Fatma - Dua Engel Tanımaz

8,9/10  (10 Oy) · 
30 okunma  · 
16 beğeni  · 
1.146 gösterim
Bizi Allah yolundan alıkoyan engeller nerededir? Hayatımızda mı, yoksa sadece kalbimizde mi? Hakikatte mi, yoksa sadece hayalimizde mi? Maddede mi, yoksa manevî yönlerimizde mi?

Fatma Tatlı’nın ‘engelli’ hayatı, işte bizleri böyle bir sorgulamaya davet ediyor. Küçük dünyasında bize göre büyük engeller içinde yaşayan bir genç kız, öyle büyük umutlarla ve dualarla Allah’a yalvarıyor ki; Allah bu duaları hürmetine hiçbir engeli önünde bırakmıyor. Hepsini alıyor, kaldırıyor, dağıtıyor. Ve Fatma, iki ayağı sağlam milyonlarcamızın rağmına, iki dua kanadıyla ta Kâbe’ye kadar uçuyor, huzur-u Resûlullah’a varıyor.

Siz de engelli bir genç kızın Sivas’ın bir köyünden ta Kâbe’ye uzanan kulluk öyküsü vesilesiyle kendi engellerinizi sınamak istiyorsanız, bu kitap bunun nasıl başarılabileceğini anlatmak için sizi bekliyor.
Fatma, duanın engel tanımadığını anlatan bir kulluk öyküsü...
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  160
 • ISBN:
  6051310190
 • Yayınevi:
  Nesil Yayınları
 • Kitabın Türü:
Hümeyra Akbulut 
08 Tem 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

.
.
.
Senai Demirci ve Ahmet Bulut hocalarımın tabiriyle o bir yürüyen Kur'an. ..
Fatma TATLI ...
.
Küçük yaşlarda başlayan yürüme bozukluğu yaşı büyüdükçe ilerler. Doktora gittiğinde öğrendiği kas hastalığı olduğudur ve her şeye geç kalındığı gün geçtikçe kaybettiği hareketleriyle tekerlekli sandalye de hayatın geri kalanını yaşamasıdır..
.
Sivas ta yapılan bir konferansta tanışırlar Fatma ile... Yoğunluktan çok sohbet edemezler ve ziyaret etmeye karar verirler. Sora sora bulurlar Fatma'nın evini...
.
Fatma ile sohbet çok farklıdır. Senai ve Ahmet hocam ne sorsa Fatma Kur'an dan bir ayetle yada bir hadisle cevap verir. Hem ağlar hem aglatır Fatma...
.
Bundan sonraki konferanslarda yada nasibimiz de bugun ne var diyip Fatma'yı aradıklarında Fatma bir ayet okur.
Gerçekten de yürüyen Kur'an değil mi?
.
Fatma birde kendine hedef koymuş. Rabbimin güzel isimleri 99 Esma ya 99 Hatim!
Fatma diyor ki; Kur'an-ı annem önüme koyuyor sayfalarını çevirmeye gücüm zor yetiyor. Ama Rabbim ey kulum bana ne ile geldin dediğinde ;
Rabbim 99 güzel ismine 99 Hatim okudu bu günahkar kulun diyeceğim diyor..
Rüyamda hep ayakta namaz kılıyorum. Uzun uzun kıyâm da duruyorum Nazlı Nazlı rukûa gidip sonra secde yapıyorum. Hiç uyanmak istemiyorum ama her gece gibi sabah oluyor diyor.
Günlük hayatın hayhuyundan bir türlü dönüp bakamadığımız besleyemedigimiz ruhumu yeniden dönüşümüzü sağlayacak atalete uğramış benligimize soğuk duş etkisi yapıp bizleri Efendimizin gözümün nuru dediği namazla yeniden buluşturacak.
Bu nazenin yolculuğa siz de iştirak etmez misiniz?
.
.
#DuaEngelTanımazFatma
#AhmetBulut
#SenaiDemirci
#Timaş
#FatmanınGercekHayatHikayesi
#HümeyranınKütüphanesi