6.6/10
9 Kişi
24
Okunma
5
Beğeni
1.795
Görüntülenme

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
152 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
8 saatte okudu
Uzun zamandır hikayeleştirilmiş tarih romanları arıyordum. Tarih kitapları beni hep sıkıyordu ama okumayı da çok istiyordum. Kütüphanenin tarih rafından rastgele aldığım bu kitabı hiç sıkılmadan 1 günde okudum ve beğendim. Hiç sıkılmadım, aksine akıcı bir anlatımı vardı. Aradığımı bulmuş olmanın verdiği sevinçle birazdan kütüphaneye gidip yazarın başka bir kitabını daha alacağım.
Fatih İstanbul'da
Fatih İstanbul'daM. Turhan Tan (Mehmet S. Fethi) · Yediveren Yayınları · 201724 okunma
Reklam
103 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
·
1 saatte okudu
Tarafsız ve sade anlatılan her tarih anlatımını her zaman sevmişimdir. Cennet mekan ceddim Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u aldıktan aldıktan sonra yaptıklarını ve yaşadıklarını anlatıyor. Siyaset ve entrikalar her zaman varmış peygamberin müjdelediği askerlerden de olsan siyaset siyasettir. Kitapta en çok hoşuma giden yer ise Mola Gürani ile F.S.M. diyalogları oldu bu kitaptan unutmadan aktaracağım hikaye bu olsa gerek.
Fatih İstanbul'da
Fatih İstanbul'daM. Turhan Tan (Mehmet S. Fethi) · Maviçatı Yayınları · 202024 okunma
103 syf.
·
Puan vermedi
Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u Aldıktan sonra istanbul da neler yaptigini anlatan ince ve guzel bir kitap . . Hırıstiyanlarin inancina gore Fatih İstanbul'u aldi ama yalnız boğa heykeline kadar gelebilecegini yani simdi ki kadiköy meydanina kadar gelebilecegini ve daha ileri gidemiyecegi anlatiyor tabi ki Fatih orayi da gecip gidiyor ve hristiyanlar şaşkınlıkla bakakaliyor :) .
Fatih İstanbul'da
Fatih İstanbul'daM. Turhan Tan (Mehmet S. Fethi) · Maviçatı Yayınları · 202024 okunma
100 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.