Fareli Köyün Kavalcısı ve Saz Arkadaşları

6,8/10  (4 Oy) · 
23 okunma  · 
1 beğeni  · 
549 gösterim
Nankör Gepetto ve Anlaşılamayan Genç Pinokyo; Gepetto kardeşi Tayyar ve kaynı Çetin'den nasıl kazık yedi?

Pinokyo'nun kasıklarını zımparalayarak intihar etmesinin sebebi neydi? Karısı Kiraz'ın Gepetto'ya attığı en büyük kazık neydi?

Bahtsız William Tell ve Hırslı Oğlu Faruk; William Tell'in ailesi, William'ın kansı Saliha'dan boşanmasını neden ısrarla istiyordu? İsviçreli bilim adamlanyla William Tell'i hangi gizli proje üzerinde çalışıp, sonrasında birbirine düştü? William Tell'in oğlu Faruk, niçin kaçırıldı?

Dudu Yüzlü, Mor Fistanlı, Sırma Saçlı Rapunzel; Neslihan ve Ayvaz çiftinin bebek beklediği dönemde, Neslihan'ın aşermesi sonucunda Rapunzel için kaderin kötü oyunu mu başlıyordu?

Rapunzel'i kapatıldığı kuleden hangi belediye başkanı vinçle kurtardı? Belediye başkanının bağlı olduğu siyasi parti, başkanın Rapunzel ile ilişkisine nasıl tavır aldı?

Ne Oldum Delisi Ali Baba ve Kırk Haramiler; Köylüler neden Ali Babayı hunharca dövdüler? Ali Baba, karısı Işılay ve oğlu Tankut sefil hayattan nasıl kurtuldu? Ali Baba, Kırk Haramilerin ganimetine konunca, elde ettiği sermayeyi borsada hangi kâğıtlara yatırdı? İnterpol'den kaçan Ali Baba hangi ülkeye sığındı?

Hepsi ve daha fazlası, Fareli Köyün Kavalcısı ve Saz Arkadaşları'nda...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2010
 • Sayfa Sayısı:
  160
 • ISBN:
  9789944714655
 • Yayınevi:
  Karakutu Yayınları
 • Kitabın Türü:
mithrandir21 | Uğur D. 
 12 Nis 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

90 dakikalık E-5 yolculuğunda bitirdiğim ZKC'nin en çok güldüğüm kitabıdır. Masallara kattığı farklı anlamlar ve farklı konular ile aralara serpiştirdiği esprileri ile bence başarılı bir mizah kitabı.

EMRE YAMAN 
15 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Bu kitabı en sevdiğim eserlerinden. Yaptığı masallar mı desem masallara yüklediği anlamlar mı desem bilemedim. Bu kitabı alın uyumadan önce okuyun. Neşe ile uykuya dalacağınıza eminim.