Evrensel Eşit - Kuyruklu Canlı 2 Kader Çarkının Gizemleri

7,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
374 gösterim
İnsan davranışlarının anlaşılması için "alt beyin", "üst beyin" kavramlarını kullanan Nusret Kaya, ana rahminde "beyin ve kuyruğu"nun yani omuriliğin oluştuğu andan itibaren "evrensel eşit kuyruklu canlı" adını verdiği asıl canlının ortaya çıktığını ve ceninin o andan itibaren olumlu ve olumsuz kayıtlar almaya başladığını söylüyor. Alt beynin aldığı olumsuz kayıtların anlaşılmasının sadece davranış bozuklukları ile psikolojik sorunların değil, "evrensel eşitliği" bozan toplumsal sorunların aşılması için de ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.
Ana rahmindeyken birikmeye başlayan olumsuz kayıtların anlaşılması için kullanılabilecek en yararlı aracın alt beyin rüyaları olduğunu söyleyen Nusret Kaya, yaklaşık otuz yıldır danışanlarıyla rüya analizi ağırlıklı çalışmalarını sürdürüyor. Rüya dilinin binlerce yıllık insanlık tarihinde oluşan evrensel sembolleri içerdiği gerçeğinden hareketle de, uygarlık tarihinin en eski ürünleri olan mitler, efsaneler, inisiyeler, kadim bilgiler ve kutsal kitaplarda bu dilin izlerini sürüyor.

İnsan, toplum ve davranışlarını anlamak için yazar "Evrensel Eşit Kuyruklu Canlı" adını verdiği çok ciltli çalışmasının elinizdeki 2. cildinde de ağırlıklı olarak Kur'an üzerindeki analizlerini, psikoloji bilimi ve rüya analizi çalışmalarının getirdiği farklı bakış açısıyla geliştirmeye devam ediyor.

Kader Çarkının Gizemleri bölümündeyse ön Türk uygarlığı, kadim Çin bilgeliği ve Tibet yaşam çarkından yararlanarak birey olarak yaşamı anlamak için kutsal kitapların mesajlarının, nasıl kullanılacağına ilişkin ilginç bir deneme yapıyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2011
 • Sayfa Sayısı:
  352
 • ISBN:
  9786056152986
 • Yayınevi:
  Abis Yayıncılık
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 2 Alıntı

Mirza Toprakoğlu 
07 Şub 17:24 · Kitabı okudu · 7/10 puan

...İblis isyandan,tevbe ve kurtuluşu düşünmeyip zillet içinde hayat hırsıyla ilgili olan bu istek ve duasında,Adem'in hemen tevbeye acele edip bağışlanma ve rahmet istek ve duasıyla kıyaslanınca ,aradaki farkın (ateş-toprak)ne kadar önemli olduğu anlaşılır...

Evrensel Eşit - Kuyruklu Canlı 2, Nusret Kaya (Sayfa 142)Evrensel Eşit - Kuyruklu Canlı 2, Nusret Kaya (Sayfa 142)
Mirza Toprakoğlu 
 07 Şub 17:51 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Tarihte avcı ve etobur toplumların saldırganlığı ile tarımı keşfetmiş toplumların barışseverliği meşhurdur.Belkide çağdaşlaştıkça etoburların sayısı süratle azalacak,daha çok et yemek için daha çok para kazanma hırsı ortadan kalkacak,et yedikçe daha çok küspe dolan bağırsakların alış veriş hırsları ,süsleri püsleri,şan şöhret düşkünlükleri azalacaktır...

Evrensel Eşit - Kuyruklu Canlı 2, Nusret Kaya (Sayfa 218 - undefined)Evrensel Eşit - Kuyruklu Canlı 2, Nusret Kaya (Sayfa 218 - undefined)