Fedai Hepimizin Bir Nedeni Var Yanlış İşler Yapmak İçin...

7,2/10  (5 Oy) · 
15 okunma  · 
4 beğeni  · 
884 gösterim
"Eskiden böyle değildi bu işler, en sağlam fedaileri mahpuslarda bulurduk. Şimdi değişti. Fedai demiyorlar, güvenlik diyorlar. Sabıkası olmayacak diyorlar. Eğitim almış olacak, sertifikası olacak diyorlar. Okumuş olacak diyorlar..."

Ankara'nın varoşunda geçen soğuk ve yaralı çocukluk yıllarının ardından tüm yüklerini geçmişte bırakan, onu eve bağlayan herhangi bir şey kalmamış, ama gidecek hiçbir yeri de olmayan, kimsesiz, tek başına bir genç adam.

İçindeki öfke ve isyan duygusuyla oralarda bir yerlerde yaşanacak bir şeylerin, belki de onu sevecek birilerinin olduğu hayaliyle adımlıyor sokakları...

O esnada Ankara'nın karanlık, soğuk ve çirkin gecesinde, "derin" gece hayatının kurallarıyla yaşayan adamların, her an ölüme hazır evden çıkan transların, zorla çalıştırılan yabancı kadınların ve esrarengiz zevkleri olan kalantor işadamlarının günü ise daha yeni başlıyor.

"Pezevenklik mi yapacağım?!"
"Ankara gecelerinde ya orospu, ya müşteri, ya pezevenk ya da hamallık var. Seçeceksin bir tanesini yakışıklı."

Bir Apaçi Masalı efsanesinin mimarı Angutyus, Fedai'de bu defa gözünü Ankara'nın görünenin ardında yaşanan hayatlarına çeviriyor; eksik hayalleri ve kırık umutlarıyla gerçek insanların gerçek hikayelerini olanca sertliğiyle, olanca çıplaklığıyla anlatıyor...

"Niye geldin buraya? Hazır altında araba vardı, atsaydın kendini bir uçurumdan aşağı?"
"Gözde Abla şaka kaldıracak halim yok.."
"Lan şaka değil, kaç git oğlum buralardan! Kaç, gelme bir daha Ankara'ya..."
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2014
 • Sayfa Sayısı:
  436
 • ISBN:
  9786055134549
 • Yayınevi:
  Okuyan Us Yayınları
 • Kitabın Türü:
Mustafa Güler 
31 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 7/10 puan

O esnada Ankara'nın karanlık, soğuk ve çirkin gecesinde, "derin" gece hayatının kurallarıyla yaşayan adamların, her an ölüme hazır evden çıkan transların, zorla çalıştırılan yabancı kadınların ve esrarengiz zevkleri olan kalantor işadamlarının günü ise daha yeni başlıyor. ( FEDAİ – FATİH AKDERE )

Kendi dünyasında hayalleri olan hayata tutunmaya çalışan Arif in Ankara ‘nın gece hayatına girmek zorunda kalmasıyla ,, görünmeyen yerlerde dönen dolaplar ,pislikler , karanlık ve acımasız bir hayat gerçekci bir şekilde anlatılıyor

Etkileyici,sürükleyici ve doğal bir dilde yazılmış olan kitabın birçok yerinde, olayların içine girip müdahale etmek isteği duyuyorsunuz.

Sevgi dolu iyi aile babası !! , işadamı Selçuk Bey ( Harun ) ile Ukrayna’ dan gelip Azeri mafya nın eline düşen
Lenka nın anlatıldığı bölüm çok sarsıcı

Başka bir dünyanın insanları olarak yok saydığımız transeksüel ler Gözde abla , Melisa , Şeker kız da hayat bulup, iç acıtıcı gözlemlerle anlatılarak insan olduklarının altı çiziliyor.

Tam bir seyahat , tatil kitabı , keyifle okunuyor tavsiye ederim Mustafa Güler

Gürkan TOKTAŞ 
18 Oca 23:38 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bir insanın cesareti ve dürüstlüğü ile hayat mücadelesi ve çaresizliğinin mükemmel birleşimi. Aşkın da etkisi ile oluşmuş sürükleyici bir hikaye. Gece hayatının tüm kötülüklerine inat ayakta durmaya çalışan bir delikanlı.

Tek kelime ile muazzam bir kitap. Hayatin gerceklerini bu kitabi okuyunca anlayabiliyorsunuz. Herkese tavsiye ediyorum süphesiz en iyi kitabi yazarin

Kitaptan 1 Alıntı