Fizikötesi Açısından Ufuklar ve Daha Ötesi 3 (Doğum Işığı)

·
Okunma
·
Beğeni
·
458
Gösterim
Adı:
Fizikötesi Açısından Ufuklar ve Daha Ötesi 3
Alt başlık:
Doğum Işığı
Baskı tarihi:
Ocak 2000
Sayfa sayısı:
144
Format:
Karton kapak
ISBN:
Yok
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Diriliş
Bu kitap, 5 Ocak 1990-5 Şubat 1992 tarihleri arasında, Haftalık Diriliş Dergisi`nde Fizikötesi Açısından başlığı ve Diriliş imzasıyla yayınlanan yazılardan oluşmuştur.
okur_سرحات
okur_سرحات Fizikötesi Açısından Ufuklar ve Daha Ötesi 3'i inceledi.
144 syf.
·Beğendi·9/10 puan
Dilini anlama noktasında bazılarımızın zorlanabileceği bir kitap.Yedi güzel adamın yazdığı her kitap da güzeldir elbet. Müslüman aydın mı desek , yoksa alim mi desek bu zatlara...
Furkan AYKOL
Furkan AYKOL Fizikötesi Açısından Ufuklar ve Daha Ötesi 3'i inceledi.
144 syf.
·16 günde·10/10 puan
Rahman ve Rahim Olan Allah'ın Adıyla.

İnsanı manevi anlamda ufuklara çıkaracak bir kitap serisi.
Serinin son kitabı, "kardeşlik" konusuyla başlıyor. Kardeşliğin sadece biyolojik olmadığı, aynı dert ve düşünceye sahip, ortak bir davaları olan insanların kardeş olduğunu ve bu kardeşliğin sadece dışta kalmadığını, onun içte -özde- olduğunu vurgulayan cümleler:
#102107301

Hakikat Medeniyetinin Geleceğini inşâa etmek isteyen insanların, geçmişten -geçmişteki değerlerimizden- (Mevlana, İmam-ı Gazali, İmam-ı Rabbani, Muhyiddin-i Arabi) kopmamasını, geçmiş-gelecek-bugün üçlemesinin bu şekilde tam olacağını belirtiyor yazar. Fakat bu olayda halkın tek başına yeterli olmadığını, aydın kesiminde bir uyanış ve diriliş içerisinde olması gerektiğini söyluyor yazar.

Esaret ve Mümin başlıklı yazı, Müminin geçmişte esaret dönemi yaşadığını, bugün yine yaşadığını belirtiyor. Fakat bugün aydın kesim ve halkın, Diriliş Erlerinin dirilişleri sayesinde bu esaretten Batının yaptıklarına daha üstün bir karşılık vererek üstün geleceğimizi, yapılacak olanın -tıpkı Batının bize yaptığı gibi- Batının her hareketini izleyerek adım atmamız olduğunu belirtiyor.

"özgürlük, inanmış kişinin hayat şartıdır."

Batı Medeniyetinin İntiharı mı başlıklı yazı, Batının elinde pek çok imkan varken, Müslüman kesimlere " sürekli şiddet" uygulamasının, kendisini intihara yönlendirdiğini belirtir. Kurtuluşun tek çaresi olarak İslam Hakikatine teslim olmasını söyler. Zaten kendi ülkesinde yavaş yavaş da olsa yayılan İslam Hakikati, Batının farkındalığına önce kendilerine bir şoke etkisi fakat daha sonra eğer teslim olurlarsa kurtuluş çaresi olarak görüldüğü yazılmıştır.
Yazılan Bağdat için bir ağıt yazısı, Bağdat'ın "birkaç Islâm ülkesi gibi dünyaya eşsiz geldiğini, eşsiz yaşayacağını ve eşsiz kalacağını" hatırlatarak Bağdat'tın geçmişteki ve günümüzdeki esaretinden, Bağdat'ın değerlerinden bahseder.
"Sana ağıt değil, bu korkunç şartlarda dahi, diriliş destanı, ilahisi ve marşını söylemek istiyoruz."

Doğum Işığı, Peygamber Efendimizin(s.a.v.) doğumuyla, tüm insanlığın fiziken değil fakat ruhen doğduğunu ve ve her Mevlid Kandilinde bu doğumu bir diriliş olarak yaşayacağını belirtir.

Serinin ilk kitabından başlayıp okumanız gereklidir diye düşünüyorum.
Selametle...
"Kur'an-ı Kerim, açıkça "bütün mü'minler kardeştir" diye ilan etmiştir. Burda ne mezhep, ne tarikat, ne de cemaat ayrımı vardır. Hatta, müslim kelimesinden daha geniş "mü'min" kelimesi kullanılarak en büyük, mümkün en ihatalı çerçeve çizilmiştir. Allah'a inanan, O'na ortak koşmayan, O'nun yoluna bağlanan herkes kardeştir."
"Evet, dileriz, insanoğluna kutlu doğumlar, ölümler ve dirilişler olsun!
Ve dileriz ki, herkes hem kendisi hem tüm insanlık için, iyi, kutlu doğumlar, ölümler ve dirilişler dilesin."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Fizikötesi Açısından Ufuklar ve Daha Ötesi 3
Alt başlık:
Doğum Işığı
Baskı tarihi:
Ocak 2000
Sayfa sayısı:
144
Format:
Karton kapak
ISBN:
Yok
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Diriliş
Bu kitap, 5 Ocak 1990-5 Şubat 1992 tarihleri arasında, Haftalık Diriliş Dergisi`nde Fizikötesi Açısından başlığı ve Diriliş imzasıyla yayınlanan yazılardan oluşmuştur.

Kitabı okuyanlar 28 okur

 • Araf
 • Mustafa
 • Muhammed /
 • Furkan AYKOL
 • Meryem Uyanık
 • Yar
 • Merve
 • Hasan Pul
 • okur_سرحات
 • kamel

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%28.6 (2)
9
%28.6 (2)
8
%28.6 (2)
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%14.3 (1)