1000Kitap Logosu
Feminist Dünyada Erkek Olmak
Feminist Dünyada Erkek Olmak
Feminist Dünyada Erkek Olmak

Feminist Dünyada Erkek Olmak

OKUYACAKLARIMA EKLE
5.9
20 Kişi
41
Okunma
9
Beğeni
434
Gösterim
182 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 5 sa. 9 dk.
Adı
Feminist Dünyada Erkek Olmak
Basım
Türkçe · Türkiye · Motto Yayınları · Eylül 2019 · Karton kapak · 9786052173411
Feminist Dünyada Erkek Olmak kitabı, güncel birçok soruna değinmektedir. Kitap, içerik olarak günümüzdeki kadın erkek ilişkilerini temel alarak çıkarımlar yapmakta, kadınların geldikleri nokta ve kazanımları ile erkeklerin düştükleri nokta be kayıplarını açıklamaktadır. Erkeğin ve kadının varoluştan gelen içgüdülerini ortaya çıkarmakta; kadın ve erkek arasındaki yaratılış farklılıklarına değinerek, ilişki, aile kurma gibi konularda bu farklılıklardan yola çıkarak sunumlarda bulunmaktadır. Bilinen tarihsel süreçten bu yana kadın erkek ilişkisini incelemekte, çıkarımlar yapmkata, geldiğimiz duum ile karşılaştırmakta. Zaten var olan ve olası sorunları ortaya dökerek çözümler sunmaktadır.gerçeği ve göz ardı edileni ortaya koyarak, her şeyin farkında olan bilinçli bir toplum oluşturulması ve bu sayede iyiye giden dünyada nasıl var olunabilecğinin sırlarını paylaşmaktadır.Kitabın mihenk taşı konumunda olan redpill öğretisi ile erkeğe; sorunlarıyla nasıl başa çıkabileceğini, nasıl kendini geliştirebileceğini, iyiye giden dünyada bastırlmamış bir erkek olarak nasıl var olabileceğini göstermekte. Ona çetrefilli yolda ışık tutmaktadır.
7 mağazanın 7 ürününün ortalama fiyatı: ₺18,22

Puan ve İncelemeler

5.9
10 üzerinden
20 Puan · 6 İnceleme
Sami Öztürk
Feminist Dünyada Erkek Olmak'ı inceledi.
169 syf.
·
204 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Her erkeğin okuması gereken bir kitap!
Öncelikle Kitabın ikinci baskısı olmasına rağmen okumayı zorlaştıran imla ve yazım hataları rahatsız edici boyutta. Bu hatalar öyle bir seviyedeki bazı sayfalarda birbirinin aynısı paragraflar bile bulunuyor. Bu konforsuz okumaya rağmen Serkan İnci ve İsmail Alpen tarafından kaleme alınan bu kitap tam anlamıyla zihinleri açıyor. Salt Red pill felsefesini değil, aynı zamanda erkekler için bir kişisel gelişim kitabı olarak da tarif edilebilir. Günümüzde popülaritesi artan Feminizm hareketleri ve etkilerinden başlayıp, tarihten bu yana Kadın-Erkek ilişkileri, Red pill mantığı ve temelde erkeklerin kişisel gelişimlerini ele alıyor kitap. Okuması kolay fakat başta belirttiğim üzere imla hataları çok göze batıyor. Verdiği kafa açan bilgiler sayesinden bir nebze de olsa görmezden gelinebiliyor bu hatalar.
Feminist Dünyada Erkek Olmak
OKUYACAKLARIMA EKLE
6
⋆✰ Homosnapiens ✰⋆
Feminist Dünyada Erkek Olmak'ı inceledi.
182 syf.
·
10 günde
·
1/10 puan
Ilk başta Feminizm karşıtı bir kitap gibi görünüyor ancak içeriğine bakıldığında aslında bunu erkekleri aşağılamak ve erkek nefretini kadınlar arasında yaymaya çalışan FemiNazilere karşı yazılmış bir uyarı kitabı olduğunu görüyoruz. Erkekleri (ve de kadınları) bu kişilere karşı bilgilendirmek ve toplumun mutluluğu için asıl feminizmi yani kadın-erkek eşitliğini yaymak olduğunu söylüyorlar. Aslında oldukça güzel bir konu ancak yazar pek güzel işleyememiş. Ve kendini tam olarak açıklayamadığından çok kaba bir dile sahip olmuş. (Bu yüzden de zaten sıkça feminizme karşı olmadığını dile getirmek zorunda hissetmiş kendini, çok belli.) Bunun sonucunda da, tam olarak istediğini anlatamamış gibi görünüyor. Ve benim için de durum aynı; kitabı sadece yarım bırakmamış olmak için okumuş oldum. Çok sık bir şekilde "Ne saçmalıyor bu?" diye düşündüğüm oldu. Bence okumaya değmez.
Feminist Dünyada Erkek Olmak
OKUYACAKLARIMA EKLE
Çağla Kaplan
Feminist Dünyada Erkek Olmak'ı inceledi.
182 syf.
·
1/10 puan
Şı Feminist Dünyada Erkek Olmak
Kadınların okumaması gereken bir kitap ben neden aldım aslında meraktan almıştım. Yer yer katıldığım katılmadığım yerler oldu. Bir günde okuyup bitirdim. Duygularıma yenilmeden objektif bir şekilde , erkeklere empati yaparak okumaya çalıştım ama bu kadar da kadın düşmanı değilim diyerek aslında bariz ve çok şiddetli bir şekilde kadın düşmanlığı içeren nefret içeren bir kitap. Ve hatta şöyle dedirtiyor “yazık, bu adamlar hiç düzgün iyi bir kadınla karşılaşmamış.” diyorsunuz bu kadar genelleme yapılmaz psikoloji biliminde de genelleme yapmak hatadır ve hata hatayı doğurur taviz gibi. Okudukça artık bir süre sonra sinirlenmeyi bırakıp yazarlara üzülmeye başlıyorsunuz. Ama şunu bilmiyorlar ki kadınların öyle olduklarına inandıkları, o şekilde anlattıkları sürece karşılarına gerçekten de o anlattıkları gibi kadınlar çıkacaktır. Yanlış enerjidesiniz dostum, enerjinizi düşüncelerinizi değiştirin, kaderiniz de değişsin. Sonuçta herşey enerji, titreşim yasası, neyi yayarsan o gelir. Olumlu düşünün olumlu olsun ve iyi niyet her zaman kazanır sen kaybettiğini sansan bile bunu unutmuşlar. Hatırlatmak istedim. Evrenin yasası kanunu bu, kuantum felsefesi öğretmek lazım.
Feminist Dünyada Erkek Olmak
OKUYACAKLARIMA EKLE
12
Emre Koray Aktar
Feminist Dünyada Erkek Olmak'ı inceledi.
182 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Öncelikle okuması keyifli bir kitap..Başlık ilgi çekici, içerikte aynı ilgiyi devam ettiriyor.Okuması kolay, kırmızı hap ve birçok metoddan bahsetmiş.Bakış açısına katkıda bulunmak için bence her iki cinsiyete de önerilebilir.Emeğe sağlık..
Feminist Dünyada Erkek Olmak
OKUYACAKLARIMA EKLE
1