Eylül Çıkmazı

7,6/10  (12 Oy) · 
25 okunma  · 
10 beğeni  · 
567 gösterim
Nefes nefese bir ilk bakış...
Tehlikeli bir yakınlaşma...
Kalplere düşen tutkulu bir aşk...

Sakin hayatı bir gecede beklenmedik bir hızla değişen Eylül için aşk, mavi gözlerinde tehlikeler barındıran ve aynı zamanda ona tutkuyu vadeden adamdan ibaretti.

Ölümü her an ensesinde hisseden Poyraz, siyah parıltıların dans ettiği kuytu yeşilliklerle buluştuğunda, artık her şey için çok geçti. Direnmeye çalışsa da benliğine usulca sızan aşk, tüm savunmasını paramparça etti.

Zaman ilerledikçe gün yüzüne çıkan tehlikeler, bir nefes kadar yakınlarında dolaşırken, iki âşık zorlu bir sınava tutulacaktı...

Poyraz, en büyük korkusuyla yüzleştiğinde,
Verdiği sözleri yerine getirebilecek ve eylül'ü hayatta tutmayı başarabilecek miydi?
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2016
 • Sayfa Sayısı:
  512
 • ISBN:
  9786059232555
 • Yayınevi:
  Ephesus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Esin Aykan 
 13 Oca 2017 · 8/10 puan

2016'nın son kitabıydı benim için..Gerek kurgusu gerek karakterleri yönüyle güzeldi.Eylül ve Poyraz'ın adım adım evliliğe giden hikâyesi anlatılıyor.Babasını kaybettikten sonra annesi evlenen Eylül, hayatını kurmuştur ve arkadaşı Jülide'yle yaşamaya başlamıştır. Jülide tıp öğrencisi, çılgın, karşı tarafa laf geçirme işlevini layığıyla yerine getirmeyi başaran biridir. Eylül ise pastane sahibidir.Bir akşam arkadaşlarıyla beraber çıktığı yemeğin sonunda arabasıyla ters yöne girmesiyle karşısına çıkan arabayla burun buruna gelmiş ve fren yapmak zorunda kalmıştır.Şaşkınlıktan karşı tarafa yol veremeyen Eylül biri tarafından arabadan indirilir ve de arabasının kenara çekilmesinden sonra kendisini fren yapmasına sebep olan arabanın içinde bulur.Menderes VARDAR tarafından o anda serbest kalamayan Eylül birkaç gün bu gizemli adamların evine misafir olur.Yer yer düşündüren ve de aşkı iliklere kadar hissettiren bir kitap, seveceğinizi düşünüyorum..Eylül SOLMAZ ve Poyraz SOYGÜDER'le sevecek ve oluşan gergin anları, gizemi aynı anda hissedeceksiniz..

Sevgi Sertel 
17 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 9/10 puan

Ve serimizin ilk kitabı “Eylül Çıkmazı” bitti.

Ana karakterimiz Eylül hayatta pozitif bakan, neşeli, keyifli ve mutlu bir genç kızımız. Ev arkadaşı ve en yakın arkadaşı Julide ile yaşıyor. Minik bir pastanesi var ve orada yaptığı börekler, pastalar ve kurabiyeleri ile çok mutlu.
Julide ise tıp öğrencisi, çenesi baya düşük ve çok eylenceli bir kızımız. Bu kitap da onun diyaloglarına bayıldım :)

Diğer ana karakterimiz ise Poyraz.
Poyraz, Menderes ve Uras 3 ortak ve pırlanta üzerine takı tasarımı ile uğraşıyorlar. Çok tehlikeli bir hayatları var. Poyraz yıllar öncesinde yaşadığı bir olaydan sonra, kalbini kadınlara kapamış, buzdolabı niteliğinde tam bir öküz :) ilk başlarda kendisine cidden çok sinirlendim...

Bir akşam Poyraz ve adamları silahlı saldırıya uğruyor ve tesadüfen o yolldan arabası ile geçen Eylül olayın tamda ortasında kalıveriyor :)

Poyraz yaralı ve Eylül olaya şahit olduğu için adamlar onuda yanlarına alıp evlerinde misafir ediyorlar ( zorlu misafirlik) :)

Sonrasında gelişen başka olaylar, Julidenin de zorunlu o eve getirilmesi ile hikayemiz başlıyor :)

Poyrazın adamlarından Harun ile Julide arasında geçen çekişme, atışmalara bayıldım diyebilirim. İnanılmaz eylenceliydi :)

Poyraz ve Eylül arasında ise yaşanan gelgitler, kıskançlıklari dile gelemeyen çekim...

Poyrazı adım adım takip eden tehlike....

Ağır abilerden Menderese de es geçemeyeceğim, bir sonraki kitabında Menderesin hikayesi varmış :) ilk fırsata alıp okuyacağım.

Ve ortaklardan deli dolu çapkın Uras :) sanırım onuda 3. Kitabında okuyacağız.

Ben yine çok severek, çok keyif alarak okudum. Bu seferki kitabında aşkın yanı sıra, heyecan, atraksiyon ve eylence de bolca vardı :)

Herkese tavsiye ediyorum.

Sevgili Aslı Karabulut kalemine yüreğine sağlık...

Elif dereli 
 14 Tem 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 8/10 puan

Eylül Çıkmazı #okudumbitti
Kendi butik pastanesini işleten Eylül. Güçlü hayat dolu bir genç kız.
Despot, baskın, aşırı korumacı az birazdan fazlada odun bir Poyraz.
Hal böyle olunca olaylar olaylar. Poyraz ile Eylül bu olayların içinde tanışıyorlar ama poyrazın menderesi kıskanması yokmu muhteşem. Mendereste adam hani yani. bol aksiyon harika bir kitap. Aksiyon sevenler burda mı acaba hadi bekleme yapmayın hemen okuyun yazarımız @asli.karabulut yüreğine kalemine sağlık. Ve teşekkürler @ephesusyayinlari

Meryem Özalp 
30 Mar 2017 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Bir Aslı Karabulut klasiği daha.. Poyraz ve Eylül iki tutkulu aşık.. Poyraz iş adamı tabi tehlikeli bi havası da var. Peşini bırakmayan tehlikeleri de.. Eylül ise hiç de saf masum bi kız deil. Yani karakter olark guçlu dişli kızlardandı. Poyraz zamannda yaşadığı bi olaydan dolayı Eylul den uzak durmaya çalışsa da Eylül işini hiç kolaylaştırmıyor. Ve sonunda kacinilmaz olan gerceklesiyor.. Esasların yaninda bir de hikaye de çatlak Jülide vardı. Eylul'un arkadaşi. Onla Harun'u okumakta çok eğlenceli idi. Keske hep olsalardi dedim. Neyse guzel bi kitapti okuyunuz ve de okutunuz ;)

Kitaptan 3 Alıntı

Merve Karbuğa 
28 Şub 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

"-Umarım seni rahat ettirebilmişizdir."
"+Hiç şüpheniz olmasın. Çok güzel ağırlandım. Yine gelmek isterim, eğer benden bıkmadıysanız? Tabii bir sonraki geliş sebebimiz hayırlı olur inşallah."

Eylül Çıkmazı, Aslı Karabulut (Sayfa 323)Eylül Çıkmazı, Aslı Karabulut (Sayfa 323)

Saçma gelebilir ama...Beni öptüğün için birbirimize ait olduğumuzu düşünmüştüm.Sonra sen hep uzak durdun benden.Ben adım attıkça kaçtın.

Eylül Çıkmazı, Aslı KarabulutEylül Çıkmazı, Aslı Karabulut

Ona nasıl kapıldıysa nasıl bu kadar kaybolduysa o mavi gözlerde,onun o günaha davet eden bakışlarının tenindeki istilasına nasıl tutsak olduysa,arkasını dönüp de gidemiyordu.

Eylül Çıkmazı, Aslı KarabulutEylül Çıkmazı, Aslı Karabulut