Fotoğrafta Ayrı Duran

8,5/10  (2 Oy) · 
0 okunma  · 
2 beğeni  · 
43 gösterim
Fotoğrafta Ayrı Duran, acı çemberlerinden geçerek hayatın hakkını vermeye çalışan insanların yürek burkucu hikâyelerini bir araya getiriyor. Beklenmedik bir anda yerini yurdunu terke mecbur kalan mültecilerin dramından yalın ve çarpıcı kesitler, incelikli olduğu ölçüde sarsıcı göndermeleriyle bakışımızı sınıyor.

Coğrafyanın kaderinin sürüklediği mekânlarda geçmişin sahneleri bugüne karışırken okuyucuyu kendi konumu üzerine sorular sormaya sevk ediyor. Cihan Aktaş’ın yeni hikâye kitabı, mülteci hayatların barındırdığı akıntıya karşı mücadele derslerindenöğrenme endişesini öne çıkartan on dört hikâyeyi bir araya getiriyor. Bu hikâyeleri okurken hiç bilmediğiniz dünyalar arasındaki güçlü ama sızılı bağları fark edeceksiniz. Aktaş, kendine özgü dili ve anlatımıyla başka bir ihtimalin eşiğine taşıyor, hâlâ bir açıdan iyimser olma sebebini koruyan kahramanlarını.

(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2017
 • Sayfa Sayısı:
  152
 • ISBN:
  9786053262497
 • Yayınevi:
  İz Yayıncılık
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 6 Alıntı

Betül yıldız 
20 Şub 16:01 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

İnsan samimi bir yürekle niyet ettiği kadardır.

Fotoğrafta Ayrı Duran, Cihan Aktaş (Sayfa 36 - İz yayıncılık)Fotoğrafta Ayrı Duran, Cihan Aktaş (Sayfa 36 - İz yayıncılık)
Betül yıldız 
05 Mar 20:30 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

İnsan elinden gelebileceklerin ihmali konusunda düşünürken aklını yitirebilir.

Fotoğrafta Ayrı Duran, Cihan Aktaş (Sayfa 96 - İz yayınları)Fotoğrafta Ayrı Duran, Cihan Aktaş (Sayfa 96 - İz yayınları)
Nur 
07 Mar 14:17 · Kitabı okuyor

Çekik Gözler
Bir insan parçalarından çok fazla, büyük bir eser, kendi kendisinin kalemi fırçasıyla gelişmeye açık bir roman, bir tablo...

Fotoğrafta Ayrı Duran, Cihan Aktaş (Sayfa 11 - İz yayıncılık)Fotoğrafta Ayrı Duran, Cihan Aktaş (Sayfa 11 - İz yayıncılık)
Nur 
07 Mar 14:14 · Kitabı okuyor

Çekik Gözler
Yabancı olan korkutuyor beni, ama aslında saf yabancı diye bir şey yok, yabancı bildiğin çok yakının olabiliyor., bunu da biliyorum; yan yana geldiğinde görüyorsun. Görmek isteyince görüyorsun.

Fotoğrafta Ayrı Duran, Cihan Aktaş (Sayfa 11 - İz yayıncılık)Fotoğrafta Ayrı Duran, Cihan Aktaş (Sayfa 11 - İz yayıncılık)