1000Kitap Logosu
Feys Günlükleri
Feys Günlükleri
Feys Günlükleri

Feys Günlükleri

OKUYACAKLARIMA EKLE
7.7
3 Kişi
4
Okunma
2
Beğeni
53
Gösterim
144 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 4 sa. 5 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Az Kitap · Nisan 2017 · Karton kapak · 9789752441033
Uzakları yakın eden sosyal medya sayesinde, duygu ve düşüncelerimiz de sözcüklere bürünerek sınırları aşıp dağılıyor evrenin kodlarına... Tam da bu yüzden işte; güzel şeyler söylemek lazım... Söz ola kese savaşı söz ola bitire başı Söz ola ağılı aşı bal ile yağ ede bir söz Yunus Emre Yine de kitabın kalıcılığı, kâğıt kokusunu duyumsayarak okumanın huzuru farklıdır diyerek, sosyal medya ağında paylaştığı düşüncelerinin ve bugüne kadarki şiirlerinin derlendiği bu kitapta, Sibel Ferik'i dinliyoruz. Bakalım; Sibel Ferik ne diyor?
4 mağazanın 4 ürününün ortalama fiyatı: ₺11,99
7.7
10 üzerinden
3 Puan · 2 İnceleme
Zeynep Dumlupınar
Feys Günlükleri'ni inceledi.
144 syf.
·
1 günde
·
6/10 puan
Feys Günlükleri
Merhabalar, yine bir deneme kitabıyla sizlerleyim. Yazarımız kitabında bizlere kendi şiir, söz ve yazılarını paylaşmış. Değişik eğlenceli ve hemen okunup bitirilebilecek bir kitaptı. Hele sonda bulunan küçük prens testini çok sevdim. Bende bir küçük prens çıktım. :) Alıntılar; "Her sevincin içinde bir acı, her acının içinde biraz gözyaşı vardır." "Bir kapının kapalı olduğunu anlamak için, o kapıyı itmek gerekir." "Yürek üşüyünce kapısını örter. Kapısını sımsıkı örten yüreği açmak ise, uzun sürer." "Biz rüyalar gerçek olur, bazı gerçekler ise rüya olur." "Bazı incelikler vardır, inceliği anlaşılmayan." "Başkalarının hataları ile meşgul olan, hayat boyu hata yapar. Başkalarıyla uğraşacak vakti kendilerine ayırmaları daha hayırlı olur." "Karamsar olmak zor değil. Zor olan, çılgın bir fırtınadan sonra, gökkuşağı gibi gülümseyebilmektir." "Hayat, dağın tepesindeki çiçeği görmek için bir çırpıda tırmanıp, sonra da acımasızca koparıp, bir de yapraklarından dilek tutup rüzgara savurmak olmamalıdır." "Dışarıda yağmur, yüreğimdeyse hüzün bulutları var." "Bu gece kaç hüznü boynuna yıldız yapıp taktın ey sessiz gece."
Feys Günlükleri
7.7/10
· 4 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
KÜBRA NUR BAŞCIL
Feys Günlükleri'ni inceledi.
144 syf.
·
1 günde
·
Puan vermedi
✔Merhaba sevgili kitap kurtları bugün sizlere deneme tarzında yazılmış ama şiir ve sözlerle de harmanlanmış resimlerle de desteklenmiş ve severek okuduğum bir kitapla geldim. ✔Artık biliyorsunuz ki her tarz okuyorum ve bu tarz kitaplar koşuşturmalı hayattan nefes almamızı sağlıyor. Sürekliliği olmadığı için roman gibi canımız isteyince okuyabiliyoruz. ✔Bazen sizi gülümseten cümlelerle bazen de hüzünlendiren cümlelerle karşılaşacaksınız. En sonda ise bir test var. Küçük Prens misiniz? Eee gelin beraber çözelim prens miyiz? ✔ Yazarımızın kalemine sağlık
Feys Günlükleri
7.7/10
· 4 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
4