Fener Bekçisi

0,0/10  (0 Oy) · 
2 okunma  · 
0 beğeni  · 
422 gösterim
Babasını hiç tanımayan, annesinin ölümüyle sahipsiz kalan Gümüşü Cape Wrath Fenerinin bekçisi yaşlı Pew yanına alır. Fener suya vuran ışığıyla geçmişi ve bugünü aydınlatırken, Pewun okyanus kadar derin hafızasından hikâyeler su yüzüne çıkar: 19. yüzyılda inşa edilen Cape Wrathin ve kurucusu Babil Darkın tuhaf hikâyesi. Din adamı Dark, biri karanlık ve yalanlara gömülmüş, diğeriyse tutkulu bir aşkın ışığına bürünmüş iki yaşam sürmüştür. Gümüş için ise Darkın hayatı, onu kendi karanlığından aşka taşıyan yol haritası olacaktır.

Jeanette Winterson, Fener Bekçisinde hikâye anlatmanın ve sevginin dönüştürücü gücü hakkında modern bir masal anlatıyor, her zamanki orijinalliği ve çarpıcılığıyla…

Wintersonın aşkı anlatışı, Van Goghun ayçiçeklerini çizmesine benziyor: sevgiyle, saplantılı bir şekilde, her zaman konuyu anlatacak yeni bir yol arayarak.
Entertainment Weekly
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2010
 • Sayfa Sayısı:
  200
 • ISBN:
  9786055596804
 • Çeviri:
  Zarife Biliz
 • Yayınevi:
  Turkuvaz Kitap
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 2 Alıntı

tabula rasa 
25 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Evet, biz iki kişiydik. ama birdik. Ben büyük dalgalarla parçalandım. Çok zaman önce kırılmış renkli bir kilise camının parçasıydım. Parçalarımı her yerde buluyorum ve onları toplarken her yanım kesiliyor.

Fener Bekçisi, Jeanette WintersonFener Bekçisi, Jeanette Winterson
tabula rasa 
25 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Buradayız, oradayız, burada değiliz, orada değiliz, toz zerrecikleri gibi dönüyoruz, evrenin haklarına soyunarak. Önemli olarak bir hiç olarak, hiç istemeden, kendi yarattığımız hayatların içine kapana kısılmış olarak. Ansızın patlak vererek, tekrar deneyerek, geçmişin bizimle niye geldiğini merak ederek, geçmiş hakkında nasıl olup da konuşabileceğimizi merak ederek.

Fener Bekçisi, Jeanette WintersonFener Bekçisi, Jeanette Winterson