Evreni Yutan Çocuk

·
Okunma
·
Beğeni
·
169
Gösterim
Adı:
Evreni Yutan Çocuk
Baskı tarihi:
Haziran 2019
Sayfa sayısı:
496
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786057879196
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Salon Yayınları
Brisbane, 1985: Kayıp bir baba, dilsiz bir abi, bağımlı bir anne, uyuşturucu satıcısı bir üvey baba ve çocuk bakıcılığı yapan adı çıkmış bir suçlu. Eli Bell’in hayatı şimdiden oldukça karışık. Kalbini takip etmeye ve iyi bir adam olmanın ne demek olduğunu anlamaya çalışıyor, fakat kaderi yoluna engeller koymaya devam ediyor. Brisbane’in efsanevi uyuşturucu satıcısı Tytus Broz o engellerden sadece biri.

Eli’ın hayatı artık daha da ciddileşiyor: Hatırlayamadığı babasıyla buluşacak, annesini kurtarmak için Noel’de Boggo Road Hapishanesi’ne zorla girecek, dünyasını alt üst eden suçlularla yüzleşecek ve rüyalarındaki kıza âşık olacak.

Kardeşliğin, gerçek aşkın ve alışılmadık bir arkadaşlığın hikâyesi Evreni Yutan Çocuk, bu yıl okuyacağınız en yürek parçalayıcı, en keyifli ve en canlandırıcı roman olacak.

Trent Dalton, The Weekend Australian Dergisi için çalışan bir yazar ve The Courier-Mail’in eski editör yardımcısıdır... Gazetecilik alanında iki kez Walkley Üstün Başarı Ödülü, NSW Gazeteciliği alanında üç kez Kennedy Üstün Başarı Ödülü ve Ulusal Haber Ödülleri’nde dört kez Yılın Gazetecisi Ödülü’nü kazanmıştır. Evreni Yutan Çocuk, ilk kitabıdır.

Yazar, Evreni Yutan Çocuk kitabı ile 2019 Indie Book Yılın En İyi Kitabı Ödülü’nü ve En İyi İlk Roman Ödülü’nü; 2019 MUD Literary Ödülü’nü; 2019 ABIAs (Australian Book Industry Ödülleri) Yılın En İyi Kitabı, Yılın En İyi Edebi Kurgusu ve Yılın En İyi Sesli Kitabı Ödülü’nü; Matt Richell En İyi Yeni Yazar Ödülü’nü kazanmıştır. Ayrıca NSW Premier’s Literary Ödüllerinde finalisttir ve Miles Franklin Literary Ödüllerinde de yarı finalisttir.

“Eğlenceli, dokunaklı, gerçekçi… muhteşem”

- Better Reading

“Uzun zamandır okuduğum en iyi Avustralya romanı”

- Sydney Morning Herald

“Sıra dışı ve nefis bir anlatım”

- The Guardian

“Mükemmel bir hikaye”

- Adelaide Advertiser

“Tek kelimeyle mükemmel… Evreni Yutan Çocuk, Trent Dalton’ın Avustralya edebiyatı için gerçek bir hazine olduğunu doğruluyor”

- Annabel Crabb

“Harika bir çıkış romanı! Evreni Yutan Çocuk, bu yıl okuduğum SIRA DIŞI kitaplar listesinde zirveye yerleşti.”

- Carolyn

“Uzun zamandır okuduğum en zekice, en eğlenceli, en duygusal, en KOMİK, en sıra dışı ve en muhteşem kitap!”

- Lea

“Eğer bu yıl sadece bir kitap okumanız gerekirse, o kitap bu olmalı. ÇOK ZEKİCE, uzun zamandır okuduğum en iyi kitap. Güzel yazılmış, gerçek bir hikâye.”

- David

“Bu kitap fazla güzel. Zengin, dokunaklı ve bazen de çok komik.”

- Anna

“Kalbimde Bell kardeşler için sonsuza kadar ayrılmış bir yer olacak. Bu muhteşem kitabı nasıl yorumlayabilirim ki? Adaletli olabileceğimi sanmıyorum. Beni, baştan sona çok duygulandırdı. Tek kelimeyle şahane.”

- Kirsty

“Uzun zamandır okuduğum en inanılmaz, en yaratıcı ve en şiirsel kitap. Muhteşem bir hikaye. sevgiyi ve aileyi yeniden tanımlıyor.”

- Kerry

“Büyüleyici, nefes kesici, kalp durduran, mükemmel bir hikaye.”

- Debbie

“Yılın en iyi romanlarından biri. Evreni Yutan Çocuk, kesinlikle müthiş… Bir Avustralya klasiği olmaya aday.”

- Rob

“İnanılmaz, büyüleyici, muhteşem! Karşınızda yılın kitabı. Trent Dalton’ın Evreni Yutan Çocuk’u tüm ödülleri hak ediyor. Hüzünlü, komik, acımasız ve ruhu şenlendiriyor. Her saniyesinde hayran kaldım. 2018’in okunması gerekenlerinden!”

- Alex

“İnanılmaz bir kitap. Bu kitabı ilk kez okuma zevkine sahip olan herkesi çok kıskanıyorum.”

- Debbie

“Evreni Yutan Çocuk’a bayıldım. Muhteşem, büyüleyici,ürkütücü .”

- Peter

“Sanırım Evreni Yutan Çocuk benim için tüm zamanların favori kitabı oldu. Bu muhteşem hikaye için teşekkürler Trent (ve Eli). Şimdi bitkin, ilhamlı, kalbi kırık ve boyun eğmiş hissediyorum. Uzanmaya ihtiyacım var.”

- Larry

“Göz alıcı, tuhaf, büyüleyici, destansı… Birinin insanlığa olan inancını garip ve mistik bir yolla yeniliyor. Büyük bir başarı.”

- John

“Trent Dalton’ın çıkış romanı Evreni Yutan Çocuk’la ilgili duyduğunuz her şey kesinlikle doğru. Kaliteli bir yazım ve anlatım. Uzun zamandır okuduğum en iyi Avustralya kurgusu. Tek kelimeyle harika.”

- Amy

“Evreni Yutan Çocuk’u yeni bitirdim. 2018’in en iyi kitabı. Aslında tüm zamanların en iyi 5 (muhtemelen 3) kitabından biri. Çok etkileyici!”

- Jason

“Evreni Yutan Çocuk olağanüstü. Dokunaklı, büyüleyici ve şimdiye kadar okuduğum hiçbir şeye benzemiyor.”

- Alexandra

“Evreni Yutan Çocuk’u yeni bitirdim. Hiçbir kitap beni böyle etkilemedi. İnanılmaz.”

- Claudia

“İlk on sayfada sizi güldürmeyi ve ağlatmayı başarmak çok iyi bir başlangıç demektir. Evreni Yutan Çocuk, Avusturalya klasiği olma yolunda.”

- Hannah

“Evreni Yutan Çocuk’u yeni bitirdim. Şahane bir kitap. Acımasız, komik ve dokunaklı olma arasında büyüleyici bir denge kurmuş. Koşup alın, yürümeyin.”

- Susan

“Sevdim demenin uygun bir ifade olduğunu sanmıyorum. Bu kitap kalbime, aklıma, ruhuma tırmandı ve oraya yerleşti demek daha doğru olur.”

- Shahedah

“Dinamik, sürükleyici, şiirsel bir şekilde renkli karakterlerle dolu ve oldukça ilgi çekici bir hikaye. Bana John Irving ve Haruki Murakami’yi hatırlattı ve hayata biraz Avustralya ve biraz da eşsiz bir bakış açısıyla bakmamı sağladı.”

- Sebastian

“Bu kitaba hayran olmamak elde değil. Kendimi o kadar kaptırdım ki, sayfalara yüksek sesle tepkiler göstermeye başladım. Ve o yazım şekli yok mu… Bir roman dilinin kitabı elimden düşürmemeye sebep olması sık yaşanan bir şey değildir.”

- Hollie

“Ne güzel ve büyüleyici bir hikaye! Ne kadar tavsiye etsem az. Yazar, Tim Winton ve Peter Temple gibi büyük Avustralya yazarlarının arasında yerini aldı.”

- Evelyn

“Bu yılki favori kitabım.”

- Lyndall

“Gerçekten sıradışı. Her şey, henüz başlangıçta bile dolu ve tutkulu hissettiriyor. Bu kitap hakkında aylarca arkadaşlarımın başını şişireceğim.”

- Joshua

“Yılın en iyi kitabı. Cesaret, azim, aile ile dolu. Keşke verecek daha fazla puan olsa.”

- Jen

“Vay canına. Kitabı büyük bir adrenalin ve merakla okudum ve tüylerim diken diken olmuş bir şekilde bitirdim. Muhteşem.”

- Anna

“Kitap dediğin böyle olur işte. Gerçek bir yapıt. Eli Bell artık yeni favori karakterim.”

- Jackson

“Vay canına! Aklımı aldı. Kesinlikle bayıldım.”

- Michelle

“Evreni Yutan Çocuk, çok güzel yazılmış. Kitap Hırsızı ve Süper İyi Günler kitaplarını sevenler için muhteşem bir öneri. Yazar tüm ruhunu kitabın içine dökmüş, çok belli oluyor.”

- Chris

“Evreni Yutan Çocuk’u yeni bitirdim ve okuduğum en iyi kitaplardan biri kesinlikle. Detayları, gözlemleri, empatileri ve koşulsuz sevgisi ile muhteşem bir yazım olmuş.”

- Catherine

“Elimden bırakamadım. Harika bir hikaye.”

- Sophie

“Edebi bir şahaser.”

- Sally

(Tanıtım Bülteninden)
496 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
Avustralya, Brisbane'de geçiyor hikayemiz. Kahramanımız Eli Bell'in babası kayıp, Abisi August geçirdiği bir kaza nedeniyle konuşmuyor. Annesi uyuşturucu bağımlısı, üvey babası uyuşturucu satıcısı ve abisi ile ona bakıcılık yapan Slim azılı bir suçlu. Zor bir hayat Eli'nin ki. Fakat onun hayalleri var. Yaşayacağı yere dair, yapmak istediği işe dair. Beraber olmak istediği kadına dair. Pek çok hayale sahip.

Eli çevresinde ki tüm yaşananlara ve kötülüklere rağmen iyi bir insan olmanın ne demek olduğunu çözmeye, çevresinde birlikte olduğu insanların iyi yönlerini görmeye de çalışıyor. Bir de Tytus Broz var. Brisbane'nin efsanevi uyuşturucu satıcısı ve Eli'nin hayallerinin karşısına çıkan en büyük engel.

Eli üvey babası Tytus tarafından ortadan yok edilince ve annesi hapse düşünce kayıp bildiği alkolik babası ile yaşamak zorunda kalıyor. Annesi için cezaevine kaçak giriyor. En nihayetinde ise hayallerinin peşine düşüyor.

Acıların ve suçluların ortasında umudun, kardeşliğin, gerçek aşkın ne demek olduğunu okuyoruz. İnandığımız zaman hiç bir şeyin imkansız olmadığını Eli'nin yaşamında görüyoruz. Film tadında şahane bir kitap okumak isteyenlere tavsiyemdir.
496 syf.
·12 günde·Beğendi·10/10
"Sonun ölmüş mavi bir çalıkuşununki gibi."

Bu yıl okuduğum enn güzel kitap olan Evreni Yutan Çocuk, bu cümle ile başlıyor. 12 yaşındaki Eli Bell'in en yakın arkadaşı ve aynı zamanda eski bir suçlu olan Slim Halliday
ona araba kullanmayı öğretirken, abisi August sağ işaret parmağıyla, havaya durmadan bu cümleyi yazıyor.

Sonun. Ölmüş. Mavi. Bir. Çalıkuşununki. Gibi.
Havaya yazı yazan çocuk.

Daha ilk satırlardan merak uyandıran, akıcı ve eğlenceli bir dille yazılmış bu hikaye Eli Bell'in ağzından ve onun detaylı bakış açısından dile getiriliyor. Arka kapak tanıtımında yer aldığı üzere Eli Bell'in annesi uyuşturucu bağımlısı ve üvey babası Lyle ise uyuşturucu satıcısı. (Üvey baba, kelime itibariyle kötü bir çağrışım yapsa da Lyle, Eli'nin gerçekten sevdiği biri. ) Hikayenin asıl başlangıç noktası ise Lyle'ın adına çalıştığı Barisbane'in büyük uyuşturucu satıcısı Tytus Broz'u kandırması ve bunun ortaya çıkması. Sonrasında yaşanan kötü olaylar ve Lyle'ın ortadan yok olması ile Eli içten içe Tytus Broz'dan intikam almak ve onun aslında nasıl biri olduğunu herkese göstermek istiyor ancak bunu nasıl yapabileceğini bilmiyor. Ve bir suç yazarı olma hayalleri peşinde ilerlerken akış onu bir şekilde Tytus Broz ile tekrar karşı kaşıya getiriyor. Ve kitabın başındaki cümle tahmin edildiği üzere burada anlam kazanıyor.
Sonun ölmüş mavi bir çalıkuşununki gibi. Peki sizce kimin sonu? Eli Bell mi, Tytus Broz mu ?
....
Tabi buraya gelene kadar Eli ile birlikte, insanları kötü insan olmaya iten sebepleri sorguluyor ve bir insanı iyi yapan şeyin ne olduğunu da düşünüyorsunuz.

Kitap kesinlikle arka kapak yazısından ve yazdığım incelemeden çok çok daha fazlası ve başladığı cümle ile olan bağlantısı bence çok etkileyici. Eli Bell her zaman sevgi ve şefkatle hatırlayacağım bir karakter. Abisi August ise bambaşka bir konu... Okumanızı kesinlikle tavsiye ederim. İnsana farklı bakış açıları katıyor ve ilham veriyor.
-İgrenç değil mi?
-Ne?
-Iyi adamlarla çevrili bir şekilde büyüdüğünü düşünürken kötü adamlarla yaşıyor olmak.
Trent Dalton
Sayfa 63 - Salon yayınları
.. Hayat, birçok boyutta yaşanmıştır. Hayat birçok bakış açısıyla yaşanmıştır. Birçok kişinin oturduğu yuvarlak masadaki bir an, birçok farklı bakış açısını içerir. Bu zamanlarda, zaman sadece ilerlemekle kalmaz, yanlara doğru hareket eder, sonsuz bakış açılarına uyum sağlayabilmek için genişleyebilir ve tüm bu bakış açılarını toplarsanız, tek bir an içinde sonsuzluğa yakın bir şeye sahip olabilirsiniz. Ya da onun gibi bir şey.
Trent Dalton
Sayfa 117 - Salon Yayınları
Son zamanlarda düşünüyorum da Alex , dünyadaki her sorunun, işlenen her suçun başlangıç noktası birilerinin babası olabilir. Soygunların, tecavüzlerin, terörizmin. Kabil'in Habil'i öldürmesi, Karındeşene Jack olayı... hepsi babalarda bitiyor. Belki annelerde de bilemiyorum, ama bu dünyada ilk önce boktan bir babanın kızı olmayan boktan bir anne yok.
Trent Dalton
Sayfa 90 - Salon yayınları
"Gözlerimin içine bakıyor ve beni anlamaya çalışıyor. Anlıyor da sanırım. Nefes alıp veriyor. Çünkü insanlar böyle yapar. Nefes alır veririz. Ve düşünürüz. Ama sinirleniriz de. Çok üzülürüz ve çok sinirleniriz."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Evreni Yutan Çocuk
Baskı tarihi:
Haziran 2019
Sayfa sayısı:
496
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786057879196
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Salon Yayınları
Brisbane, 1985: Kayıp bir baba, dilsiz bir abi, bağımlı bir anne, uyuşturucu satıcısı bir üvey baba ve çocuk bakıcılığı yapan adı çıkmış bir suçlu. Eli Bell’in hayatı şimdiden oldukça karışık. Kalbini takip etmeye ve iyi bir adam olmanın ne demek olduğunu anlamaya çalışıyor, fakat kaderi yoluna engeller koymaya devam ediyor. Brisbane’in efsanevi uyuşturucu satıcısı Tytus Broz o engellerden sadece biri.

Eli’ın hayatı artık daha da ciddileşiyor: Hatırlayamadığı babasıyla buluşacak, annesini kurtarmak için Noel’de Boggo Road Hapishanesi’ne zorla girecek, dünyasını alt üst eden suçlularla yüzleşecek ve rüyalarındaki kıza âşık olacak.

Kardeşliğin, gerçek aşkın ve alışılmadık bir arkadaşlığın hikâyesi Evreni Yutan Çocuk, bu yıl okuyacağınız en yürek parçalayıcı, en keyifli ve en canlandırıcı roman olacak.

Trent Dalton, The Weekend Australian Dergisi için çalışan bir yazar ve The Courier-Mail’in eski editör yardımcısıdır... Gazetecilik alanında iki kez Walkley Üstün Başarı Ödülü, NSW Gazeteciliği alanında üç kez Kennedy Üstün Başarı Ödülü ve Ulusal Haber Ödülleri’nde dört kez Yılın Gazetecisi Ödülü’nü kazanmıştır. Evreni Yutan Çocuk, ilk kitabıdır.

Yazar, Evreni Yutan Çocuk kitabı ile 2019 Indie Book Yılın En İyi Kitabı Ödülü’nü ve En İyi İlk Roman Ödülü’nü; 2019 MUD Literary Ödülü’nü; 2019 ABIAs (Australian Book Industry Ödülleri) Yılın En İyi Kitabı, Yılın En İyi Edebi Kurgusu ve Yılın En İyi Sesli Kitabı Ödülü’nü; Matt Richell En İyi Yeni Yazar Ödülü’nü kazanmıştır. Ayrıca NSW Premier’s Literary Ödüllerinde finalisttir ve Miles Franklin Literary Ödüllerinde de yarı finalisttir.

“Eğlenceli, dokunaklı, gerçekçi… muhteşem”

- Better Reading

“Uzun zamandır okuduğum en iyi Avustralya romanı”

- Sydney Morning Herald

“Sıra dışı ve nefis bir anlatım”

- The Guardian

“Mükemmel bir hikaye”

- Adelaide Advertiser

“Tek kelimeyle mükemmel… Evreni Yutan Çocuk, Trent Dalton’ın Avustralya edebiyatı için gerçek bir hazine olduğunu doğruluyor”

- Annabel Crabb

“Harika bir çıkış romanı! Evreni Yutan Çocuk, bu yıl okuduğum SIRA DIŞI kitaplar listesinde zirveye yerleşti.”

- Carolyn

“Uzun zamandır okuduğum en zekice, en eğlenceli, en duygusal, en KOMİK, en sıra dışı ve en muhteşem kitap!”

- Lea

“Eğer bu yıl sadece bir kitap okumanız gerekirse, o kitap bu olmalı. ÇOK ZEKİCE, uzun zamandır okuduğum en iyi kitap. Güzel yazılmış, gerçek bir hikâye.”

- David

“Bu kitap fazla güzel. Zengin, dokunaklı ve bazen de çok komik.”

- Anna

“Kalbimde Bell kardeşler için sonsuza kadar ayrılmış bir yer olacak. Bu muhteşem kitabı nasıl yorumlayabilirim ki? Adaletli olabileceğimi sanmıyorum. Beni, baştan sona çok duygulandırdı. Tek kelimeyle şahane.”

- Kirsty

“Uzun zamandır okuduğum en inanılmaz, en yaratıcı ve en şiirsel kitap. Muhteşem bir hikaye. sevgiyi ve aileyi yeniden tanımlıyor.”

- Kerry

“Büyüleyici, nefes kesici, kalp durduran, mükemmel bir hikaye.”

- Debbie

“Yılın en iyi romanlarından biri. Evreni Yutan Çocuk, kesinlikle müthiş… Bir Avustralya klasiği olmaya aday.”

- Rob

“İnanılmaz, büyüleyici, muhteşem! Karşınızda yılın kitabı. Trent Dalton’ın Evreni Yutan Çocuk’u tüm ödülleri hak ediyor. Hüzünlü, komik, acımasız ve ruhu şenlendiriyor. Her saniyesinde hayran kaldım. 2018’in okunması gerekenlerinden!”

- Alex

“İnanılmaz bir kitap. Bu kitabı ilk kez okuma zevkine sahip olan herkesi çok kıskanıyorum.”

- Debbie

“Evreni Yutan Çocuk’a bayıldım. Muhteşem, büyüleyici,ürkütücü .”

- Peter

“Sanırım Evreni Yutan Çocuk benim için tüm zamanların favori kitabı oldu. Bu muhteşem hikaye için teşekkürler Trent (ve Eli). Şimdi bitkin, ilhamlı, kalbi kırık ve boyun eğmiş hissediyorum. Uzanmaya ihtiyacım var.”

- Larry

“Göz alıcı, tuhaf, büyüleyici, destansı… Birinin insanlığa olan inancını garip ve mistik bir yolla yeniliyor. Büyük bir başarı.”

- John

“Trent Dalton’ın çıkış romanı Evreni Yutan Çocuk’la ilgili duyduğunuz her şey kesinlikle doğru. Kaliteli bir yazım ve anlatım. Uzun zamandır okuduğum en iyi Avustralya kurgusu. Tek kelimeyle harika.”

- Amy

“Evreni Yutan Çocuk’u yeni bitirdim. 2018’in en iyi kitabı. Aslında tüm zamanların en iyi 5 (muhtemelen 3) kitabından biri. Çok etkileyici!”

- Jason

“Evreni Yutan Çocuk olağanüstü. Dokunaklı, büyüleyici ve şimdiye kadar okuduğum hiçbir şeye benzemiyor.”

- Alexandra

“Evreni Yutan Çocuk’u yeni bitirdim. Hiçbir kitap beni böyle etkilemedi. İnanılmaz.”

- Claudia

“İlk on sayfada sizi güldürmeyi ve ağlatmayı başarmak çok iyi bir başlangıç demektir. Evreni Yutan Çocuk, Avusturalya klasiği olma yolunda.”

- Hannah

“Evreni Yutan Çocuk’u yeni bitirdim. Şahane bir kitap. Acımasız, komik ve dokunaklı olma arasında büyüleyici bir denge kurmuş. Koşup alın, yürümeyin.”

- Susan

“Sevdim demenin uygun bir ifade olduğunu sanmıyorum. Bu kitap kalbime, aklıma, ruhuma tırmandı ve oraya yerleşti demek daha doğru olur.”

- Shahedah

“Dinamik, sürükleyici, şiirsel bir şekilde renkli karakterlerle dolu ve oldukça ilgi çekici bir hikaye. Bana John Irving ve Haruki Murakami’yi hatırlattı ve hayata biraz Avustralya ve biraz da eşsiz bir bakış açısıyla bakmamı sağladı.”

- Sebastian

“Bu kitaba hayran olmamak elde değil. Kendimi o kadar kaptırdım ki, sayfalara yüksek sesle tepkiler göstermeye başladım. Ve o yazım şekli yok mu… Bir roman dilinin kitabı elimden düşürmemeye sebep olması sık yaşanan bir şey değildir.”

- Hollie

“Ne güzel ve büyüleyici bir hikaye! Ne kadar tavsiye etsem az. Yazar, Tim Winton ve Peter Temple gibi büyük Avustralya yazarlarının arasında yerini aldı.”

- Evelyn

“Bu yılki favori kitabım.”

- Lyndall

“Gerçekten sıradışı. Her şey, henüz başlangıçta bile dolu ve tutkulu hissettiriyor. Bu kitap hakkında aylarca arkadaşlarımın başını şişireceğim.”

- Joshua

“Yılın en iyi kitabı. Cesaret, azim, aile ile dolu. Keşke verecek daha fazla puan olsa.”

- Jen

“Vay canına. Kitabı büyük bir adrenalin ve merakla okudum ve tüylerim diken diken olmuş bir şekilde bitirdim. Muhteşem.”

- Anna

“Kitap dediğin böyle olur işte. Gerçek bir yapıt. Eli Bell artık yeni favori karakterim.”

- Jackson

“Vay canına! Aklımı aldı. Kesinlikle bayıldım.”

- Michelle

“Evreni Yutan Çocuk, çok güzel yazılmış. Kitap Hırsızı ve Süper İyi Günler kitaplarını sevenler için muhteşem bir öneri. Yazar tüm ruhunu kitabın içine dökmüş, çok belli oluyor.”

- Chris

“Evreni Yutan Çocuk’u yeni bitirdim ve okuduğum en iyi kitaplardan biri kesinlikle. Detayları, gözlemleri, empatileri ve koşulsuz sevgisi ile muhteşem bir yazım olmuş.”

- Catherine

“Elimden bırakamadım. Harika bir hikaye.”

- Sophie

“Edebi bir şahaser.”

- Sally

(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 7 okur

  • Ayşe ÇAKIR
  • Berrin Ataman
  • Berhan Gezer
  • Erdal Hellaçoğlu
  • @kahve_kitap_aski
  • Ceyda Aksoy
  • İlay Yüksel

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%20 (1)
9
%60 (3)
8
%20 (1)
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0