Evrende Tesadüf Yoktur Yankı Vardır

8,0/10  (1 Oy) · 
7 okunma  · 
2 beğeni  · 
474 gösterim
Alt beyin nedir? Üst beyin ne işe yarar? İnsanların bazı rüyaları, neden onların sorunlarına işaret eder? Çocuklar kaç yaşında sünnet ettirilmeli ya da çocuğu, özellikle bebeklik döneminde, kim büyütmeli? Rüyalar ile seks arasında nasıl bir ilişki var? Neden Doğu ve Batı kültürlerinde, orgazm farklı algılanıyor? Neden bazı insanlar büyüse bile çocuk kalıyor? Neden kimi insanlar sekse aşırı düşkün oluyor?

Bu ve benzeri pek çok soru, uzun yıllardır doktorlara, pedagoglara, uzmanlara soruluyor. Bu amaçla hazırlanan yazılar, yapılan röportajlar gazete ve dergi sayfalarını süslerken, tedavi merkezlerinin kapıları aşındırılıyor.

Uyku bozuklukları, rüyalar, beyin gibi konularda yaptığı çalışmalarla tanınan Nusret Kaya, bu ve benzeri pek çok soruya yanıt veriyor. Bu kitapta, beyin, uyku, rüya, rahim libidosu, cinsellik, aşk, tutku, seks, orgazm, dişi pil ve genetik kinler gibi konularda, merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulacaksınız.
(Tanıtım Bülteninden)
Aydın Nasuh 
 09 Mar 2017 · Kitabı okudu · 37 günde · Beğendi · 8/10 puan

insan davranışlarının kökenlerini soru ve cevaplarla yanıtlıyor Nusret kaya.
Oldukça özgün ve sıradışı bir kitap;

Örneğin kitapta evde beslenen kedilerin kadın cinsel uyarımını, kadınların yanlış orgazm noktalarını, Türk anne yapısının temel çarpıklığı, nedeni( yine temel neden cinsel tatminsizlik) ve sonuçlarını..

Kitapta çok ilginç hipotezler var. Ayrıca rüya ve kuyrup bilimi(!!)' de dikkat çekici, lakin zaten o konuyu ayrıntılı bir biçimde diğer kitaplarında bulabiliyoruz.

Psikoloji severler mutlaka okumalı.