Adı:
Fadiş
Baskı tarihi:
1978
Sayfa sayısı:
329
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Milliyet Yayınları
Baskılar:
Fadiş
Fadiş
160 syf.
·9/10
En çok da anne babalar okumalı bu kitabı. Hani derler ya ; bir yuva yıkıldığında olan çocuğa olur diye . İşte kitap tam da bunu anlatıyor. Anne babası ayrılmış, masum bir kız çocuğunun hikayesi bu. Ekmeğin suya ihtiyacı olduğu kadar, Fadiş’in de sevgiye olan ihtiyacını çok güzel anlatmış #gültendayıoğlu . Keşke daha da uzun olsaydı hikaye. Açıkçası Fadiş’in gelecekte ki hikayesini hep merak ediyor olacağım. Seni iyi ki tanıdım küçük kız ..
160 syf.
·7 günde·Beğendi·9/10
Siz, sizinle eşit durumdaki insanlar tarafından aşağılansaydınız neler hissederdiniz.O hissedeceğiniz duyguları Fadiş adlı küçük bir kız çocuğu hissediyor .Bu kitabı okuduğunuzda ne demek istediğimi daha çok anlayacaksınız .Fadiş daha küçücükken babası tarafından yüzüstü bırakılıyor.
Bence Fadiş'in yaşadıklarına kimse katlanamazdı. Düşünsenize daha kundaktaki bir bebeğin babasız büyemesini ve sonrada hayatınız normale dönmüşken bir anda babanızın ortaya çıkması ve hatta birçok insan tarafından yoksul olduğunuz için hor görülmeniz gerçektende korkunç bir üzüntü olurdu.Fadişin yaşadıklarını sizde kitabın içinde yaşamak isterseniz bu kitabı sizlerde alın ve okuyun .Sizlere şiddetle tavsiye ederim.
160 syf.
·Beğendi
Kitabı okurken kendimden geçtim diyebilirim duygulandım ve çok hoşuma gitti arkadaşlarımın tavsiyesi sayesinde daha çok okumak istedim insan bu kitap ile gerçekleri anlıyor yokluğun ne kadar zor olduğunu anladım bu kitapta
160 syf.
·19 günde·Beğendi·3/10
kitap çok akıcı kitap ve çok duygusal bir kitap üç günde 93 sayfa okudum. kitabı tam bitirmedim ama bitireceğim zaten kitabı bitirmeme az kaldı. okuduğum kadarıyla sizlere kısaca anlatmak istiyorum. fadiş küçük bir çocuk bir gün babası fadişin annesinin yanına gelmiş annesin demişki gel istanbula gidip küçük bir dükkan açalım demiş. fadişin annesi hayır annemi bu halde bırakıp gelemem demiş. fadişin babası istanbula gitmiş. Bir süre sonra annesi ölmüş fadiş ve annesi parasız kalmışlar fadişin annesi ev temizlemeye gidiyormuş fadiş hem çok yorulup hep acıkıyormuş. fadişin macerası henüz sona ermedi çünkü daha da devam ediyor...
160 syf.
·5 günde·Beğendi·Puan vermedi
Kitabı begendim hem duygusal hemse eğlenceli bir kitaptı benim yaşına gorede iyiydi kitabı okumanızı tavsiye ediyorum dışında beğeneceğinizi umutla ve görüşlerinizi heyecanla bekliypruö
160 syf.
·1 günde·Beğendi
Kitap çok akıcı bir üslupla yazılmış. Kitap kendini içine çekiyor ve bir an önce bitirmek için çaba harcıyorsun.Fadiş annesi babası ayrı bir kız çocuğudur.Annesi ona bakmak için onu hep birilerine emanet etmek zorunda kalmıştır. Fadiş'in başına gelenler anlatılmıştır. Yazar her şeyi o kadar gerçekçi anlatmış ki Fadiş ile birlikte yaşıyoruz her şeyi. Kitabı okumanızı tavsiye ederim.
160 syf.
OLAYLARI ÇOK HATIRLAMASAMDA OKUDUĞUMDA ÇOK BEĞENMİŞTİM. VE KİTAP OKUMAYI O ZAMANLAR PEK SEVMESEMDE ZEVKLE OKUMUŞTUM.YAZARIN USLUBUDA SADE OLDUĞUNDAN KOLAYCA ANLAŞILIYOR.
200 syf.
·5/10
Pek iyi deyil bunu kaçkere okudum bi anlamadım çok saçma diğer serileri daha kötü verdim puanı bile çok verdim bukadar bile buna çok fazla benim incelemem bu
160 syf.
·Puan vermedi
Fadiş ve annesinin hasretine, buluşma çabasına tanık oldum bu kitapta. Bu kitap gözümüzün açılmasını ve pürüzsüz bir yaşamı olmayan insanların hayatına derinlemesine inilmesini sağlıyor. Önünde olan engellere karşın asla bıkmayan anne ve kızın sevgisi sayfalara sığmıyor.
160 syf.
·Beğendi·10/10
bence bu kitap çok iyi bir kitap bu kitapta hayatın zorluklarını anlatıyor bu kitap çok acıklı bir kitap bu kitabı okuyanlar duygulanabilirler ama ben duygulanmadım bu kitap çok güzel bir kitap ben bu kitabı herkese öneriyorum
160 syf.
·Beğendi·10/10
orta okuldayken öğretmenimin ödev vermesiyle okudum. her ne kadar çocuk kitapları grubunda yer alsa da büyüklerin de okuması gereken bir kitap.
160 syf.
·Beğendi·9/10
Bu kitabı ortaokulda okumuştum .Bazı yerleri sıkıcı ama kitabın geneli dikkate alınarak okunursa çok hoş bir kitap haline geliyor.bu kitabı küçük büyük demeden herkesin okumasını ve kendine bir ders çıkarmasını tavsiye ediyorum.
Herkes yaşamını sürdürmek için bir yol seçmiş. Yaşamak güzel. Güçlü bir amaç için çalışmak, yaşamı daha da güzelleştiriyor.
Gülten  Dayıoğlu
Sayfa 42 - altın

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Fadiş
Baskı tarihi:
1978
Sayfa sayısı:
329
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Milliyet Yayınları
Baskılar:
Fadiş
Fadiş

Kitabı okuyanlar 797 okur

  • Şadan Çağlar

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0

Kitabın sıralamaları