Allah'ın Dostları ile Şeytan'ın Dostları Arasındaki Fark

Fark

İbn Teymiyye (Ahmed b. Abdulhalim el-Harrani)
8.4/10
8 Kişi
50
Okunma
11
Beğeni
1.353
Görüntülenme
Arama Geri Fark (Allah'ın Dostları ile Şeytan'ın Dostları Arasındaki Fark) İbn Teymiyye PINAR YAYINLARI % 30 indirim Kitapyurdu Fiyatı: 8,40 TL Liste Fiyatı: 12,00 TL Kazancınız: 3,60 TL Kazanacağınız Puan: 16 Tedarik Süresi: Yaklaşık 2 İş Günü Sepete Ekle Alışveriş Listeme Ekle Favorilerime Ekle Genel Bakış Künye Yorumlar Allah, dinleri tamamlayıcı olarak gönderdiği kendi Rasulünü, kıyamete yakın bir zamanda müjdeleyici, kötü sonuçlardan sakındırıcı, Allah' ın doğru yoluna çağırıcı olarak göndermiş ve onu, karanlıkların perdesini yırtan bir meşale, alemi aydınlatan bir parlak güneş kılmıştır. İnsanlara, sapık yollardan kurtulup doğruyu bulma çarelerini göstermiş, ilmini öğretmiş, azgınlıklardan kurtulmanın prensiplerini onunla göstermiş; kör gözleri onunla açmış, sağır kulakları onunla duyar hale getirmiş, gerçeklere kapanmış kalbleri onunla parlatıp açmış; hak ile batılın, doğruyla eğrinin, sükunetle azgınlığın, imanla küfrün, cennet ehli talihlilerle cehennem ehli talihsizlerin, Allah düşmanları ile dostlarının arasını onunla ayırmış, gerçekleri onunla tebliğ etmiştir. O hak ile batılın arasındaki tek terazi, tek ölçüdür, ayraçtır. Allah' ın Rasulü Muhammed, kime Allah' ın dostu gözüyle bakarsa, o kimse gerçekten de Allah' ın dostu, kime de düşmanı gözüyle bakarsa o da Allah' ın düşmanı olur; şeytanın ise dostu olur.
Yazar:
İbn Teymiyye (Ahmed b. Abdulhalim el-Harrani)
İbn Teymiyye (Ahmed b. Abdulhalim el-Harrani)
Çevirmen:
İ. E. Dal
İ. E. Dal
Tahmini Okuma Süresi: 4 sa. 59 dk.Sayfa Sayısı: 176Basım Tarihi: Nisan 2015Yayınevi: Pınar Yayınları
ISBN: 9753524094Ülke: TürkiyeDil: TürkçeFormat: Karton kapak

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
176 syf.
10/10 puan verdi
Fark.. İnsanlar arasında fark.. İnananlar arasında fark.. Inkar edenler arasında fark.. Hayvanlar arasında dahi fark.. Sahi farklar çok ya.. Doğru olan ne? Farkindaligin doğru olduğu nokta ne? Anlamamiz açısından başucu eseri..
Fark
Farkİbn Teymiyye (Ahmed b. Abdulhalim el-Harrani) · Pınar Yayınları · 201550 okunma
Reklam
176 syf.
8/10 puan verdi
İbn Teymiyye için tasavvuf düşmanı olduğunu söyleyen kişiler ve çevreler bulunmaktadır. Oysa İbn Teymiyye, ömrünü bidatlerle mücadeleye adamış, İslam’ı Kuran ve hadis çerçevesinde değerlendirmiş, Kuran ve hadiste bulunmayan şeyleri reddetmiş bir isimdir. Kendisi asla tasavvuf düşmanı olmamış, başta Cüneyd-i Bağdâdî olmak üzere tasavvufun
Fark
Farkİbn Teymiyye (Ahmed b. Abdulhalim el-Harrani) · Pınar Yayınları · 201550 okunma
100 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.