Film Kulübü Okul Yok. İş Yok. Sorumluluk Yok. Sadece Haftada Üç Film İzlenecek.

5,2/10  (9 Oy) · 
21 okunma  · 
1 beğeni  · 
537 gösterim
"Okul Yok. İş Yok. Sorumluluk Yok. Sadece Haftada Üç Film İzlenecek."

Oğlunun okulu bırakmasına izin veren -birlikte haftada üç film seyretmek şartıyla- bir babanın gerçek hikayesi.

'New York Times Book Review' Editörün Seçimi
Chicago Tribune Yılın En İyi Anı-Romanları seçkisinde
Cilasız, samimi, içe işleyen bir baba oğul portresi.Gönülçelen." -Newsweek-

"Bu kitap anlamlı, derin, değerli... samimiyeti ile büyülüyor." -Globe and Mail-

"Gilmour cesur bir yazar ve cesur bir baba."
-National Post-

Sıra dışı bir anlaşmaydı: Jesse okulu bırakabilirdi, bütün gün uyuyabilirdi, çalışmasına ya da kira ödemesine gerek yoktu... ama karşılığında haftada üç film seyretmesi gerekiyordu... babasının seçtiği üç filmi.

Baba oğul haftalarca yan yana oturup Çılgın Romantik'ten Rıhtımlar Üstünde'ye, Temel İçgüdü'den Tatlı Hayat'a, gelmiş geçmiş en iyi (ve bazen de en kötü) filmleri izlerler. Filmler sayesinde hayattan konuşurlar... kızlardan, müzikten, kalp acısından, işten, uyuşturuculardan ve dostluktan bahsederler. Oğul giderek kaotik bir ergenden özgüvenli genç bir yetişkine dönüşür, ama Film Kulübü biraz mutlu biraz buruk, kaçınılmaz bir sona yaklaşırken, Jesse babasını bile şaşırtan bir seçim yapar...

Film Kulübü insanı derinden etkileyen bir kitap. Samimi, dobra ve dokunaklı; bir adamın sevgili oğluna yetişkinliğe geçişin çetrefilli yollarında kılavuzluk etme çabasının gerçek öyküsü.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2010
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • ISBN:
  9786058898158
 • Çeviri:
  Dost Körpe
 • Yayınevi:
  Domingo Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Ebru Hacıalioğlu 
11 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Gerçek bir baba-oğul ilişkisini anlatan samimi ve film dolu sıkılmadan okunabilecek bir kitap, özellikle de filmlerle içli dışlı iseniz! Kitapta bahsedilen filmlerden izlemediklerimi not almalıyım derken kitap sonunda tam bir liste ile karlılaştım ve şöyle düşünüdüm açıkcası: kitaptaki eleştirileri ve Püf noktalarını da dikkate alarak izlemeliyim hepsini! Kaynak kitap gibi, elbette eleştirileri film sonrasında tartışmak için en az bir kişiye de okutmak Lazım kitaptan filmle ilgili bölümü! Sevdim ben!

ozakiabi 
27 Tem 2015 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Bu kitabı almayı düşünüyorsanız almayın, paranıza yazık. Tam bir zaman kaybı. Hiçbir derinliği olmayan yüzeysel anlatılmış bir gerçek yaşam öyküsü. Hepsi bu.

şule uzundere 
25 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 4/10 puan

İsmi ve arka kapak yazısı nedeniyle bu kitapla ilgili beklentilerim çok yüksekti ama sonuç koca bir hayal kırıklığı. Ben sayfalarca baba ve oğlun film sohbetlerini okuyacağımı sanarken ergen bir gencin bunalımlarını okudum. Hayır, kitap bir gencin kişiliğini bulma sürecini, olgunlaşma hikâyesini hakkıyla anlatsa gene okunur ama kitabın o kısmı da sıkıntılı. Bir de kitabın sonunda büyük bir olay, bir duygusal sahne beklerken kitap öylece bitiyor. Acaba beklentilerim yüksekti, bu yüzden mi kitabı beğenemedim diyorum ama internette kitapla ilgili yorumların çoğu olumsuz.

arden 
20 Eki 2014 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Bir babanın oğlunun hayatını değiştirmeye çalışması ve bunu sinema yoluyla yapması..Sinema tarihiyle yeni yeni ilgilenmek istiyorsanız bu babanın yöntemini kullanabilirsiniz; Siyah beyaz filmler belki ilk anda itici gelebilir onun için araya son 10 yıllık dönemlerden yaratıcı filmleri serpiştirmek gerekir.