Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?

8,1/10  (58 Oy) · 
177 okunma  · 
44 beğeni  · 
1.933 gösterim
Ülkedeki hemen her büyücü evinde, Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerelerde Bulunurlar?'ın bir kopyası vardır. Şimdi, sadece kısıtlı bir süre için, Muggle'lar da Beşayak'ın nerede yaşadığını Pofyumak'ın ne yediğini ve niye Hırpı içsin diye dışarı süt bırakmanın iyi bir fikir olmadığını öğrenme fırsatına sahipler.

Bu kitabın satışından elde edilecek kazanç Comic Relief'e gidecek. Bu da kitabı alırken verdiğiniz liraların ve Galleon'ların, bir büyücünün gücünün çok ötesinde bir sihir yapacağı anlamına geliyor. Eğer bunun elinizi cebinize atmak için yeterli bir neden olmadığını düşünüyorsanız, tek dileğim, bir gün bir Mantikor'un saldırısına uğradığınızda yoldan geçen büyücülerin sizden daha hayırseverce davranmasıdır.
 • Baskı Tarihi:
  2001
 • Sayfa Sayısı:
  42
 • ISBN:
  9789750804137
 • Orijinal Adı:
  Fantastic Beasts and Where to Find Them
 • Çeviri:
  Gül SarıoğluSevin Okyay
 • Yayınevi:
  Yapı Kredi Yayınları
 • Kitabın Türü:
Tuğba Dk 
01 Tem 04:20 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

Çok sevdiğim Harry Potter evreninden ufak bir kesit içerdiği için kesinlikle çok severek okuyacağımı bilerek başladığım kitabın arka kapağındaki ve teşekkür yazısının bulunduğu sayfadaki cümleleri okuduğumda daha da çok sevdim kitabı. Arka kapaktaki notu aynen alıntılıyorum:
"Comic Relief bu kitabın satışından elde edilecek geliri, dünyanın en yoksul ülkelerinde yaşayan, en yoksul ve en zor durumdaki insanların bir kısmına yardımı amaçlayan projelere verecek."

Clary Fray 
 13 Tem 12:22 · Kitabı okudu · 1 günde · 7/10 puan

Muggle'ların hayal sandığı, gördüm diyene kaçık denildiği canavarlar Hogwarts dünyasında gerçek!
Harry Potter severler için bir nebze olsun özlem gidermeye vesile olacak bir kitap. Harry Potter'ın notlarıyla da eğlenceli bir hâl alıyor. Fantastik canavarların alfabetik olarak listelenmesiyle oluşan kitap hayal gücüyle birleşince de keyifli bir hâl alıyor.

Fatmanur Çelik 
07 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

J. K. Rowling'in daha doğrusu Harry Potter serisinin fanatik (fanatizm kötüdür) bir hayranı olarak, yazarın bu tarz küçük sürprizler yapıp bizi o büyülü dünyaya biraz daha dahil ediyor olmasına bayılıyorum. Hogwards öğrencisi gibi hissetmek güzel.

Hakan Kemal Taşkıran 
19 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

HP evreniyle ilgili eksik bilgilerimizi kapatan ve eğlenceli bir şekilde fantastik canavarları anlatan bir kitap-çık.Sayfa kenarlarına yazılmış küçük notlar okumayı daha zevkli ve eğlenceli hale getirirken okuyucuyu da farkında olmadan derinlemesine bir şekilde büyücülük dünyasının içine çekiyor.

NigRa 
24 Tem 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Rowling'in yarattığı o büyülü dünyaya kapılıp gidenlerdenseniz ve benim gibi orasıyla ilgili daha fazla şey öğrenebilmek için ufak ipuçları peşindeyseniz keyifle okuyacağınız bir kitap.Her ne kadar içten içe Rowling'in büyücü dünyasıyla ilgili Harry'den öncesini, karanlık zamanlara nasıl gelindiğini anlatan kitaplar yazmasını istesem de bunun gibi minik hikayelerle Hogwarts ziyareti yapmak da çok keyifli.

Carnival of Rust 
13 Eyl 17:33 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Hogwarts öğrencilerinin ders kitaplarından biridir. Çeşit çeşit yaratıklardan bahsediliyor ama dikkatimi çeken şey kurt adamlardan bile bahsedilip neden vampirler boş bırakılmış. Varsa bile aydınlatsın beni :)

Canavarları kitapta gözle göremediğimiz için biraz sıkıcı, fakat gelecek yıl sinemaya uyarlanacağı göz önünde bulundurulduğunda okumaya değer bir eser.

Esranur DEMİRCİ 
15 Kas 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Harry Potter serisinin yan okumalarındandır kendileri...

Kitaptan 4 Alıntı

Clary Fray 
 13 Tem 00:04 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Bilin ki kahkahanın şifa verici gücünün farkında olan sadece biz değiliz, Muggle'lar da buna aşina. İşte bu yüzdendir ki, bu yetenekten son derece yaratıcı bir şekilde yararlanıyor, onu hayat kurtarmaya ve daha iyi yaşamaya yardımcı fonlar toplamakta kullanıyorlar – ki bu hepimizin erişmeye can attığı bir sihir türü.

Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Albus Dumbledore'un önsözünden..)Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Albus Dumbledore'un önsözünden..)