Ey İnsan

10,0/10  (1 Oy) · 
7 okunma  · 
1 beğeni  · 
455 gösterim
Hz. Pirlerin dilinden Yasin sûresi tefsîri.

Kurân-ı Kerîmin içinde herhalde en çok okunan surelerden biri Yasin Sûresidir. Genellikle Arapça bilmediğimiz ve Türkçeye çevrilmiş metinlerden de derinine inemediğimiz Kurân-ı Kerîm, raflarda durmak veya anlamadan okumak için değil, okumak, anlamak, tefekkür etmek ve hayatımıza uygulamak için tebliğ edilmiştir.

Yasin Suresinin zahirî ve batınî mânâlarını içinde barındıran "Ey İnsan", büyük mutasavvıfların (Ahmed er-Rifâî, Abdülkâdir Geylâni, Hz. Mevlânâ, Sultan Veled, Niyâzi Mısrî, İbn-i Arabî, Kenân er-Rifâî, Cîlî v.b.) anlatımlarıyla derinin de derinine inen, Hz. Mevlânânın dediği gibi "İçin içi" olarak niteleyebileceğimiz, hakîkat sırlarının üzerindeki perdeleri kaldıran çok değerli bir eserdir. Cemâlnur Sargut Hanımefendinin günümüz tasavvuf anlayışı ile derlenmiş ve okurlarımızın hizmetine sunulmuştur.

Yasin Sûresini bir de Hz. Pirlerin yorumlarıyla okumak ümid ediyoruz ki bizleri daha aydınlık ve huzurlu yarınlara taşıyacaktır.

Amacımız dinin cevizin kabuğu gibi görünen zâhirî yüzünü aralayıp, derinliklerine inerek lezzetli olan öze ulaşabilmektir. Allah en büyük yardımcı ve dosttur.
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2008
 • Sayfa Sayısı:
  568
 • ISBN:
  9786050013009
 • Yayınevi:
  Nefes Yayıncılık
 • Kitabın Türü: