Kitap
Frankfurt Yolcusu

Frankfurt Yolcusu

OKUYACAKLARIMA EKLE
7.0
38 Kişi
169
Okunma
21
Beğeni
1.807
Gösterim
320 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 9 sa. 4 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Altın Kitaplar · 2006 · Karton kapak · 9789752107748
Orijinal adı
Passenger to Frankfurt
Diğer baskılar
Frankfurt Yolcusu
Benim Adım Ölüm
Bu imkânsız değil, yalnızca fantastik bir öyküdür. Agatha Christie Dışişleri mensubu Sir Stafford Nye Uzakdoğu'daki görevinden döner-ken Frankfurt Havaalanı'nda garip bir durumla karşılaşır. Yanına yak-laşan bir kadın ilginç bir istekte bulunur. Peşindeki katilleri atlatmak için Sir Stafford'un yolculukta giydiği pelerini ve pasaportunu ödünç almak ister. Ona yardım etmeyi kabul eden Stafford heyecanlı bir mace-ranın içine sürüklenir...
5 mağazanın 5 ürününün ortalama fiyatı: ₺29,25
7.0
10 üzerinden
38 Puan · 4 İnceleme
Sadık Kocak
Frankfurt Yolcusu'yu inceledi.
320 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
7/10 puan
Sanırım Agatha Christie’nin sayfa düzeni ve çeviri açısından en iyi ancak anlatım ve hikaye yönünden de bir o kadar tersi bir eserini tamamladık. Agatha konu olunca ‘kötü’ kelimesini kullanmak istemiyorum ama napayım durum ortada. Siyasetçi gibi konuşup durumu kurtarmak istedim ama maalesef o da olmadı. Bunun belli başlı sebeplerini sıralamadan önce bir soru sormak istiyorum. Sizin de inceleme öncesi yahut okurken aklınıza gelenler, yazı yazarken tamamen gidiyor mu? Okurken şunu da yazayım bunu da yazayım derken, bir baktım hiçbir şey anımsamıyorum ve bu sürekli oluyor ancak bu sefer kitabın bitmesine birkaç sayfa varken aklımdan çıkmadan bu kısmı kenara yazmıştım incelemeye eklerim diye. Başka türlü olmuyor, olmuyor, olmuyor... İyi akşamlar dilerim..
Frankfurt Yolcusu
7.0/10
· 169 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
5
Zeynep
Frankfurt Yolcusu'yu inceledi.
320 syf.
·
3 günde
·
Puan vermedi
Agatha Chiristie ye saygısızlık gibi olmasın diye içimdekilerin hepsini buraya yazmıyorum.. Sadece şunu söyleyebilirim kitap benim için tam bir hayal kırıklığı :( Alıştığımız Agatha tarzının dışında ve diğer romanlarından çok farklı olarak yazmış bu kitabı yani diğerlerine hiç benzemiyor. Bitirmekte çok zorlandım ama yarım bırakmaya da kıyamadım. O da sırf yazarını sevdiğim için..
Frankfurt Yolcusu
7.0/10
· 169 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
6
Mehmet Kesdal
Benim Adım Ölüm'ü inceledi.
208 syf.
·
2 günde
·
Puan vermedi
" Agatha Christie'nin kitapları bazen kabak tadı veriyor " diye bir cümle kurmak geldi içimden; ancak bir an düşününce , aslında kabak tadını beğendiğimi farkedip vazgeçtim.
Benim Adım Ölüm
7.0/10
· 169 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
22