amacı gazetecilik kariyerinde zirveye ulaşmak olan ve aslında bir bağış röportajına gittiğini düşünen Monique sayesinde öğreniyoruz.
Evelyn Hugo ile Hollywood perdesini aralamak, bir star olmanın arka yüzünü görmek, geçirdiği yedi evliliğin ona yaşattığı akıl almaz tecrübeleri içimde hissetmek,
ve Evelyn,
gerçek seni tanımak inanılmazdı.
Sizleri Evelyn Hugo ile tanıştırmak da benim için bir zevkti!
ps.: Kitap LGBTQ+ içerik barındırıyor, buna dikkat ederek alıp okumanızı tavsiye ederim!
432 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10 puan
Evelyn Hugo’nun Yedi Kocası kısacık sürede okundu bitti. Bazı kitaplar vardır karakter sizin karşınıza geçer ve bütün hikayesini iyisiyle kötüsüyle, yalansız tüm duygularıyla size anlatır. Sizde her anlattığını kızarak, duygulanarak, gülümseyerek ve gözleriniz dolarak dinlersiniz. İşta bu kitap okurken tamamen size bunları verecek.
Hiç bir yorum ve düşünceye bakmadan başladım ben kitaba. Evet farklı şeyler hissedeceğimi biliyordum ama bu kadar duygusal olacağını, bu kadar gerçek hissettireceğini hiç düşünmemiştim. Bir kere en başta her sayfa merak uyandırıyor. Bu sebeple elinizden bırakamıyorsunuz. Sayfaları çevirdikçe ‘acaba ne olacak?’ sorusu aklınızdan çıkmıyor. Aşk, dostluk, sevgi, fedakarlık, aile bağları, ihanet, kırılan kalpler... Benim için kitapta aradığım her şey var. Daha ne olsun dediğiniz anda okumaya devam edin, emin olun Evelyn sizi çok şaşırtacak.
Hikaye; herkese eminim bir yerden dokunacaktır diye düşünüyorum.
Yazarın kalemine aşinayım. Zaten hep böyle bir kalp sızlatan yanı var. Ama bu kitapla patlama yaratmış bence.
İnanılmaz severek okudum. Akşam başlayıp gündüz bitirdim ve bir 425 sayfa daha olsa emin olun okurdum.
Ben bazı alıntılar not aldım. Onlarıda paylaşmak istedim ama bildiğiniz gibi bu düzeltilmemiş kopyaydı. Orijinal kitaptan da bir çok alıntı paylaşacağım.
Kesinlikle şans verin. 🤎
Bu hayatta aynı anda bir kaç sevgiliyi birden idare edebilen insanları hep gıptayla istemişimdir. Hayır! İşin midesizlik boyutuyla ilgilenmiyorum. Ben bazen kalkıp su içmeye bile üşeniyorum siz nasıl yapıyorsunuz?

Dünyaca ünlü hollywood starı Evelyn Hugo’nun yedi kocası tartışmasız ki kariyerinden daha çok merak ediliyor. Şimdi ışıltılı kariyerinden oldukça uzak olan aktrist içinde sakladığı sırları açığa çıkarıyor.

Yalan söylemeyeceğim kitabı okuduğum yorumların ardından “fazla abartıldı ya!” diye düşünerek aldım. Yazar bize Marilyn Monoore gibi bir divanın bilinmeyen hayat hikayesini anlatıyor gibi görünse de hikayenin altında çok başka şeyler var. Okuduğumuz kadın karakter fazlasıyla hırslı olan ve hayattan ne beklediğini bilen ve istediğini elde eden biri. Yazar bu tarz bir betimlemenin üzerine 60’lı yılların nostaljik dünyasını çok güzel oturtmuş. Sayfaları okurken o dünyanın nostaljsine kapılıp gitmedim desem yalan söylemiş olurum. Evelyn’in her bir evliliği aslında fazlasıyla önemli bir ders içeriyor ve bu ders Kadın, erkek herkesi etkiliyor. Genel kurgunun üzerine oturtulurmuş entrika ve aşkın gerçek tanımı da kesinlikle kitabın çıtasını çok daha fazla yukarı çıkarıyor. Kitabı bitirdiğinizde ne kadar mükemmel olduğunu ve yayın evinin en iyi kitabı olduğunu düşünmezseniz gelin beni bulun.
432 syf.
·Puan vermedi
MUHTEŞEM EVELYN HUGO'NUN HAYATINA HOŞGELDİNİZ!!!

Evelyn Hugo Hollywood'un tartışmasız en güzel kadını. Fakat hayat verdiği karakterler değil, evlendiği kocaları daha çok merak ediliyor.

Evelyn ise artık herşeyi, hayatını ve kocalarını anlatmaya hazır.

Kitabı okurken sanki sinemada film izliyormuş hissinde olacağınız kesin. Arada biraz kafa dağıtmak için okunacak bir kitap. Bence çok başarılı.
432 syf.
·16 günde·Beğendi·7/10 puan
Bu kitabı doğruyu söylemek gerekirse çerezlik, güzel vakit geçirmelik bir beklentiyle okumaya başladım. Zaman zaman böyle okumalar yapmak dinlendiriyor ve eğlenceli oluyor. Kitabın dili oldukça hafifti ve hızlı okundu.
* * *
Okumaya başladığım ilk andan itibaren beni konusuyla içine çekti ve Evelyn karakterinin çok başarılı oluşturulduğunu gördüm. Gençliğinde dünyaca ünlü bir Hollywood yıldızı olan ve yaşlandığında hayatını bir kitapta anlatmaya karar veren Evelyn Hugo; bize aşkın en saf halini aktarıyor. Bir kadına aşık olan ama o yıllarda bunun hoş karşılanmamasından birçok yanlış yapan Evelyn çok güçlü, zeki, bencil, pişman bir kadın.
* * *
Güzel bir kitap olduğunu düşünüyorum. Biseksüel bir kadının hayatını okumak ve toplumun farklı yönelimlere karşı önyargısı kitapta güzel işlenmişti.
432 syf.
·6 günde·3/10 puan
Duyduğum yorumlardan dolayı biraz daha heyecan verici bir şeyler okumak istemiştim. Sahte evlilikler, yalan ilşkiler, entrikalar, aldatmacalar...Hepsi o kadar fazlaydı ki bana sıkıcı ve boğucu geldi. Güzel yanları tabi ki vardı ancak beklediğim gibi heyecan verici bir roman değildi benim için. En sevdiğim kısmı Harry ile Evelyn’in dostluğu oldu.
432 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10 puan
İnsanlara ve olaylara bakış açınızı tamamen değiştirebilecek bir kitap. Hollywood ikonu hayatı çok kolay falan deyip geçtiginiz insanların bile hayatlarının ne kadar zor olabileceğini gözler önüne sermiş, hayatlarının bedelini ağır ödemek zorunda kalan insanların aynası olmayı başarmış bir kitap. Hoşgörülü, anlayışlı, onyargisiz yaklaşmayı basarabildiginiz sürece size çok şey katacağı da kesin. Elinizden düşürmek istemeyeceğiniz kadar etkili bir dille, merak unsuru üst seviyelerde tutulan bir kurguya işlenmiş. Ah birde "her duyduğunuza~okudugunuza inanmayın" cümlesini altını çize çize öğretecek size. Son 100 sayfayı nasıl bitirdiğini hatırlamıyorum bile. Evelyn Hugo 'nun hayata bakış açısı ve kendini kabulleniş biçimi ise bundan sonraki hayat felsefem olabilecek kadar etkiledi beni. Kahretsin ki çok haklıydı... Evelyn Hugo’nun Yedi Kocası Taylor Jenkins Reid
Elif Acar
Elif Acar Evelyn Hugo’nun Yedi Kocası'ı inceledi.
••Evelyn Hugo’nun yedi kocası!! Ne kitaptı ama... Evelyn, çocukluğunda bayat pirincin yanına konserve fasulye yiyen ve bir gün doğru düzgün bir yemek yerse dünyanın en mutlu insanı olacağını düşünen o saf kızdı. Büyüdü, istekleri ve öncelikleri değişti. Ergenliğinde anlaştığı ilk yapımcıyla çektiği filmden sonra mutlu olabileceği tek şey bir villaya sahip olmaktı. Villayı aldığındaysa onu mutlu edecek tek şey yanında çalışacak bir yardımcı ordusu ve villalarını çiftlemesiydi. Yirmi beş yaşına girdiği gün şunu söylüyor ”Hiçbir şey hiçbir zaman yeterli gelmeyecek” •

Monique; bir dergide silik bir gazeteci ve yazardır. Hiç ummadığı bir gün şansı döner. Herkesin deli divane ağzından tek bir cümle duyabilmek için her şeylerini feda edebilecekleri Evelyn Hugo, tüm hayat hikayesini sadece Monique’e anlatacağını söyler. Öznel anlatımlı yalın biyogrofimiz böylece başlar. Ama öyle bir hayat hikayesi ki son derece aykırı, akılalmaz ve sıradışı, anlatılmaz okunur cinsten. O yüzden merakı siz de, hazmı ben de kalsın :)
Üzüldüm, güldüm, şaşırdım, eğlendim, gözlerimin dolduğu anlar oldu, bitmesin istediğim ender kitaplardandı. Tam bir Hollywood yıldızlar geçidi sunumuydu. Siz de pragmatik kişiler, ütopik ilişkiler, uçlarda yaşam formları, para, ün, şöhret, ihtişam, ihtiras, entrika, megaloman olduğu kadar melankolik bir aktris hikayesi ve biraz da delilik okumak isterseniz, bu kitap tam size göre. “La senora es tan bonita, pero loca!” (Bu kadın çok güzel ama deli.)
432 syf.
·4 günde·Beğendi·8/10 puan
''Dünya onu yönetmesi gerektiğini düşünen insanlara saygı duyuyordu.''

Herkese Merhaba! Bugün size hem güçlü, hem de toy olan Evelyn Hugo'dan bahsetmeye geldim! Evelyn Hugo'nun muhteşem gözüken hayatından ama en çok merak edilen 7 kocasından bahsedeceğim! Hazır mısınız?

Evelyn Hugo Hollywood'un tartışmasız en güzeli ve yılların eskitemediği bugün ki tabirle şarap gibi kadındır! Hollywood'un en gözde yıldızı olmak için yapamayacak, kaybedecek hiçbir şeyi olmayan, çocuk yaşta olgunlaşarak hayatın tüm acımasızlığı ile mücadele etmiş bir yıldızdır. 50'li yıllardan 80'li yılların sonuna kadar pek çok filmlerde oynamış, mücadele ettiği Oscar ödülünü nihayet almıştır. Evelyn Hugo, gerçeğin etrafına ağları sıkı sıkı ördüğü hayatını hikayesini anlatmak için kendini toparlar ve geçmişinden bir parça olan ama bunu bilmeyen gazeteciyi monique Grant'a ulaşarak insanların sahte hayat hikâyesinin bilinmeyen gerçeklerini anlatması gerektirdiğini düşündüğü için biyografi yazmasını ister.

Arkadaşlar. Yazarın kalemini ilk defa okudum ve çok sevdim! Sanki Evelyn Hugo karşımdaydı. Hayat hikayesini anlatırken benimle tüm sırlarını paylaşmış gibi, ikimizin iki arkadaş olduğunu hissettim. Bunu okuyucuya hissettirmek çok önemli. Bu yüzden yazar benden bir artı puan aldı diyebilirim. Sadece okurken Evelyn melek mi yoksa şeytan mı olduğunu kestirmeye çalışmakta zorlanmış olabilirim lakin onun dışında haria bir kitap okudum. Kitap dünya'ya tamamen geniş bakabilen insanlar için geçerlidir. Kitapta verilen mesaj ise gayet açık; '' Hayatını kimse ne diyecek diye yaşama! kendin için yaşa!''
432 syf.
·10/10 puan
Evelyn Hugo, Hollywood'un en ünlü aktristidir. 50'li yıllardan 80'li yılların sonuna kadar pek çok filmlerde oynamış, Oscar dahil birçok ödül almıştır. Artık 79 yaşına gelmiştir ve bir gazeteciyi arayarak insanların sahte hayat hikâyesinin detaylarını yakından takip ettiklerini ama artık gerçek hikâyesini bilmelerini gerektirdiğini düşündüğü için biyografi yazmasını ister. Gazetecinin karşısına geçince Evelyn Hugo, gerçeğin etrafına ağları sıkı sıkı örmüş fakat hayat hikayesini anlatmak için o ördüğü ağları tek tek sökmekte zorlandığı için hayat hikayesiyle yani geçmişle yüzleşmeye hazır hissetmediğini düşünse de, kendini toparlar ve yavaş yavaş kelimeler ağzından dökülmeye başlar.

Sanki Evelyn karşımda benimle sohbet ediyormuş gibi o anlattı, anlattıkça ben dinledim. Bazen kaşlarımı çattım, bazen öfkelendim, bazen de hüzünlendim...
Hugo herkesten çok daha zeki ve üst basamağa çıkmak için insanları kullanmaktan da çekinmiyor. Ehhh ünlü aktris olmak o kadar kolay değildir yani. “Başarıya giden her yol mubahtır" sözü tam bu kitabı özetleyen bir cümle.
Hugo, en çok para kazanan aktrislerinden biri olmuştur artık, dağın en zirvesine tırmanmış ve sonunda o zirveye bayrağını dikmiştir. Zengin ve ünlü olduğunda, zamanla şöhretin değersiz olduğunu anlar fakat çok geçtir çünkü mutluluk parayla alınmıyordur.

Kaç kez sepete atıp atıp çıkardım hatırlamıyorum ama iyi ki alıp okudum dediğim kitaplardan biri oldu. Çok beğendim. Kendimi okurken Hollywood'un içinde buldum, o sihirli dünyanın ne kadar sahte olduğuna şahit oldum. En çok kameralara gülümseyen ünlülerin mutlu gibi göründüklerini, ancak içlerinin kor gibi alev alev yandığına da...
432 syf.
Evelyn size kimi anımsatıyor? Belki bir okul arkadaşı belki tanıdık bir komşu... Aslına bakarsan sıradan bir kadın ismi de denebilir.
Peki ya Evelyn Hugo? O sıradan olmayacak kadar mükemmeldi. 50’lerin başında kulağına çalınan genç bir hayalperest olabilirdi. Ama onu yıldız yapan başka bir şey! Hayaller ne kadar olumsuzluklarda yaşamak zorunda kalsanda seni ayakta tutan yegane kavramlardan biri! İşte Evelyn’de tam o dönem aklına yazdığı nasihatleri, kalbinde taşıdığı acıyı ve annesinin emanetini yüklenerek Hollywood’un parıldayan yaşamına doğru sürüklendi.

50’ler acemi şansı, 60’lar parıltılı bir şöhrete koca bir merhaba, 70’ler alkışların onun için varolduğu bir devir ve 80’ler... 70’lerinde olan bir kadının hayatını okurken yutkunacağın pek çok yer olacak. Çömez muhabir Monique Grant’ın hayatı tamda Evelyn ile tanıştığında değişti. Röportaj için gelen Evelyn ısrarla Monique’e röportaj vermek istiyordu. Elbette ki çok geçerli bir nedeni vardı.
7 evlilik, 7 boşanma, 7 aşk hikayesi, 7 yitip gitmiş hikaye ve Hollywood yıldızı olan Evelyn Hugo! Sadece bunlar mı var dersin? Büyük düşünmelisin okur; aşk, entrika, hırs, acı, güç, para, kıskançlık... İşte tam karşınızda çekinmeksizin kendi hayatını anlatan Evelyn Hugo. Hadi sende bir sandalye çek ve kulak ver!
#evelynhugonunyedikocası #sevenhusbandsofevelynhugo #taylorjenkinsreid #yabanciyayinlari
“Bu da sevdiğin birine yapabileceğin en zalimce şeydir. Ona, bir sürü kötülüğe katlanmasını sağlayacak kadar iyilik gösterirsin yalnızca.”
İnsanlar mahremiyetin seksle ilgili olduğunu düşünür.
Ama mahremiyet aslında gerçekle alakalıdır.
Dizilerde kendi gerçeğini anlatabileceğini, kendini onlara gösterebileceğini fark ettiğinde, onların karşısında çırılçıplak durduğunda "Benimle güvendesin" karşılığını vermeleri. Mahremiyet budur.
Taylor Jenkins Reid
Sayfa 131 - Yabancı Yayınları

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Evelyn Hugo’nun Yedi Kocası
Baskı tarihi:
9 Ocak 2020
Sayfa sayısı:
432
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786257973038
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yabancı Yayınları
Baskılar:
Evelyn Hugo’nun Yedi Kocası
The Seven Husbands of Evelyn Hugo
The Seven Husbands of Evelyn Hugo
Sana tüm hikâyeyi anlatacağıma söz vermiştim. Hazırsan başlayalım.
Sevgilerimle,
Evelyn.

Hollywood’un en parlak ikonlarından olan Evelyn Hugo, şaşaalı ve skandallarla dolu hayatıyla ilgili gerçekleri anlatmaya nihayet hazırdı. Fakat bunun için tanınmamış bir muhabir olan Monique Grant’i seçtiğinde, buna ne iş ne aşk hayatında başarılı olabilmiş Monique’ten daha fazla kimse şaşıramazdı. Ancak Evelyn’in neden onu seçtiğine kafa yormaktansa bunu bir sıçrama tahtası olarak kullanmanın tam sırasıydı.

Evelyn, kendisini 50’li yıllarda Los Angeles’a sürükleyip 80’lerde şov dünyasından ayrılmasına yol açan sebepleri ve tabii ki bu süreçteki yedi evliliğinin ardındaki sır perdesini kaldırırken, büyük yasak aşkların ve onulmaz hırsların gerçek yüzü ortaya çıkacaktı. Efsanevi yıldızla arasında bir bağ kurulurken Monique, kendi yaşamını da yepyeni bir bakış açısıyla gözden geçirmek zorunda kalacaktı.

“Evelyn Hugo, gecenin sonunda yüzünden makyajını siler gibi en karanlık sırlarından kurtuluyor. İçimizdeki Marilyn Monroe’ya sesleniyor.” —Kirkus

“Hollywood’un eski şaşaalı günleriyle dolu sürükleyici bir hikâye.” —Buzzfeed

“O kadar merak uyandırıcı ve duygusal ki elinizden bırakamayacaksınız. Taylor Jenkins Reid’in açık ara en iyi romanı.” —Associated Press

“Taylor Jenkins Reid bu baş döndürücü hikâyede, Hollywood’un altın çağını Elizabeth Taylor’ı andıran bir başkarakter üzerinden anlatıyor. Sinema yıldızı Evelyn Hugo, 79 yaşını bitirmek üzereyken göz kamaştırıcı yaşamını ve skandallarla dolu yedi evliliğini gözler önüne seriyor.” —Us Weekly

“Gösteriş, dedikodu ve şok edici sır ihtiyacınızı tamamen karşılayacak.” —People

“Ağlamaktan tüm makyajınızın akıp gitmesine hazırsanız bu kitaba başlayabilirsiniz çünkü beklentilerinizin ötesinde bir duygusallıkla karşılaşacaksınız. Evelyn’in her evliliği kalp kırıklığı, ihanet ve aile içi şiddet gibi içinizi paramparça edecek bir acıyla yüzleştiriyor. Fakat gerçek aşkını gördüğünüzde, artık eski siz olmayacaksınız.” —Bustle

“Evelyn’in hayatı boyunca başından geçen muhteşem maceralar, okuyan herkesi büyüsüyle avucunun içine alacak.” —PopSugar

“Evelyn Hugo’nun Yedi Kocası, bir kitaptan bekleyebileceğiniz her şeyi size sunuyor: Hollywood entrikaları, çarpıcı bir ters köşe, dokunaklı bir anlatım.” —Anne Helen Petersen

“Taylor Jenkins Reid, bu nefes kesici hikâyesiyle alanında bir numara olduğunu tekrar kanıtlıyor.” —Redbook

“Okuru ilk sayfada avucunun içine almayı Taylor Jenkins Reid’e bırakın.” —Working Mother

“Reid’in karakterleri, geçmişin sırlarla dolu hikâyeleri ve yüzleşmek zorunda kalacakları gerçekler boyunca okurları peşlerinden sürükleyecek.” —Real Simple

“Bitirmenizin üzerinden aylar geçse bile etkisi sürecek.” —Brit&Co

Kitabı okuyanlar 202 okur

  • irem
  • Özge CAN BAYKUT
  • fidan
  • Çağla Çağlar
  • sumru bozkurt
  • Özlem Akgöz
  • The dear luna
  • Semra Demir
  • Elif
  • Hestia

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%33.3 (42)
9
%26.2 (33)
8
%13.5 (17)
7
%15.9 (20)
6
%1.6 (2)
5
%4.8 (6)
4
%0.8 (1)
3
%0.8 (1)
2
%0
1
%0.8 (1)