Evernight Akademisi - Sonsuz Gece

5,3/10  (3 Oy) · 
8 okunma  · 
0 beğeni  · 
719 gösterim
Bianca'nın hayatı hiç de istediği gibi değildir. Gotik ve ürpertici Evernight Akademisi'nin öğrencileri güzel, zeki, hatta neredeyse yırtıcıdır ama Bianca onlardan biri olmadığının farkındadır. Yakışıklı ve gizemli Lucas'la tanıştığında ise genç adam ona dikkatli olması gerektiğini söyler: Bianca kalbini ona kaptırmamalıdır. Bu uyarıya rağmen aralarındaki güçlü çekime karşı koyamayan genç kız, Lucas'la birlikte olabilmek için her riski göze almaya hazırdır. Onları ayırmak ve Bianca'ya inandığı her şeyi sorgulatmak için fırsat kollayan karanlık güçler, bu aşka engel olabilecek midir?

"Romeo ve Juliet tarzında işlenmiş gençlik aşkı ve asırlardır süren düşmanlıkla örülü, birinci sınıf, güçlü bir roman."
-Romantic Times Book Reviews-

"Okurlar, Evernight Akademisi ve öğrencileri hakkında yeni şeyler öğrenmek için sabırsızlanacak."
-Kliatt-

"Gray'in tarzı okuru daha ilk sayfada yakalıyor ve beklenmedik gelişmelerle iyice kendine çekiyor. Kitabın yoruma açık sonuysa bir sonraki kitabın heyecanla beklenmesini sağlıyor. Vampir hikâyelerini sevenler kaçırmasın."
-School Library Journal-

"Romantik öykülere, yatılı okullara ve vampirli maceralara meraklı genç okurlar ustaca yazılmış bu romana bayılacak."
-Children's Literature-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2014
 • Sayfa Sayısı:
  320
 • ISBN:
  9786053432753
 • Çeviri:
  Sevinç Seyla Tezcan
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Deniz Atakan 
26 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Açıkçası öyle bayılarak okuduğum bir kitap olmadı. Zaten sıkıntılı bir dönemde olmanın etkisiyle kitabın son 100 sayfasına kadar iyice sıkıldım. İlk kısımlarda sıradan bir lise hayatı okuyoruz, açıkçası çok da ilgi çekici olduğu söylenemez o yüzden... Heyecan kitabın sonlarına doğru başlıyor. Lucas-Bianca'dan çok Akademiyle ilgili sır ilgimi çekti. En azından 2. kitaba bakmak için bir sebep vermiş oldu bana... Seçici bir okur olduğum için kitaptaki durgunluk beni rahatsız etti maalesef... İyi okumalar ;)