Fil Bakıcılarının Çocukları

·
Okunma
·
Beğeni
·
258
Gösterim
Adı:
Fil Bakıcılarının Çocukları
Baskı tarihi:
Eylül 2016
Sayfa sayısı:
408
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053439783
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Elefantpassernes børn
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pegasus Yayınları
“Tuhaf, felsefi, hareketli ve sürprizlerle dolu, eşşiz bir üslupla yazılmış bir roman.”
Psychology Today

Peter ve Tilte kardeşler iki azılı suçlunun, kendi anne babalarının izini sürmektedirler. Anne ve babaları, ufacık bir ada olan Finø’deki tek kilisenin papazı ve orgcusudur. Kilise cemaatinin inancını güçlendirmek için ucuz hilelerle mucizeler tertiplediği bilinen bu ikili, daha önce de başını derde sokmuştur. Fakat bu kez çocukları onların çok daha büyük bir fenalık peşinde olduklarından şüphelenmektedir.
Peter ve Tilte dünyanın dört bir yanından gelen bilim insanları ve dinî liderlerin bir konferans için Kopenhag’da bir araya geleceğini öğrendiklerinde, anne ve babalarının da bir iş peşinde olduklarını anlarlar. Onları aramak üzere çıktıkları yolculuk boyunca komplolar, terör saldırısı planları, öfkeli bir piskopos, deli bir okul müdürü, birbirine âşık iki polis memuru, hayal âleminde yaşayan bir aristokrat ve çok daha fazlasıyla karşılaşırlar.
Hem bir macera öyküsü hem de insan doğası üzerine bir inceleme olan Fil Bakıcılarının Çocukları, Danimarkalı yazar Peter Høeg’den eğlenceli ve düşündürücü bir roman.

“İnsanlık deneyiminin büyüsüne olan inancınızı tazeleyecek bir roman.” Washington Independent Review of Books

“Tumturaklı tahliller ve söz oyunları ustası Høeg, on dört yaşındaki zeki ve duyarlı bir çocuğun ağzından bizimle konuşuyor.”
New York Times Sunday Book Rewiew

“Dinin toplumdaki yeri ve bireyin seçme özgürlüğü gibi derin felsefi konuları irdelerken bile son derece komik olmayı başarıyor.”
Huffington Post

“Dokunaklı ve mizahi bir dille yazılmış olan Fil Bakıcılarının Çocukları, köktendincilikle manevi özgürlüğün karşıtlığını, aşkın ve aile sevgisinin beklenmedik iniş çıkışlarını ve insan ruhunun yenilmezliğini keşfe çıkıyor.” Examiner

“Daha ilk sayfada on dört yaşındaki Peter’la tanışır tanışmaz bu kitaba bağlanacaksınız. Fil Bakıcılarının Çocukları gizemli karakterlerle dolu ve sizi kahkahalarla güldürecek bir macera.” Kick Ass Book Reviews
Fil Bakıcılarının Çocukları bütün baskıları
Gösterilebilecek uygun bir kayıt bulunamadı.