Eyvah! İş Görüşmesi Başaraılı Bir İş Görüşmesi İçin Rehberiniz

7,6/10  (7 Oy) · 
28 okunma  · 
5 beğeni  · 
945 gösterim
Ahmet Şerif İzgören ve Hakan Yaman'ın engin mesleki deneyimlerinin ürünü, mükemmel bir mülakat rehberi olan Eyvah! İş Görüşmesi Elma Yayınevi'nden çıktı!

Diyelim ki iş görüşmelerinde çok iyisiniz. Her yanıt mükemmel, performansınız da bir harika, peki görüşmesini yaptığınız iş size uygun mu? İş görüşmelerinde sorulan sorulara verilecek yanıtları düşünmeden önce kendinize bazı sorular soruyor olmalısınız: "Benim yeteneklerim nelerdir?", "Nasıl bir işte mutlu olurum?" ve "Nasıl bir kariyer istiyorum?"

Eyvah! İş Görüşmesi, sadece iş görüşmelerindeki performansınızı artırmayı değil, daha yüksek profesyonel standartlara ulaşmanızı hedefleyen bir kitap. İş hayatında karşılaşabileceğiniz zorlu durumlarda neler yapabileceğinizi, sizin için doğru olan işi nasıl tespit edeceğinizi anlatıyor. Hem de okuyabileceğiz en samimi ve nükteli yaklaşımla.

Hakan Yaman ve Ahmet Şerif İzgören'in engin deneyimlerinin bir ürünü olan bu kitapta ayrıca, 180 iş görüşmesi sorusu ve bunlara verilebilecek en doğru yanıtları da bulacaksınız.

Çok uzun bir hayat değil dostlarım ve ömrünüzün yarısı neredeyse işinizde geçecek. Gerçekten isteyerek, mutlulukla ve keyif alarak yapacağınız ve yeteneklerinizi katacağınız bir iş seçin. Gerisi çatır çatır gelir. Picasso'nun doktor, Einstein'ın muhasebeci, Mimar Sinan'ın manav olduğunu düşünün, neler kaybederdi dünya.
-Ahmet Şerif İzgören-
(Tanıtım Bülteninden)
Hüseyin Öz 
31 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 28 günde · 8/10 puan

Günümüz Türkiye'sinde en önemli sorunlardan biriside malum işsizlik. Bir çoğumuz ÜNİVERSİTELER bitirsek de istediğimiz kriterlerde işlere büyük referanslarımız olmadan giremiyoruz ve sonunda istemediğimiz işleri yapmak zorunda kalıyoruz. Bu kitap hem yeteneklerimizin hangi işe yatkın olduğuna belirlememiz de yardımcı oluyor, hem de iş görüşmelerinde nelere dikkat etmeliyiz? nasıl hazırlanmalıyız? gibi soruların cevaplarını vererek iş görüşmelerindeki şansımızı artırıyor.