Filler De Hatırlar

8,0/10  (20 Oy) · 
99 okunma  · 
14 beğeni  · 
723 gösterim
Bayan Oliver dikkatle aynaya bakıyordu. Bir ara şöminenin rafında duran saate bir göz attı. Saatin yirmi dakika geri olduğunu düşündü. Sonra tekrar aynada saçlarına baktı. Bayan Oliver'ın bütün kusuru saç biçimini sık sık değiştirmesiydi. Bunu kendisi de itiraf ediyordu zaten. Hemen her modeli denemişti. Ciddi havalı, kabarık saç... Buklelerin zeka dolu alnı ortaya çıkacak şekilde, geriye doğru taranması... Daha doğrusu Bayan Oliver alnına bakanların zeki olduğunu düşüneceklerini ummuştu. Yazar bundan başka kıvırcık saçlarını hafifçe dağıtarak sanatkarca bir şekli de denemişti. Ama bugün saç modelinin önemli olmadığını o da biliyordu. Çünkü bu sabah pek ender yaptığı bir şeye kalkışacak, yani şapka giyecekti...
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2016
 • Sayfa Sayısı:
  187
 • ISBN:
  9789752106437
 • Orijinal Adı:
  The Elephants Can Remember
 • Çeviri:
  Gönül Suveren
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Fadime YeŞİl 
13 May 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Bu sefer katili buldum gerçekten güzel bir kitaptı. Bu kitabında sağ olsun Agatha Christie okuyucuya daha fazla ipucu vermişti.Konusuna değinmem yersiz olur zaten malum çözümlenmeyi bekleyen bir cinayet. Herhalde okuyucuya fazla ipucu vermesinden dolayı büyük bir zevkle okudum. Tavsiye ederim.

Serdar Poirot 
17 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Güzel bir Hercule Poirot romanı daha. Ariadne Oliver bir yazar yemeğine katılır ve orada bir kadın ile tanışır. Kadının oğlu Desmond Ariadne'nin vaftiz kızlarından Celia ile evlenmek istemektedir ancak Celia'nın anne ve babası ölmüştür. Kadın annenin mi babayı yoksa babanın mı anneyi öldürdüğünü merak etmektedir. Oliver, her ne kadar kadından tiksinse de merak duygusu kamçılandığından Poirot ile görüşür. Lord ve Molly Ravenscroft'un ölümü, akli dengesi bozuk olan ve Molly'nin ikizi Dolly'nin akıbeti gibi konular araştırılır. Acaba Hercule Poirot gerçeği bulabilecek midir? Peruklar göründüğü kadar masum mudur? Keyifle okunan bir roman.

Rumeysa Demirel 
07 Ara 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kitabın sonuna kadar anlayamıyorsunuz katilin kim olduğunu. Agatha Christie gerçekten bu konuda sağlam bir kalem. Bayan Oliver ve Hercule Poirot'un arasındaki dostluğun sıcaklığı ile de epey keyifli bir hal alıyor olayı çözmeye çalışmak.

KubraYSN 
 04 Kas 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

Polisiye romanların bana ne kadar uzak olduğu bir kez daha görmüş oldum . Açıkçası bu tip romanlardan pek anlamam o yüzden kitaba iyi ya da kötü demem doğru olmaz . Ancak bu tarz da kitapları sevmediğimi görmüş oldum . Sevenlerine iyi okumalar dilemekten başka denilecek bir şey yok sanırım .

bahadır çetin 
18 Ara 2015 · Kitabı okudu · 11 günde · Beğendi · 8/10 puan

''Filler de hatılar; ama biz insanız.Ve neyse ki insanlar birçok şeyi unuturlar..''

Kitaptan 4 Alıntı